Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Alytaus ekonomikos forume – apie regionų patrauklumo didinimą

Alytaus ekonomikos forume – apie regionų patrauklumo didinimą

„Ieškoti modernumo, inovatyvumo išlaikant regiono autentiškumą“, – to Alytui ir visiems Lietuvos regionams palinkėjo Baltijos lyderystės ugdymo instituto įkūrėjas ir direktorius, ISM docentas dr. Modestas Gelbūda, Alytaus ekonomikos forume kalbėdamas apie regionų konkurencingumą Lietuvos ir pasaulio mastu.

M. Gelbūda pabrėžė, kad siekiant išnaudoti įmonių inovacijos ir plėtros galimybes labai svarbus valdžios, verslo ir vartotojų bendradarbiavimas. Jis pateikė Danijos pavyzdį, kurioje vyrauja aukštas šių sričių atstovų bendradarbiavimas. „Danai kuria vertę. Mes žiūrime į produktus kaip į išlaidas, todėl mums sunkiau gauti vertingus užsakymus. Išlaikydami kainos ir kokybės santykį, sistemingumą turime galvoti apie inovacijas ir jų valdymą ir, svarbiausia, išnaudoti čia esančių žmonių idėjas Alytaus regiono naudai. Tikiu – šis forumas taip pat prisidės prie to“, – kalbėjo M. Gelbūda. Jo teigimu, tos įmonės, kurios turi efektyvią naujų produktų kūrimo praktiką, pasiekia daug aukštesnius pelno rodiklius negu naujų produktų kūrimui neskiriančios pastangų įmonės.

Išnaudoti regionų miestuose jau esamus vietinius išteklius skatino ir „Baltic Mill“ pardavimo ir rinkodaros vadovas Žilvinas Pakeltis. „Konkurencinį pranašumą reikia kurti stengiantis panaudoti tai, ką turite Alytuje. Čia yra daug perliukų, panaudokime juos, kad miestas taptų patrauklus ne tik alytiškiams, bet ir miesto svečiams“, – teigė Ž. Pakeltis. Anot jo, daugybę dzūkų kulinarinių gaminių, kitų tik šiam kraštui būdingų produktų reikėtų įtraukti į regioninį paveldą. Be to, labai svarbu į Alytų ir kitus regionų miestus pritraukti meną, leisti kūrybingiems žmonėms įgyvendinti idėjas miesto erdvėse. Ž. Pakeltis pasidalijo mintimis, kad Alytuje galėtų atsirasti „Naive“ šokolado muziejus, modernus turgus ir japoniškas sodas, kurį Alytuje jau planuojama įkurti.

Alytaus ekonomikos forume vykusios diskusijos metu Alytaus įmonės „Haltex“ vadovė Ramunė Žemėnienė teigė, kad viena iš galimybių miestą padaryti patrauklesnį yra jaunimo kultūringo užimtumo skatinimas ir laisvalaikio veiklos kūrimas. Pritardamas VšĮ „Versli Lietuva“ eksporto departamento direktorius Mantas Zamžickas teigė, kad labai svarbu žmonėms suteikti laisvę pasireikšti. „Nors šiuo metu emigracija – didelė problema, žmonės dažnai išvyksta, tačiau reikia stengtis suteikti jaunam žmogui laisvę pasireikšti gimtajame krašte. Įmonės galėtų intensyviau vykdyti studentų praktikos projektus, kad čia realiai išbandęs darbą žmogus pajaustų galimybę įgyvendinti savo idėjas“, – sakė M. Zamžickas.

Tam pritarė ir Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotojas Tautvydas Tamulevičius, teigdamas, kad šia linkme Alytuje jau einama. „Išvykstant alytiškiams prarandamos ne tik darbo rankos, prarandamas ir kūrybiškumas. Todėl ieškoma krypčių, kaip išvykusiems žmonėms čia sudaryti sąlygas realizuoti save“, – kalbėjo T. Tamulevičius.

www.alytus.lt

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top