Pradinis / Sportas / Burlenčių ir irklenčių maratonas pareikalavo išskirtinės ištvermės

Burlenčių ir irklenčių maratonas pareikalavo išskirtinės ištvermės

Dvi dienos, iš viso šimtas kilometrų vandeniu, alinanti saulė ir nepastovus vėjas. Tokį iššūkį šį savaitgalį Kuršių mariose ties Kintais įveikti turėjo beveik šimtas vandens sporto entuziastų, susirinkusių į tradicinį „Burlenčių ir irklenčių maratoną 2015“, skirtą paminėti Arūno Rinkevičiaus žygio per Baltijos jūrą dešimtmečiui.

Maratono nugalėtoju irklenčių klasėje tapo Artūras Nersesianas, tarp burlentininkų maratono įskaitoje fortūna šypsojosi perspektyviam burlentininkui Mindaugui Lukšiui, o sudėtingiausioje supermaratono rungtyje triumfavo kaunietis Martynas Juodeška. Pasak jo, plaukiant tokius didelius atstumus, galima tikėtis bet ko, tad pergalę lemia ne jėga, o psichologinis pasirengimas: „Tai reikalauja labai daug ištvermės. Maratone pergalė priklauso ne nuo įrangos, o nuo žmogaus, kuris yra ant lentos“, – pasakojo nugalėtojas.

Martynui antrina ir varžybų teisėjai – maratone nėra nei amžiaus, nei įrangos apribojimų: „Maratonas skirtas vandens sportui populiarinti: gali plaukti ne tik specialiai varžyboms besitreniruojantys profesionalai. Iš tikrųjų tiek pradedantieji, tiek patyrę dalyviai turi didelį valios užtaisą, ir tai yra puiki proga pasirungti. Tai nėra tik varžybos tarpusavyje, kiekvienas kovoja su savimi, kad nuplauktų visą atstumą“, – sakė Robertas Gradauskas.

Pirmąją dieną teisėjai dalyviams parinko distanciją į Ventės rago pusę, kur apiplaukę specialų ženklą jie turėjo sukti atgal į Kintus. Maratono dalyviai turėjo įveikti vieną tokį ratą, o supermaratonininkams reikėjo apsukti tris tokius ratus. Sekmadienį, pasikeitus vėjo krypčiai ir stiprumui, dalyviai suko ratus iki Drevernos ir atgal.

Šiais metais gamta nepašykštėjo išbandymų. Pirmąją dieną pūtė itin silpnas vėjas, jis tai atsirasdavo, tai vėl dingdavo, todėl burlentininkams įveikti tokį didelį atstumą buvo itin sunku. Ištvermingiausieji vandenyje praleido net 8 valandas ir krantą pasiekė tik saulei leidžiantis. Iki šiol vienintelis žmogus, Baltijos jūrą įveikęs burlente, kaunietis Arūnas Rinkevičius, išlipęs į krantą, juokavo, kad šįkart plaukti maratone buvo sunkiau nei prieš dešimtmetį skrodžiant šaltosios Baltijos bangas.

Sekmadienį pakilęs vėjas pradžiugino burlentininkus, tačiau apsunkino plaukimą irklentininkams. Pagautus gūsio, vėjas juos nešė visai į priešingą pusę, nei reikėjo, tad atstumą įveikti pavyko ne visiems.

Dar pirmąją dieną neįtikėtino užsispyrimo prireikė ir irklente plaukiančiam Domantui Cibui. Kuršių mariose ties Vente nulūžo ir nuskendo pagrindinis jo įrankis – irklas, tačiau tai nesutrukdė jam baigti maratono: „Yriausi su rankomis, atsistojęs su tuo likusiu pagaliuku, po to – atsiklaupęs, pasirodė, kad atsiklaupus irtis buvo geriau… Vienintelė mintis buvo pasiekti teisėjų katerį ir gauti bet kokį irklą. Pasiekiau, gavau apgailėtinai trumpą irklą, bet įveikiau atstumą. Norėjau bet kokia kaina pasiekti finišą, aš nepasiduodu“, – besišypsodamas nuotykius vandenyje pasakojo Domantas.

Tradicinis maratonas kasmet per Žolinę sutraukia didžiulį būrį sportininkų ir mėgėjų iš visos Lietuvos, tad įspūdingu vaizdu nuo kranto pasigrožėti susirenka ir nemenkas būrelis palaikančiųjų. Organizatoriai tikisi, kad jau tradicija tapęs ir iki šiol Lietuvoje masiškiausias vandens sporto renginys kitąmet sutrauks dar daugiau dalyvių.

Nuotraukų autoriai: Eduardas Bareika ir Deimantė Didrikienė

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top