Pradinis / Sportas / Artūras Karnišovas apdovanotas už nuopelnus Lietuvos krepšiniui

Artūras Karnišovas apdovanotas už nuopelnus Lietuvos krepšiniui

Lietuvos krepšinio federacija per „Krepšinio namų“ paramos rungtynes, kuriose susitiko Lietuvos ir Serbijos rinktinės, pagerbė ir apdovanojo buvusį nacionalinės komandos žaidėją, kuris rinktinėje sužaidė 80 oficialių rungtynių, olimpinį prizininką, o dabar NBA lygoje žaidžiančios Denverio „Nuggets“ komandos generalinį vadybininką Artūrą Karnišovą. Jam įteiktas padėkos ženklas „Už nuopelnus Lietuvos krepšiniui“.

Lino Žemgulio nuotrauka

Klaipėdoje gimęs A. Karnišovas Lietuvos rinktinėje debiutavo 1992 metais, kai jį pakvietė treneris Vladas Garastas, ir jau tada tapo Barselonos olimpinių žaidynių bronzos medalio laimėtoju. Tokį patį pasiekimą pakartojo ir 1996 m. Atlantos olimpiadoje. 1995 m. Graikijoje jis su Lietuvos rinktine tapo Europos vicečempionu. Vėliau žaidė 1997 ir 1999 metų Europos čempionatuose, o po pastarojo baigė karjerą nacionalinėje komandoje. Iš viso vilkėdamas žaliai baltą aprangą jis sužaidė 80 oficialių rungtynių ir pelnė 1453 taškus.

1995 m. puolėjas buvo apdovanotas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Karininko kryžiumi, o po metų ir Komandoro didžiuoju kryžiumi.

Šiuo metu 48-erių metų vyras savo profesionalo karjerą pradėjo prieš 32-ejus metus, kai vos 16 metų paauglį pasikvietė Vilniaus „Statybos“ komanda. Jau po trejų metų jaunuolis išvyko rungtyniauti į Jungtines Amerikos Valstijas, tačiau, prisimenant tuometę Sovietų Sąjungos tvarką, tai buvo vienas sunkiausių puolėjo išvykimų.

Jis buvo Sovietų Sąjungos jaunimo rinktinės kapitonas ir su komanda JAV žaidė 11 kontrolinių rungtynių. Jų metu ir buvo pastebėtas. Nors niekas netikėjo, kad tai įmanoma, o jo likimą sprendė KGB, jis tapo pirmuoju Lietuvos žaidėju, kuris rungtyniavo NCAA čempionate ir ketverius metus vilkėjo „Seton Hall“ universiteto „Piratų“ komandos aprangą. Po ketverių metų studentų krepšinyje A. Karnišovui buvo prognozuojamas šaukimas NBA naujokų biržoje, tačiau 204 cm ūgio krepšininkas savo pavardės neišgirdo ir grįžo į Europą.

Puolėjas persikėlė į Prancūziją ir tapo Šolė „Pitch Basket“ komandos nariu, o jau po metų papildė Ispanijos komandą „Barcelona“. Katalonijoje jis praleido dvejus metus, per juos dukart tapo Ispanijos čempionu ir buvo išrinktas geriausiu Europos krepšininku. Ieškodamas naujų iššūkių A. Karnišovas patraukė į Graikiją ir tapo Pirėjo „Olympiacos“ žaidėju, o po sezono išbandė jėgas ir Italijoje – vilkėjo Bolonijos PAF aprangą. Savo karjerą puolėjas užbaigė darsyk grįždamas į „Barcelonos“ klubą. A. Karnišovas dėl traumų profesionalaus krepšininko karjerą baigė 2002-aisiais, būdamas vos 31 metų.

Per savo karjerą puolėjas triskart tapo Ispanijos čempionu ir vieną sykį taurės laimėtoju, pasipuošė Italijos lygos aukso medaliu, dukart dalyvavo Europos visų žvaigždžių rungtynėse ir kartą buvo pripažintas naudingiausiu krepšininku.

krepsinionamai.lt

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top