Pradinis / Kinas, muzika, TV / Berlyno filmų festivalyje – pagyros filmo „Sangailė“ režisierei ir aktorėms

Berlyno filmų festivalyje – pagyros filmo „Sangailė“ režisierei ir aktorėms

Savaitgalį Berlyno tarptautiniame filmų festivalyje įvyko Lietuvoje sukurto filmo „Sangailė“ premjera Europoje. Į seansą „Berlinale Palast“ susirinko pilna salė kino industrijos atstovų, festivalio lankytojų. Jie užliejo kūrėjus šiltais aplodismentais. Filmas „Sangailė“ dalyvauja festivalio „Panoramos“ programoje.

„Po filmo prie mūsų ėjo žiūrovai ir sakė, kad jis labai vizualus ir sukelia daug emocijų. Labai daug ovacijų sulaukė filmo aktorės, režisierė. Džiaugiuosi, kad režisierės Alantės Kavaitės ir operatoriaus Dominique’o Colino bendras darbas išties pavyko. Tai juk kiekvieno kūrėjo siekiamybė – paliesti publikos širdį“, – sakė viena iš filmo prodiuserių Živilė Gallego.

Festivalyje taip pat dalyvavo filmo režisierė Alantė Kavaitė. Ji neseniai JAV Sandanso kino festivalyje su filmu „Sangailė“ (angl. „The Summer of Sangailė“) pelnė prizą už geriausią režisūrą („World Cinema Dramatic Directing Award“).

Berlyno kino festivalyje filmą pristatė ir jame vaidinusios aktorės Julija Steponaitytė ir Aistė Diržiūtė, kuri festivalyje dalyvauja ir kaip kylanti Europos aktorė – viena iš 10 „Shooting Stars“ konkurso finalininkų.

„Didelis džiaugsmas ir garbė būti čia. Kol kas dar sunku adekvačiai vertinti, kas vyksta, bet aš ir, manau, visa komanda laimingi“, – po filmo premjeros kalbėjo Aistė Diržiūtė.

Pagrindinė filmo aktorė Julija Steponaitytė taip pat džiaugėsi Europos premjera. „Filmas buvo sutiktas šiltai, ir tai mane labai džiugina“, – sakė ji.

Ar „Sangailė“ pelnys dar vieną tarptautinį prizą, paaiškės šią savaitę.

Vaidybinį filmą „Sangailė“ prodiusavo įmonė „Fralita Films“ kartu su prancūzų bendrove „Les Films d’Antoine“, taip pat prisidėjo olandų prodiuserių įmonė „Viking Films“. Filmo gamybą Lietuvoje parėmė Lietuvos kino centras.

Berlyno tarptautinis filmų festivalis yra kasmetis, vasario mėnesį nuo 1951 m. rengiamas naujų filmų pristatymo festivalis. Čia dalyvauja filmų kūrėjai iš viso pasaulio.

Lietuvoje Alantės Kavaitės režisuotą filmą „Sangailė“ pirmieji kovo mėnesį išvys Vilniaus tarptautinio festivalio „Kino pavasaris“ žiūrovai.

Organizatorių nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top