Kai baldų durelės užsidaro tyliai, namuose tvyro ramybė. Tačiau bet koks garsesnis trinktelėjimas kaipmat sukelia įtampą. Savaime suprantama, visi šeimos nariai stengiasi elgtis kuo tyliau, jei namuose kažkas miega ar ilsisi, vis dėlto net ir paprasčiausias veiksmas netyčia gali sutrikdyti, pvz., norint suimti dureles, jos dažnai išsprūsta iš rankų ir trenkiasi į baldo kraštus. Kad taip nenutiktų, buvo išrastas daiktas, pavadintas „slopintuvu“.

Kokių būna slopintuvų?
Prie triukšmo, vibracijų, bet kokių garsų slopintuvų priskiriama viskas, kas gali sušvelninti smūgį, jį amortizuoti, užtikrinti sklandų durelių uždarymą ir sumažinti galutinį prisilietimo garsą. Šiandien baldų gamyboje naudojama šių tipų amortizuojanti baldų furnitūra:
– silikoniniai paminkštinimai yra gan primityvios, mažos, apskritos minkštos medžiagos detalės su lipniu pagrindu;
– guminiai paminkštinimai – įpjautos detalės, kurios tvirtinamos nuolatinio smūgio vietoje;
– hidrauliniai stabdikliai – cilindrų su išsikišusiais stūmokliais pavidalo detalės;
– dujiniai slopintuvai – gana sudėtingi įtaisai, naudojami kartu su kėlimo mechanizmais;
– durų uždarymo įtaisai – mechanizmai, priverčiantys duris užsidaryti.
Taip pat egzistuoja aštrių kampų kaladėlės, durų stabdikliai, amortizatoriai, dedami tarp varčių vyrių ir pan. Jie tvirtinami prie baldų ribotam laikui, pvz., norint apsaugoti mažus vaikus nuo sužalojimų.

Kur jie tvirtinami?
Patys nesudėtingiausi amortizacijos įtaisai yra paminkštinimai, pagaminti iš silikono ir gumos. Jie dažnai naudojami stalčiuose, kad amortizuotų priekinius skydelius prie sienos krašto. Silikoninius elementus lengva sumontuoti dėl jų lipnaus sluoksnio. Gamintojai siūlo skaidrius, baltos arba smėlio spalvos gaminius.
Guminiai paminkštinimai įdedami į baldo dalis gamybos etape. Jie gali tarnauti ne tik kaip amortizatoriai, bet ir kaip durų sandarikliai. Silikoninius paminkštinimus laikui bėgant reikia keisti (klijai išdžiūsta ir detalės nukrenta), o su guminiais paminkštinimais šių problemų nekyla.
Sudėtingesnių mechanizmų taikymas ir veikimas
Spyruoklės, dar vadinamos hidrauliniais amortizatoriais, naudojamos visur, kur yra varstomos durys. Jos ypač naudingos baldams su į viršų atsidarančiomis sklendėmis. Grįždamos jos kelia tikrai didelį garsą, kurio nenuslopina silikonas ir guma. Tuo pačiu atveju krentanti varčia susiduria su išsikišusiu stūmokliu, kuris trūkčiodamas juda atgal į cilindrą. Taigi uždarymas vyksta švelniai ir tyliai (tylumą užtikrina guminis antgalis).
Tokia baldų furnitūra būna dviejų rūšių: montuojama atskirai ir montuojama ant vyrių. Šios abiejų rūšių detalės pagamintos iš plastiko.
Dujinės sklendės yra horizontalių varstomųjų durelių atidarymo / pakėlimo dalis. Jos valdomos inertinėmis dujomis, esančiomis įrenginio balione. Tokia baldų furnitūra gaminama iš plieno, nes, pirma, turi atlaikyti vidaus aplinkos slėgį ir, antra, plokštės svorį. Šie komponentai paprastai naudojami brangiose spintose-komodose, kurių durys turi būti atidaromos poziciniu būdu. O amortizatoriai su didele stūmoklio jėga dažnai yra minkštų baldų furnitūra, kuri naudojama varstomų lovų gamyboje.
Dar viena kategorija – durų užraktai. Jei skydelyje yra toks įtaisas, tereikia švelniai pastumti, nurodyti judėjimo kryptį, ir mechanizmas pats sklandžiai ir tyliai jį pritrauks iki galo. Tokia baldų furnitūra nėra pigi, todėl ji gali būti montuojama ant brangių baldų.
Ką rinksitės?
Jei abejojate, pasitarkite su specialistu, kuris atsakys į visus kilusius klausimus. Vis dėlto dažniausiai garsui slopinti baldų furnitūra pasirenkama, atsižvelgiant į baldo konstrukciją ir jo funkcionalumo reikalavimus. Atrasite, kad minkštų baldų furnitūra, virtuvės baldų furnitūra ir spintų furnitūra turi savų skirtumų. Kokybiška baldų furnitūra internete – Hetlita.lt
Partnerio turinys