Pradinis / Kultūra / Ansamblis „Nemunas“ Lietuvą garsino Dubajuje: iš pradžių nerimavę dėl priėmimo, vėliau žiūrovus sužavėjo

Ansamblis „Nemunas“ Lietuvą garsino Dubajuje: iš pradžių nerimavę dėl priėmimo, vėliau žiūrovus sužavėjo

Ilgametę patirtį turintis, gerai Lietuvoje žinomas daugiau nei šimtą studentų vienijantis KTU tautinio meno ansamblis „Nemunas“ ir toliau garsina Lietuvą. Praėjusių metų pabaigoje kolektyvas dalyvavo tarptautiniame muzikos ir šokių festivalyje Dubajuje. „Visur, kur benuvažiuotume, „Nemunas“ palieka išskirtinę žinią: Lietuvos jaunimas – nuostabus: mylintis ir puoselėjantis tautinį meną bei folklorinį paveldą, degantis noru tuo dalintis su kitais“, – sako ansamblio meno vadovė Margarita Tomkevičiūtė.

Kauno technologijos universiteto (KTU) ansamblis „Nemunas“ gruodžio pradžioje dalyvavo kasmet Jungtiniuose Arabų Emyratuose (JAE) vykstančiame festivalyje „Magical Dubai“. Jo tikslas – pristatyti skirtingų šalių kultūrines tradicijas, sudaryti galimybę kolektyvų nariams susiburti, užmegzti draugystės ryšius, geriau pažinti skirtingas kultūras.

„Festivalio idėja – priartinti muziką prie žmonių ir pristatyti ją gatvėse ir aikštėse. Organizuoti du pagrindiniai koncertai: pramogų parke „Riverland Parks“ ir „Dubai Resorts“. Ten pat vyko ir kolektyvų eitynės, prisistatymai publikai su savo improvizuotomis programomis, folkloriniais šokiais ir dainomis. „Nemunas“ čia buvo nepralenkiamas – sužavėjome visus žiūrovus ir festivalio dalyvius“, – teigia M. Tomkevičiūtė.

Išjudino ne tik europiečius, bet ir arabus

„Nemuno“ meno vadovė tikina, kad ansamblis Dubajuje dar kartą įrodė, jog sugeba pavergti publiką ir priverčia ją dalyvauti kartu – šokti, žaisti, dainuoti.

„Ansamblis turi didžiulę kelionių patirtį ir žino, kuo gali sužavėti publiką, kokie šokiai ir dainos geriausiai sutinkami žiūrovų. Turime savo kelionių „aukso fondą“. Tad ir šį kartą neapsirikome pasirinkdami efektingus šokius, melodingas ir skambias dainas“, – teigia M. Tomkevičiūtė.

„Nemuno“ programa buvo skirta įvairiai publikai – ją šiltai sutiko ir europiečiai, ir arabiško pasaulio žiūrovai.

„Nors arabai neišdrįso įsitraukti į „Nemuno“ šėliones, bet atidžiai stebėjo koncertinę programą, nuoširdžiai ir pritariamai plojo vakaronės metu“, – teigia M. Tomkevičiūtė.

Nors Dubajuje vykęs festivalis, pasak ansamblio narių, nebuvo toks didelis kaip lietuviškoji Dainų šventė, bet buvo jaukus, smagus ir įdomus. Čia dalyvavusios šalys renginio vedėjo buvo apibendrintos žodžių junginiu „countries from all around the world“.

„Į šią sąvoką įėjo ritmingas jaunų Rumunijos merginų ir vaikinų batukų trepsėjimas, skardūs kaimynų lenkų balsai ir ryškūs kostiumai, lėti broliukų latvių šokeliai ir dar vieno ansamblio iš Lietuvos atsivežtos šiaudinės skrybėlės“, – sako ansamblio narė Viltė Subačiūtė.

Festivalyje dalyvavo dvi grupės iš Lenkijos, dvi grupės iš Lietuvos, viena iš Latvijos, dvi iš Rumunijos.

Užsieniečius sužavėjo lietuviškos tradicijos

„Nemuno“ valdybos pirmininkės pavaduotojas Stanislovas Dzimidavičius prisimena, kad, prieš važiuodamas į JAE, kolektyvas baiminosi vietinių požiūrio į juos. Baimė dingo pastebėjus, kad JAE – palyginti tarptautinė šalis, kurioje gausu ne tik vietinių, bet ir gyventojų iš daugelio kitų Azijos šalių.

Vis dėlto V. Subačiūtė pasakoja, kad dienos metu kartu su kitais 300 dalyvių keliantis į aukščiausią pasaulio pastatą Burdž Chalifą, vaikštinėjant Dubajaus prieskonių turguje ar esant bet kurioje kitoje šio miesto vietoje, dažniausiai akys susitikdavo su ne visada draugiškais, nesišypsančiais žvilgsniais.

„Viskas pasikeitė festivalio dalyvių eisenos ir koncerto metu, kur kiekvienas praeivis ir žiūrovas šypsojosi plačiai, filmavo mūsų mojavimus ir klumpių treptelėjimus. Dėl jų reakcijos trepsėti buvo taip smagu, kad net scena įlūžo“, – juokiasi Viltė.

Nors Dubajaus karštį, kuris buvo lyg liepos mėnesį Lietuvoje, paįvairino lietus, „Nemuno“ narių jis neišgąsdino. Priešingai – remdamiesi ilgamete patirtimi Dainų šventėje, jie žinojo, kaip elgtis.

„Muzikantai „davė šilumos“, o mes – pora už poros! Taip su visomis tautomis draugiškai pašokome liaudiškus šokelius. Tad festivalis praėjo tikrai įsimintinai ir prasmingai“, – teigia V. Subačiūtė.

S. Dzimidavičius tikina, kad kitos šalys, kitos tradicijos, nauja patirtis bei žiūrovų akyse atsispindintis susižavėjimas leido vėl pabūti artistais ir sukurti nepakartojamą pasirodymą, pristatant lietuvišką tradicinį rūbą, šokį, dainą bei muziką.

Kelionės po pasaulį – svarbi kolektyvo veiklos dalis

Užsienio kelionės, pasak „Nemuno“ meno vadovės, ne tik padeda pažinti kitas kultūras, užmegzti draugystę su kitais kolektyvais, bet ir sustiprina ansamblio narių santykius.

„Geriau pažįstame vieni kitus, prisiimame daugiau atsakomybės ir, svarbiausia, įgyjame daugiau sceninės patirties. Kelionės – svarbi kiekvieno meninio kolektyvo gyvavimo sudedamoji dalis“, – sako M. Tomkevičiūtė.

Ji prisimena, kad ansamblio „Nemunas“ istorijoje buvo laikai, kai studentai rinkdavosi dalyvauti ansamblyje ne tik dėl noro tobulinti meninius gebėjimus.

„Dalyvavimas meno saviveiklos kolektyve buvo vienintelė galimybė išvažiuoti į užsienį, praplėsti akiratį, pažinti kitas kultūras, pristatyti savąją“, – tikina M. Tomkevičiūtė.

Ansamblyje yra šokių grupė, choristai, orkestras, kapela. Per daugiau nei 70 veiklos metų „Nemunas“ aplankė daugybę šalių, tarp kurių – ir tokios tolimos, kaip Kanada, JAV, Meksika, Kinija, Pakistanas, Venesuela.

„Nemunas“ – vienas iš šešių KTU meno kolektyvų, veikiančių KTU asmeninio tobulėjimo programoje „INSPIRed“. Ši programa suteikia studentams galimybę ne tik prasmingai praleisti laisvalaikį, bet ir lavinti savo meninius gebėjimus, plėsti pažintis, pakeliauti ir susipažinti su kitomis kultūromis.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top