Pradinis / Lietuviai svetur / Graikijos ir Kipro lietuviai trečią kartą susirinko į metinį sąskrydį

Graikijos ir Kipro lietuviai trečią kartą susirinko į metinį sąskrydį

Spalio 12–13 dienomis Atėnuose, Graikijoje, vyko trečiasis Graikijos ir Kipro lietuvių bendruomenės sąskrydis, kuriame dalyvavo per 90 lietuvių bendruomenės narių ir svečiai iš Lietuvos.

Sveikindamas sąskrydžio dalyvius Lietuvos ambasadorius Graikijoje Rolandas Kačinskas pasidžiaugė, kad tęsiama prieš trejus metus pradėta sąskrydžio tradicija.

„Šiuos Baltijos kelio 30-mečio metus užbaikime nauja jėga. Susikabinkime rankomis. Nebūkime po vieną. Būkime kaip kumštis“, – teigė ambasadorius.

Sąskrydis prasidėjo iškilmingu atidarymu, po jo dalyviai leidosi į žygį po Parnithos apylinkes, žaidė sportinius žaidimus, o mažieji svečiai leidosi į pažintinį pasivaikščiojimą. Vėliau visi stebėjo gaisrininkų savanorių prisistatymą ir pasirodymą.

Vėliau vyko profesionalios koučerės ir psichologės Jolantos Nėjutės paskaita apie pozityvią tėvystę, Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktoriaus Jono Laniausko paskaita apie lietuvių jaunimo užsienio šalyse būrimą bendrai veiklai. Paskaitų metu vyko viktorina apie Lietuvą suvažiavime dalyvaujantiems graikams. Paskaitų ciklą užbaigė bendri pietūs ir lietuviško kugelio gaminimas.

Sąskrydį surengė Graikijos lietuvių bendruomenės taryba, bendradarbiaudama su Lietuvos ambasada Graikijoje, parėmė Lietuvos užsienio reikalų ministerija.

URM inf. ir nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top