„Tik kurdamas grožį aplink save žmogus gali atskleisti savo vidinį pasaulį. Mes tiesiog gyvename kūryba, kiekvieną dieną įgyvendiname naujas idėjas, ir tai jau tapo neatsiejama mūsų pačių dalimi“, – apie kūrybos svarbą kalba aprangos dizaineriai Darius Kupčiūnas ir Indrė Miškinytė, kurių naujausia drabužių kolekcija „Ar liko gyvų?“ jau gruodžio 5 dieną bus pristatoma visiems nemokamo renginio „Kūrybos podiumas“ lankytojams. Kviečiame susipažinti su šiais talentingais kūrėjais ir jų darbais.
Dizaineriai Indrė ir Darius kartu kuria neilgai, tačiau, kaip patys teigia, yra visa galva pasinėrę į kūrybą, dirba su dideliu užsidegimu ir aistra. „Dirbame neskaičiuodami nei valandų, nei dienų, kol pasiekiame norimą rezultatą. Drabužiai mums – ne tik kartu susiūtos medžiagos skiautės, o meno kūriniai, – pasakoja kūrėjai. – Mes gilinamės ne tik į vaizdą, bet ir į konstrukciją, pasiuvimo kokybę. Manome, kad tikras dizaineris turi mokėti kokybiškai įgyvendinti savo vizijas net tada, kai kiti sako, jog tai neįmanoma.“
Dariaus ir Indrės kūrybos kelias prasidėjo Kauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakulteto Dizaino katedroje. „Vos įžengus į Dizaino katedrą, pasidarė aišku, kad papuolėme būtent ten, kur reikia, jeigu norime ko nors pasiekti, – savo pasirinkimu džiaugiasi profesinių aukštumų siekiantys jaunuoliai. – Ir nesuklydome. Dėstytojos labai profesionalios, draugiškos, rūpestingos, mokančios motyvuoti. Studijos buvo nuostabios, padėjo atrasti tikrąjį savo gyvenimo kelią. Jos, mūsų nuomone, labai kokybiškos, jose gausu įvairių paskaitų, daug praktinių užduočių, paruošiami geri specialistai. Baigus studijas kolegija pasiūlė net kelias galimas darbovietes.“
Jaunuoliai teigia esantys dėkingi savo buvusioms dėstytojoms, kurios iki šiol geranoriškai padeda ir pataria reikiamais klausimais, sutinka peržiūrėti eskizus ir nukreipia reikiama kūrybos linkme. „Kiekvieną Rugsėjo 1-ąją einame jų pasveikinti, nes per trejus studijų metus atsirado stiprus tarpusavio ryšys, o kolegija tapo antraisiais namais. Net dabar kalbant apie kolegiją užplūsta tik geri prisiminimai. Niekur taip gerai nesijaučiame kaip savo buvusioje mokymosi įstaigoje, nes ten kūryba tiesiog tvyro ore“, – emocijų neslepia pašnekovai.
Dizaineriai kuria išskirtinius drabužius pagal individualius užsakymus ir kolekcijas. Drabužiai, kuriami klientams, dažniausiai būna proginiai. O kolekcijas kuria tiesiog pasirinkę sau įdomią temą. „Branginame kiekvieną klientą ir džiaugiamės, kai jau matavimo metu matome šypsenas ir iš laimės žvilgančias akis“, – sako kūrėjai. Dariaus ir Indrės kūrybą pažįstantys ir jais jau pasitikintys žmonės leidžia šiam dizainerių duetui laisvai sukurti jiems drabužius.
Šių fantazijos nestokojančių jaunųjų profesionalų kūryba įvairi ir originali. „Viena kolekcija gali būti ryški, spalvota, o kita – niūri, žemės spalvų. Kai kuriuos savo drabužius siuvinėjame gėlėmis. Daug dėmesio skiriame netradicinėms konstrukcijoms ir drabužių siluetams. Siekiame, kad ilgainiui žmonės pradėtų atpažinti mūsų kūrybos braižą“, – savo kolekcijas apibūdina kūrėjai.
Indrė ir Darius teigia, kad įkvėpimas jiems ateina užsiimant įprasta kasdiene veikla: bežiūrint filmus, klausantis muzikos, žaidžiant kompiuterinius žaidimus, stebint gamtą ar tiesiog einant gatve. „Mintyse kaupiame įvairių potyrių informaciją ir ja dalijamės tarpusavyje. Iš to gimsta drabužių eskizai“, – sako Darius.
Paklausti apie siekius, dizaineriai teigia užsibrėžiantys sau didelius tikslus ir pastebintys, kad kuo toliau, tuo labiau jie atrodo įgyvendinami. „Mes mėgaujamės siekimo procesu. Kiekvieną dieną sau keliame vis didesnius tikslus ir norime niekada nenustoti tobulėti, nes drabužių kūrimas yra ta sritis, kurioje kuo daugiau įgyji žinių, tuo daugiau nori sužinoti“, – sako Indrė. Didžiausiais šių metų savo pasiekimais kūrėjai laiko sėkmingą kolekciją, su kuria pasirodė daugybėje renginių ir avangardinės mados konkurse laimėjo didįjį prizą, bei Jurgos Šeduikytės fotosesiją žurnale „Žmonės“ su jų kurtais drabužiais.
Dar šiemet Indrės ir Dariaus kūrybą pamatys „Kūrybos podiumo“ lankytojai. Šiame renginyje aprangos dizainerių duetas pristatys savo naujausią drabužių kolekciją „Ar liko gyvų?“. „Tai kolekcija, aktuali siaučiant neramumams pasaulyje, tai mūsų fantazijos postapokaliptine tema. Pasaulyje įvyko baisi katastrofa, į orą pasklido mirtinas užkratas, bet gal dar liko gyvų?..“ – taip savo kolekciją, kurią kauniečiai ir Kauno svečiai išvys jau gruodžio 5 d., apibūdina jos kūrėjai.
Pasak Indrės, renginys „Kūrybos podiumas“ – tai puiki vieta jauniems kūrėjams pristatyti savo darbus visuomenei. O visuomenei tai – proga įdomiai praleisti laiką, prasiblaškyti, atrasti ką nors naujo.
Indrė ir Darius – puikus savo darbu besimėgaujančių žmonių pavyzdys. Jų manymu, tik dirbdamas mėgstamą darbą žmogus gali jį atlikti maksimaliai gerai ir dėl to jaustis laimingas. Deja, ne visiems pasiseka pasukti tinkama kryptimi… Pasak Indrės, kuo žmogus greičiau supranta, kad specialybę pasirinko klaidingai, tuo greičiau gali atrasti savo tikrąjį kelią. Tik reikia nebijoti ir siekti savo svajonės, dirbti tokį darbą, kuris būtų ir pomėgis. „Mes abu užaugome apsupti meno ir kūrybos, gal dėl to jau nuo mažens žinojome, kad norime kurti. O Kauno kolegijos dėstytojos atvėrė duris į nuostabųjį mados pasaulį“, – apie savojo kelio atradimą pasakoja dizaineriai.
Kūrėjai mano, kad norint būti pastebėtiems ir įvertintiems svarbiausia yra sunkus darbas ir užsispyrimas. „Kad ko nors pasiektum, turi daug ir sunkiai dirbti, labai to norėti ir nepasiduoti per anksti, nes galbūt jau rytoj tavęs laukia sėkmė. Žinoma, visada turi būti kūrybingas ir originalus, nes gražių drabužių yra labai daug, kad išsiskirtum iš kitų, turi kurti savo istoriją“, – sako pašnekovai.
Jaunieji profesionalai prisipažįsta, kad kartais darbo turi tiek, jog vos lieka laiko miegui. Tačiau tai – ne tokia didelė bėda, kai darai tai, kas teikia didelį džiaugsmą.
„Lietuvės“ redakcija
Nuotraukos iš Dariaus Kupčiūno ir Indrės Miškinytės asmeninio archyvo