Šiemet studijas Vilniaus universiteto (VU) Medicinos fakultete pradėjęs Antonio Meschino mano, kad išmintingiausias jo gyvenimo sprendimas – studijuoti mediciną būtent čia, Lietuvos sostinėje, kur jis gimė ir užaugo. Turėjęs galimybių pagyventi ir mokytis užsienyje, Antonio tvirtina, kad tik tėvynėje jaučiasi puikiai ir studijos gimtajame mieste atitinka jo lūkesčius.
Lietuviu-australu-italu save vadinantis jaunuolis prisipažįsta, kad visi jo socialiniai ir šeimos ryšiai yra Lietuvoje. Visų pirma dėl to, kad čia gyvena didžioji daugiatautės giminės dalis. Vilniuje baigęs Amerikos tarptautinę mokyklą, jaunuolis aukštojo mokslo iš pradžių siekė užsienyje. Buvo Italijoje, paskui neuromokslus ir psichologiją studijavo Londono universitete, tačiau niekada nenustojo ilgėtis tėvynės ir svajoti apie mokslus joje.
„Įgydamas tarptautinio bakalaureato žinias, dar nežinojau, ką studijuosiu. Rinkausi tarp režisūros, medicinos ir architektūros. Pirmiausia nusprendžiau savo jėgas išbandyti už Lietuvos ribų“, – prisiminimais dalijasi Antonio. Besimokydamas Londone, jaunuolis atostogų atvykdavo į Vilnių ir kaskart pastebėdavo, kad čia jaučiasi geriausiai.
„Vieną naktį po ilgo nebuvimo namie tik išlipęs iš lėktuvo staiga pajutau, kad pirmą kartą per tą laiką galiu normaliai įkvėpti ir iškvėpti. Ėjau tuščiomis miegančio Vilniaus gatvėmis ir galvojau, koks esu laimingas. Nuolat mačiau save sugrįžtantį į Lietuvą. Taigi vieną dieną tvirtai apsisprendžiau: studijuosiu mediciną – ir studijuosiu tik gimtinėje. Įstojau į Vilniaus universiteto Medicinos fakultetą“, – pasakoja studentas.
Anot pirmakursio, Vilniaus universiteto vardas yra žinomas ir gerbiamas visame pasaulyje, jo reitingai tarp aukštųjų mokyklų yra visada geriausi. Įstoti ir studijuoti čia yra labai sunku, bet, pirmakursio įsitikinimu, tai yra ir didelė garbė bei atsakomybė .
Puikiai lietuviškai kalbantis Antonio sąmoningai pasirinko medicinos studijas Vilniuje būtent anglų kalba. Jis džiaugiasi, kad Medicinos fakulteto dėstytojai yra tarptautinio lygio profesionalai, pasižymintys puikiais akademinės anglų kalbos įgūdžiais.
Pirmakursis pasakoja, kad daugiausia užsienio studentų yra atvykę iš Vokietijos, taip pat yra iš Estijos, Suomijos, Somalio, Libano ir net Sirijos. „Vertinu tarptautinio mūsų kurso mąstymo, kultūrų, nuomonių įvairovę, visi esame labai draugiški ir vienijami meilės medicinai“, – teigia vaikinas.
A.Meschino neabejoja, kad medicinos mokslas yra reikšmingiausias pasaulyje, o medicina yra prestižinė specialybė. Nuo vaikystės jis žavėjosi įvairiais gydytojais, kuriuos visada laikė išskirtiniais žmonėmis, sekė medicinos naujoves. Šeima Italijoje turi giminių, dirbančių kardiologais, kardiochirurgais.
Ateityje neurochirurgu norintis būti studentas svarsto, kokiomis savybėmis turėtų pasižymėti tikras gydytojas: „Jis privalo mokėti greitai ir kokybiškai spręsti problemas, turėti aukštą emocinį intelektą ir būti psichiškai stabilus, mokėti numatyti savo veiksmus, įsivaizduodamas, kaip viskas veikia vienoje ar kitoje aplinkoje.“
Antonio prisipažino, kad turi pavyzdį žmogaus, kuris jį įkvepia. Tai Bendžaminas Karsonas (Benjamin Solomon Carson), JAV politikas, profesorius, neurochirurgas, pirmasis pasaulyje atskyręs pakaušiais suaugusius Siamo dvynius.
Link didelių svajonių jaunuolis eina neskubėdamas ir nesibodi paprasčiausių ligoninės darbų. Antonio didžiuojasi šią vasarą praktiką atlikęs Antakalnio ligoninės Angiochirurgijos skyriuje. „Norėjau realiai įvertinti, ar tikrai mano pasirinkta profesija man patiks. Susipažinau su nuostabiais profesionalais. Dirbau slaugos skyriuje, administracijoje, operacinėje, Kraujo banke, laboratorijoje, vaistinėje. Buvo nuostabu. Reikėdavo anksti keltis, bet visą laiką turėjau tokią stiprią motyvaciją, kasdien su malonumu svarstydavau, ką dar sužinosiu naujo“, – prisimena Antonio. Kitą vasarą studentas norėtų praktiką atlikti Vilniaus universiteto Santaros klinikose.
Laisvo laiko nuo studijų Antonio Meschino turi labai nedaug, tačiau jaučiasi laimingas. Jaunuolis prisipažino, kad užaugo šalia žmonių, kurie yra smalsūs, aktyvūs. Jo nuomone, žmogus turi būti tarsi kempinė, visą gyvenimą sugerianti maksimaliai daug informacijos. „Mes su draugais laisvalaikiu užsiimame viskuo, kas mums atrodo įdomu. Jau trejus metus iš eilės dalyvaujame plovo virimo čempionate. Kartu buriuojame. Greitai, gavę jūrines teises, plauksime į Baltijos jūrą“, – ateities planus dėsto studentas. Antonio su malonumu muzikuoja, kartu su tėčiu skambina pianinu. Studijuodamas neuromokslus jis atrado stebuklingą muzikos poveikį žmogaus smegenims.
Studijos VU Medicinos fakultete, pasak pirmakursio, yra nelengvos, bet labai įdomios: „Jos kaip garvežys, kuris bėgant laikui įsibėgėja ir lekia vis greičiau ir greičiau. Pirma stotelė – pirmojo kurso pabaiga. Tačiau iš tiesų tu niekada negali sustoti, nes medicinos mokslas nuolat juda į priekį.“
http://naujienos.vu.lt
Nuotrauka Gabrielės Budnikaitės