Pradinis / Kultūra / „Amžinai, amžinai neramus“ – Pauliaus Širvio atminimui

„Amžinai, amžinai neramus“ – Pauliaus Širvio atminimui

M. K. Čiurlionio kultūros ir paveldo fondas 2020 m. rugpjūčio 1 d. (šeštadienį) 15.00 val. Kelmės dvaro sodyboje – dabar Kelmės krašto muziejuje (Dvaro g. 15, Kelmė) – kviečia pamatyti Česlovo Stonio kompoziciją „Amžinai, amžinai neramus (Paulius Širvys – eilėse, dainose, prisiminimuose)“. Juk būtent 2020 metais bus 100 metų, kai Paulius Širvys atėjo į šį pasaulį…

Su šia programa fondas tautiečius supažindino jau dvidešimt šešis kartus: Paberžėje (Kėdainių rajone), Plateliuose (Plungės rajone), M. K. Čiurlionio namuose,  M. Mažvydo ir A. Mickevičiaus bibliotekose (Vilniuje), Švėkšnoje ir Kintuose (Šilutės rajone), Nidoje, Rietave, Paežerių dvare (Vilkaviškio rajone), Baisogalos dvare (Radviliškio rajone), Bistrampolio dvare (Panevėžio rajone),  Kauno botanikos sode – Aukštosios Fredos dvare, Šilainių bibliotekoje bei Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje (Kaune), Klaipėdos laikrodžių muziejuje bei Klaipėdos apskrities viešojoje I. Simonaitytės bibliotekoje, Saldutiškio dvare (Utenos rajone), Tauragės krašto muziejuje, Šiaulių „Aušros“ muziejuje – Chaimo Frenkelio viloje, Žemaičių muziejaus „Alka“ Žemaitijos kaimo ekspozicijoje (Telšiuose), Jurbarko rajono savivaldybės bibliotekoje, Palangos gintaro muziejuje, Marijampolės Petro Kriaučiūno viešojoje bibliotekoje, Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje ir Alytaus Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje.

„Kiek daug apie Paulių Širvį prirašyta. Kiek daug pripasakota. Kiek daug jį pažinojusių, kiek daug „draugų“. O jis parašė: „Aš toks vienas, velnioniškai vienas“…

Mes jo nepažinojom. Mes jį matydavom iš tolo. Mes nedrįsom plekšnoti jam per petį ar siūlytis į bičiulius. Mums jis buvo didis Poetas. Toks ir liko.

Kompoziciją „Amžinai, amžinai neramus“ dėliojau kaip mozaiką iš jo paties ir jo Vienintelės prisiminimų, laiškų. Čia skambės Poeto kaimynų, draugų ir… nedraugų mintys apie jį ir jo poeziją. Čia dainuosime pagal jo tekstus sukurtas dainas.

Sunku patikėti, bet buvo ir tokių, kurie ne tik mokė Poetą, kaip rašyti eilėraščius, bet ir įsakmiai nurodinėjo, apie ką rašyti.

Nuo išdavystės, pasipūtimo, primityvizmo, nuo Generolų poezijoje Poetas bėgo į kavines, užkandines, bėgo į jūrą, bėgo į absoliučią Vienatvę. Taip gimė geniali Poezija, taip save naikino Poetas. Tačiau ir Poezija, ir Poetas išliko mūsų širdyse.

Ateikite ne į literatūrinę popietę, ne į susitikimą su aktoriais. Ateikite į svečius pas Paulių Širvį. Jo namų durys visiems buvo atviros. Šį vakarą Jis atvers Jums savo Širdį.

Kompozicijos autorius Česlovas Stonys

Atlikėjai:

ČESLOVAS STONYS – aktorius

SAULIUS SIPAITIS – aktorius

PRANAS ZAREMBA – aktorius

RĖMĖJŲ  DĖKA  RENGINYS  ATVIRAS VISIEMS  IR  NEMOKAMAS

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top