Apyvarpės apipjaustymas dar yra mediciniškai vadinamas cirkumcizija. Tai yra kur kas labiau paplitusi procedūra, nei daugelis mano. Ne tik pasaulyje, bet ir Lietuvoje, kurioje šio tipo procedūra vis dar dažnai yra siejama su vyro fiziologijos pakeitimu. Svarbiausia yra netikėti mitais, kurie dažniausiai sklando internete.
Šiuo straipsniu bandysime juos paneigti ir atsakysime į dažniausiai daugeliui žmonių kylančius klausimus: kas yra apipjaustymas ir kaip jis veikia vyrą?
Kas yra apipjaustymas?
Apipjaustymu yra vadinama operacija, kurios metu iš dalies arba visiškai apipjaustoma vyro apyvarpė.
Kaip seniai ji yra atliekama?
Cirkumcizija yra žinoma jau labai seniai, tik galbūt Lietuvoje nebuvo atliekama labai aktyviai, nes seniau ji dažniausiai buvo siejama su religija. Mūsų šalyje šio tipo operacija buvo pradėta daryti dėl to, kad atsirado įvairių indikacijų, ligų, kurios ir paskatino ieškoti efektyvių problemos šalinimo metodų. Vienu jų šiuo metu laikomas apipjaustymas. Daromas dažniau, nei daugeliui atrodo, tačiau galbūt ne taip plačiai aptariamas, tad vis dar kartais yra vadinamas tabu.
Kada apipjaustymas yra būtinas?
Pasaulyje vis dar yra šalių, kur apipjaustymas yra atliekamas dėl religinių paskatų. O moderniose šalyse, tokiose kaip Lietuva, šio tipo operacija yra atliekama tik dėl sveikatos, žmogaus fiziologijos gerinimo. Dažniausiai apipjaustymas yra atliekamas dėl to, kad dėl fiziologinių įgimtų padėčių arba po kokios nors traumos nėra galimybės atsmaukti apyvarpės galvutės. Dar kitaip tokia problema yra vadinama fimoze.
Pirmiausia šio tipo liga yra siejama su prasta higiena. Jeigu bus sunku nusiprausti, žinoma, gali kilti įvairių uždegimų, kurie vėliau gali sukelti rimtų ligų ir net nevaisingumą. Dėl to apipjaustymas yra būtinas ir, kai vaikas gimsta su tokiu poreikiu, jis dažniausiai atliekamas labai ankstyvame amžiuje.
Kita kiek rečiau pasitaikanti priežastis yra uždegiminės ligos, kurios pasireiškia apyvarpėje. Jos gali kankinti net ir tokiu atveju, kai atsmaukti apyvarpę yra įmanoma. Žinoma, pirmiausia ieškoma kitų priežasčių, kodėl kyla uždegimų. Tačiau kai matoma, kad higiena yra tinkama, nėra kitų priežasčių, kurios skatina nuolatinius uždegimus, dažniausiai tokiu atveju ir yra pasiūloma cirkumzicija. Tam tikra prasme ji tampa puikia profilaktine priemone nuo pačių įvairiausių ligų.
Ar apipjaustymas daro įtaką seksualiniam gyvenimui?
Gana dažnai girdimas mitas, kad po apipjaustymo kyla įvairių seksualinių problemų, kad vyrams gali būti kur kas sunkiau susijaudinti arba kad jie kur kas greičiau baigia. Tai yra tik mitai ir juos paneigti gali kiekvienas medikas. Žinoma, kaip ir po bet kokios operacijos, reikia laiko, kol galiausiai pavyks vėl gyventi įprastai. Tačiau ilgalaikėje perspektyvoje – tik privalumai, jokių minusų.
Manant, kad jums gali būti reikalinga ši procedūra – svarbu nelaukti ir kuo greičiau imtis priemonių, tai yra užsirašyti į konsultaciją. Tai gali padėti greičiau pagerinti gyvenimo kokybę.
Partnerio turinys