Pradinis / Nuomonė / PRICER.LT palygino skirtingų gamintojų produktų kainas ir kokybę: ar nusipelnėme mokėti daugiau?

PRICER.LT palygino skirtingų gamintojų produktų kainas ir kokybę: ar nusipelnėme mokėti daugiau?

PRICER.LT pieš Naujuosius metus išplatino pranešimą ne tik apie kylančias kainas, bet ir apie labai didelius skirtumus tarp jų. Jame buvo lyginamos prekybos tinklo privataus ženklo ir „Dvaro“ produktų kainos. Skirtumas didelis – vieno produkto kaina už kito didesnė net kelis kartus. Anot pranešimo autorių, po publikacija kai kurie komentatoriai išreiškė nuomonę, neva negalima taip lyginti.

„Bet pas mus demokratija, ką norim, tą ir lyginam. O kad tai neliktų tik kainų lygmenyje, galima pasižiūrėti detaliau – į sudėtį, skonio savybes. Ir pradėsim nuo kainų“, – teigia PRICER.LT atstovai.

Toliau pateiktas PRICER.LT atliktas palyginimas.

Kainos

„Lidl“ prekių ženklo „Pilos“ 8 proc. 250 g varškė kainuoja 0,99 Eur.

„Dvaro“ 9 proc. 250 g varškė kainuoja nuo 3,19 Eur iki 3,39 Eur.

Naudingiau pirkti „Lidl“ tinklo prekių ženklo produktą – jis yra 222–242 proc. pigesnis. Nieko sau skirtumėlis?

Na, bet žiūrime sudėtis – gal ten yra kokių nors kainą mažinančių priedų…

Sudėtis

Be abejo, riebalų kiekis skirtingas, todėl „Pilos“ ir energinė vertė 10 kcal mažesnė. Kiti parametrai vienodi ar panašūs. Labiausiai patiko „Dvaro“ varškės pakelio akcentas „Daug baltymų“ – 16 g. Jų tiek pat, kiek ir „Pilos“ varškėje.

Išvaizda

Plėšiame pakuotes. Abi pakuotės panašios, jas galima pakartotinai uždaryti (užklijuoti). Perteklinės drėgmės abiejose po kelis lašelius – vienodai.

Išimame varškę. Tiek „Pilos“, tiek „Dvaro“ produktas pakankamai standus, trupa nedaug, varškės grūdeliai vidutinio dydžio.

Spalva beveik nesiskiria – gal „Dvaro“ kiek tamsesnė. „Pilos“ kvapas malonus, pieniškas, „Dvaro“ kvapas – malonus, pieniškas, juntama lengva rūgštelė.

Skonis

Ragaujame. „Pilos“ skonis malonus, pieniškas, varškės grūdeliai minkšti. „Dvaro“ skonis malonus, pieniškas, grūdeliai kiek standesni. Nors „Pilos“ varškė yra mažiau riebi, bet valgant dėl minkštesnių grūdelių riebumas atrodo didesnis.

Išvada

„Lidl“ prekybos tinklo prekių ženklo „Pilos“ 8 proc. riebumo varškė tikrai gera ir tikrai stipriai kokybiškai nesiskiria nuo „Dvaro“ varškės. Bet kainos skirtumas įspūdingas – 2,20 Eur, per 200 proc. Jeigu jūsų šeima suvartoja bent pusę kilogramo tokio tipo varškės per savaitę, tai per metus neteksite apie 229 Eur, pirkdami „Dvaro“ varškę. Tai tikrai daug kaip baziniam produktui. Nors, kaip teigia kai kurie interneto komentatoriai, gal mūsų skonio receptoriai „permirkę etanolyje“, o elitas jaučia rožių poskonius. Bet kokiu atveju renkasi vartotojas, o mes jam padėsim.

Išsami informacija apie visą atliktą kainų tyrimą ir kainų tyrimo metodologiją pateikiama https://pricer.lt/posts/511-epizodas-32-pricerlt-prekiu-palyginimas-pilos-pries-dvaro-varske-ar-nusipelneme-moketi-daugiau

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top