Pagrindinė akumuliatoriaus užduotis yra užvesti automobilį, tačiau važiuojant generatoriumi iš tikrųjų maitinamos jūsų automobilio elektros sistemos ir kompiuteriai. Šiandien apžvelgsime, kaip veikia automobilio generatorius, kokias funkcijas jis atlieka ir kaip atpažinti, kada laikas jį taisyti ar pakeisti. Kaip veikia kintamosios srovės generatorius?

Kintamosios srovės automobilio generatorius yra ant jūsų automobilio variklio. Nors jis nėra labai sudėtingas komponentas, tai labai sunkiai dirbanti dalis, kuri būtina norint išlaikyti jūsų automobilį. Kintamosios srovės generatorius yra atsakingas už mechaninės energijos pavertimą elektros energija, kuri naudojama visoms transporto priemonės elektros sistemoms maitinti. Tai apima priekinius žibintus, salono šviesas, radiją ir dar daugiau! Kintamosios srovės generatoriai naudoja kelis įprastus komponentus, kad išlaikytų energiją:
Statoriai ir rotoriai: keli magnetai, esantys ant rotoriaus, greitai sukasi statoriaus viduje. Statoriuje taip pat yra tvirtai suvyniotos varinės vielos pluoštai, kurie generuoja kintamąją srovę, kai praeina magnetai. Iš čia kilęs pavadinimas generatorius.
Diodai: diodai yra atsakingi už kintamos srovės pavertimą nuolatine. Jie taip pat užtikrina, kad elektros srovė tekėtų tik iš generatoriaus į automobilio akumuliatorių, o ne atvirkščiai.
Įtampos reguliatorius: panašiai kaip viršįtampių apsauga, įtampos reguliatorius yra atsakingas už tai, kad įtampos lygis neviršytų slenksčio.
Aušinimo ventiliatorius: kaip ir bet kuris aušinimo ventiliatorius, jūsų automobilio generatoriaus viduje esantis ventiliatorius padeda reguliuoti temperatūrą. Jei sugenda arba sulūžta dalis, sukelianti per didelę trintį, jūsų generatorius perkais.
Kiek laiko veikia generatoriai?
Naujas generatorius paprastai tarnauja apie septynerius metus (arba nuo 150 000 iki 250 000 kilometrų). Be to, daug kas priklauso nuo generatoriaus kokybės, nuo to, kaip automobilis vairuojamas / saugomas ir kokius įrenginius prijungėte. Jei įtariate, kad jūsų kintamosios srovės generatorius genda, arba tiesiog norite įsitikinti, kad viskas veikia, susisiekite su vietiniu mechaniku šiandien!
Ženklai, kad generatorius genda
Kintamosios srovės generatoriaus gedimą gana lengva anksti atpažinti – jei žinote, ko ieškoti! Keli signaliniai ženklai, rodantys, kad laikas taisyti arba pakeisti generatorių: uždelstas paleidimas arba išsikrovęs akumuliatorius. Jei jūsų automobilis neužsiveda iš karto, generatorius gali būti susidėvėjęs.
Partnerio turinys