Pradinis / Grožis ir mada / Ant Milano mados podiumų – prabangus kitos žiemos paltas

Ant Milano mados podiumų – prabangus kitos žiemos paltas

Neseniai praūžė Milano mados savaitė. Ji įkvėpė dailiosios lyties atstoves svajoti apie kitą žiemą. Ryškiaspalviai ažūrai, gaidžio pėdos faktūra, prabangūs kailiukai šįmet svaigino ant garsiausių italų mados namų takelių. Ne viena moteris, žvelgdama į podiumais žengiančias dailiosios lyties atstoves, mintimis išsirinko prabangų švelnų paltą, kuris nė kiek neprimena drabužio, šildžiusio šią žiemą.

2015–2016 metų rudens–žiemos kolekcijų paltams dizaineriai suteikė naują įvaizdį. Žvelgiant į podiumus tapo aišku, kad kitąmet paltai žavės vonios apsiausto minkštumu, suknelės lengvumu, o moters formos po jais bus tik numanomos.

Iš Toskanos kilęs dizaineris Ermanno Scervino Milane vadinamas nišiniu. Tai – garbingesnis už kitus titulas. Juk šių mados namų klientė – išskirtinė moteris, kurią pats kūrėjas vadina „eccellente“ (liet. geresnė nei gera). Ji renkasi drabužį, kuris iš pirmo žvilgsnio primena aukštosios mados kūrinį, pasiūtą pagal individualius matmenis. Ir tai dar ne viskas. Šio mados diktatoriaus drabužiai moterims sukelia sunkiai žodžiais nusakomą pasitenkinimą. Mados teoretikai jį vadina komforto pojūčiu. Būtent jis nulemia palto vilkėtojos manieras ir švelnią moterišką veido išraišką.

Ką kitąmet turėtų reikšti sąvoka „komforto pojūtis“? Gal šis žodžių žaismas – tik puikus reklaminis triukas? Juk visi šių dienų verpalai daugiau ar mažiau užtikrina pastovią, oro sąlygų neveikiamą kūno temperatūrą, kuri tokia svarbi moterims žiemą. Bet palūkėkite… Kiek mados kūrėjų Milane patys kuria savo kolekcijoms audinius? O būtent dizaineris Ermanno Scervino savo klientes užburia audiniais. Medžiagas jis kuria pats savo fabrike Toskanoje iš prabangiausių pluoštų. Jų higroskopiškumo ir šiauštų audinių nėrimo paslaptis žino tik mados namų „Ermanno Scervino“ personalas.

Pats dizaineris nerengtų kiekvienos moters. Toskanietį įkvepia ypatingu itališkumu pasižyminčios asmenybės. Tik jos, pasak Ermanno Scervino, drabužį kilsteli aukščiau kasdienybės. Tada jam įdomu kurti. Pasaulis šiandien pilnas moterų, kurioms reikia kažko ypatingo, neapibrėžiamo vien šaltojo sezono mados tendencijomis. Juodai balta grafika, nėriniai, militaristiniam stiliui būdingas atspalvis, kailio suploninimas iki kašmyro įspūdžio – tai nišinio kūrinio ypatybės, už tokį drabužį mados namų „Ermanno Scervino“ klientės sumokės triskart daugiau nei už kitų garsių Italijos dizainerių tiražuojamus kūrinius.

Iš pirmo žvilgsnio gaidžio pėda megztas paltukas – lengvas, plazdantis, su dar švelnesniu ir plonesniu pamušalu. Ar toks audinys gali apsaugoti nuo šalčio? „Eccellente“ kategorijos moterims apie tai nereikia galvoti. Jos visur keliauja „Ferrari“ ir „Maserati“ automobiliais. Iš prabangių Romos ir Milano vilų jas palydi mažordomai, o asmens sargybiniai gabena į vakarėlius ir atgal į namus. Todėl nekeista, kad šios moterys prie kailinukų avi aukštakulnius batelius ir mūvi „nematomas“ saldžiais aromatais svaiginančias kojines. Moterys privalo atrodyti lengvos ir aistringos net vėsią žiemos dieną.

Ar Milano dizaineriams šįkart pavyko sukurti išskirtinės moters įvaizdį? Spręskite jūs, mielosios skaitytojos.

Jurga Jurkevičienė
Mados namų „Ermanno Scervino“ nuotraukos

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top