Pradinis / Grožis ir mada / Ar jūsų kvepalai tikrai naudojami ir saugomi tinkamai?

Ar jūsų kvepalai tikrai naudojami ir saugomi tinkamai?

Turbūt dauguma mūsų turime savo mėgstamus kvepalus, kuriuos naudojame kasdien. Kitiems kvepalai reikalingi tik ypatingomis progomis. Tačiau ar žinojote, kad visa parfumerija gali labai greitai prarasti savybes, dėl kurių ją taip mėgstate?

Kvepalai nėra amžini – teigiama, kad jų galiojimo laikas yra apie 3–5 metus. Po to daugelis parfumerijos gaminių pradeda prarasti tikrąjį kvapą, spalvą. Bet jeigu juos laikysite netinkamomis sąlygomis, galiojimo laikas gali sutrumpėti net iki kelių mėnesių.

Kokias savybes gali prarasti kvepalai?

Parfumerija gali būti be galo įvairių rūšių. Viena rūšis skirta pašvelninimui, kita – pasaldinimui ir panašiai. Jeigu kvepalai pradeda senti, jie pirmiausia ima prarasti tas pačias svarbiausias savybes – pajusite, kad jūsų mėgstami kvepalai nebe tokie saldūs kaip anksčiau arba nebe tokie švelnūs.

Dažniausia klaida – laikyti vonios kambaryje

Turbūt kiekvienas iš mūsų kada nors esame laikę ar netgi tebelaikome kvepalus vonios kambaryje, net nesusimąstydami, kaip tokia aplinka kenkia jų ilgaamžiškumui.

Vonios kambaryje yra du dalykai, kurie kenkia kvepalams, – drėgmė ir šiluma. O kai šie dalykai susideda, kvepalų buteliuke gali prasidėti garavimas – tai vienas greičiausių būdų sugadinti kvepalus.

Be to, kur drėgmė – ten pelėsis. Nors atrodytų, kad sandarus kvepalų buteliukas tikrai atsparus tokiems dalykams, iš tiesų yra kitaip. Pakanka drėgnoje patalpoje nuimti kamštelį ir drėgmė iškart patenka ant purškiklio. O tada dangtelį uždedate atgal ir štai – drėgmė sandarioje erdvėje, puiki terpė kurtis pelėsiui.

Didžiausia klaida – laikyti saulėtame kambaryje

Kvepalai ir saulė – visiškai nesuderinami dalykai. Kai kurie mėgsta kvepalus laikyti tiesiog ant palangės, nes, pripažinkime, buteliukai tikrai būna gražūs ir saulės šviesoje jie atstoja puikią dekoraciją. Tačiau ne visada susimąstome, kaip šviesa ir šiluma kenkia patiems kvepalams.

Kaip jau supratote, saulė kvepalams yra pats kenksmingiausias veiksnys, o parfumerijos staliukai dažnai turi veidrodinius paviršius – taip vietoje vien tik tiesioginių saulės spindulių prisideda dar ir jų atspindžiai.

Geriausia vieta jūsų parfumerijai – tamsi spintelė

Parfumerijai kenkia drėgmė, saulė, karštis. Tad savaime suprantama, kad geriausia vieta lieka tamsi ir sausa spintelė ar rūbų spinta.

Jeigu jums toks sprendimas neatrodo patogus, visada galima rasti išeitį! Pavyzdžiui, pabandykite atlaisvinti spintoje vieną skyrių vien parfumerijai ir makiažo rinkiniams. Jeigu vietos nereikia daug – pasirūpinkite kartonine dėžute, papuoškite ją savo nuožiūra ir laikykite kvepalus ten.

Bet kokiu atveju kvepalus nuo vonios bei saulėtų kambarių tikrai rekomenduojame paslėpti, o spinta ar maža spintelė prie lovos – geriausias sprendimas.

Kur patogiausia įsigyti kvepalus?

Kvepalus, kaip ir daugelį prekių, galima pirkti dviem būdais – įprastose ir internetinėse parduotuvėse. Nors atrodo, kad kvepalus įmanoma išsirinkti tik juos išbandant realybėje, yra ir keletas kitų, netgi patogesnių, būdų.

Pavyzdžiui, didžioji dalis parfumerijos turi aprašymus internete: aprašomas kiekvienas kvapas, kvepalų sudėtis ir netgi aromato pokytis po 5 minučių, po valandos ar po pusdienio. Dar vienas pasirinkimas yra parduotuvėje išbandytų kvepalų pirkimas internete. Taip dažnai pasielgiama dėl kelių priežasčių: kainos bei patogumo. Pasitaiko atvejų, kad parduotuvėje norimos rūšies kvepalų pakuotėje nebėra, todėl tenka ne tik laukti, kol jų vėl bus atvežta, bet ir sumokėti daugiau nei internete.

Siūlome patiems apsilankyti internetinėje parduotuvėje 1a.lt ir panaršyti kvepalų skyriuje – neabejojame, kad rasite savo mėgstamiausią aromatą!

Pixabay.com nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top