Close Menu
  • Pradinis
  • Naujienos
    • Emigrantai – Lietuvos dalis
    • Ne didmiesčių gyvenimas
    • Aktyvios bendruomenės – Lietuvos stiprybė
    • Lietuvos jaunimas
    • Kultūra
    • Baltiški papročiai šiuolaikiniame pasaulyje
    • Mokslas ir švietimas
    • Karjera
    • Aktualijos
    • Teisė
  • Žmonės
  • Lietuviai svetur
  • Nuomonė
  • Laisvalaikis
    • Kūrybos podiumas
    • Kelionės
    • Kūrybos kampelis
    • Grožis ir mada
    • Kinas, muzika, TV
    • Renginiai, pramogos
    • Knygos
    • Sportas
    • Lietuvos kampeliai
    • Patarimai
  • Namai
    • Šeima ir sveikata
    • Laikas Sau
    • Mūsų augintiniai
    • Augalų pasaulis
    • Receptai
    • Interjeras
Facebook Instagram
Facebook Instagram
Žurnalas Lietuvė
  • Pradinis
  • Naujienos
    • Emigrantai – Lietuvos dalis
    • Ne didmiesčių gyvenimas
    • Aktyvios bendruomenės – Lietuvos stiprybė
    • Lietuvos jaunimas
    • Kultūra
    • Baltiški papročiai šiuolaikiniame pasaulyje
    • Mokslas ir švietimas
    • Karjera
    • Aktualijos
    • Teisė
  • Žmonės
  • Lietuviai svetur
  • Nuomonė
  • Laisvalaikis
    • Kūrybos podiumas
    • Kelionės
    • Kūrybos kampelis
    • Grožis ir mada
    • Kinas, muzika, TV
    • Renginiai, pramogos
    • Knygos
    • Sportas
    • Lietuvos kampeliai
    • Patarimai
  • Namai
    • Šeima ir sveikata
    • Laikas Sau
    • Mūsų augintiniai
    • Augalų pasaulis
    • Receptai
    • Interjeras
Žurnalas
Žurnalas Lietuvė
Žurnalas
Šiuo metu esate:Pradžia»Lietuviai svetur»BELGIJA. Su Belgijos lietuviais diskutuota apie lietuvių tautos istoriją
Lietuviai svetur

BELGIJA. Su Belgijos lietuviais diskutuota apie lietuvių tautos istoriją

Komentarų: 02 Min Skaityti
Facebook Twitter Pinterest Telegram LinkedIn Tumblr El. paštas Reddit
Dalintis
Facebook Twitter LinkedIn Pinterest WhatsApp El. paštas

Tęsiant Lietuvos narystės Europos Sąjungoje dešimtmečio minėjimo renginius, spalio 15 dieną Briuselyje, bendradarbiaujant Lietuvos nuolatinei atstovybei ES, Lietuvos ambasadai Belgijoje ir Belgijos lietuvių bendruomenės debatų klubui, surengtas istoriko Egidijaus Aleksandravičiaus naujausios knygos „Karklo diegas. Lietuvių pasaulio istorija“ pristatymas ir diskusija.

„Juk tai tauta, kuri per tūkstantį metų nuolat įrodinėjo, kad buvo, yra ir bus lygi tarp lygių. Ji plėtėsi iki imperijos, ji krito žemiau žolės. Lietuviai buvo vejami lauk iš savo žemės, nors dar nesenai patys grobė svetimas žemes. Kaip ir daugelio amžinojo tautų kraustymosi bastūnų, lietuvių laukė įvairiausi nutikimai. Skirtingais laikais lietuvių pėdos pasiekė Ameriką, Aziją, Australiją, Pietų Afriką, Pietų Amerikos džiungles. Jie kūrėsi, kėlėsi, nepaisydami sunkiausių sąlygų“, – sakė istorikas, Vytauto Didžiojo universiteto Lietuvių išeivijos instituto direktorius profesorius E. Aleksandravičius.

Pasak renginio dalyvius pasveikinusio Lietuvos nuolatinio atstovo ES pavaduotojo, ambasadoriaus Arūno Vinčiūno, Belgijoje savo antruosius namus atradusiems lietuviams ši diskusija ir pažintis su nauja knyga itin vertinga, nes padės šiek tiek plačiau pažvelgti į po pasaulį išsibarsčiusią lietuvių tautą, jos istoriją ir geriau suprasti tautos identitetą.

Lietuvos ambasadorius Belgijoje Gediminas Varvuolis kreipėsi į susirinkusiuosius ir padėkojo už itin sklandų ambasados ir lietuvių bendruomenės bendradarbiavimą. Pasak jo, globaliame pasaulyje ypač svarbu ugdyti bendruomeniškumą, užsienyje gyvenančių lietuvių politinį aktyvumą ir skatinti jų dalyvavimą Lietuvos politiniame ir visuomeniniame gyvenime. Tuo požiūriu bendruomenė Belgijoje ypatinga, yra labai daug aktyvių ir Lietuvą garsinančių žmonių.

Diskusijoje „Patriotiškumas versus globalumas šių laikų emigracijoje“ knygos autorius su Belgijos lietuvių bendruomenės nariais, ES institucijose dirbančiais lietuviais dalijosi mintimis ir žiniomis apie plačią lietuvių kraustymosi po pasaulį geografiją ir įtaką tautos savivokai, aptarė lietuvių tautos migraciją nuo seniausių laikų iki mūsų dienų, svarbiausias šių dienų lietuvių tautos ir valstybės aktualijas.

URM inf.

FacebookTweetPin
Dalintis. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Reddit WhatsApp Telegram El. paštas
Ankstesnis straipsnisKTU rektorius Petras Baršauskas: „Turime keisti įprotį visur privažiuoti prie durų“
Kitas straipsnis Ukrainos kultūros dienų atidarymo renginys Vilniaus universitete

Susiję straipsniai

Bostono mokyklos šokėjų vadovė: „Klasėje laviname protą, o šokių salėje – širdį”

17 balandžio, 2026

Šokio suburti: lituanistinių mokyklų grupės ruošiasi šventei Čikagoje

17 balandžio, 2026

Vilniaus „Huracán Coffee“ – geriausi kavos skrudintojai pasaulyje

16 balandžio, 2026
Palikite komentarą Cancel Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

El. paštas

inekta@gmail.com

Pastaba
Mūsų Turinyje gali būti nuorodų į trečiųjų šalių turinį, trečiųjų šalių šaltinius, ar reklamos užsakovų turinį, už kurį mes neprisiimsime jokios atsakomybės. Nuoroda iš mūsų Turinio ar su Turiniu susijusių kitų Paslaugų į Trečiųjų šalių susietą turinį nereiškia, kad mes pritariame tokiam turiniui. Trečiųjų šalių tinklapiuose gali būti informacijos, su kuria mes nesutinkame, taip pat žalingos informacijos. Mes neteikiame jokių garantijų ar pareiškimų dėl Trečiųjų šalių susieto turinio. Už visą informaciją, kurią galite pasiekti per nuorodas į kitus tinklapius, atsako tik tie, kas pateikė tą turinį, ir jūs naršote ar naudojatės tokiu turiniu išimtinai savo rizika.
Nuorodos

lietuve.lt

 

© 2026 Žurnalas Lietuvė.
  • Apie mus
  • Reklama
  • Kontaktai

Įveskite aukščiau ir paspauskite Enter, kad ieškotumėte. Norėdami atšaukti, paspauskite Esc.