Pradinis / Žmonės / Čia gimsta pasakos

Čia gimsta pasakos

Tarsi patekusi į pasaką ar grįžusi keliais šimtmečiais atgal Taip pasijunta merginos ir moterys, įkėlusios koją į romantika dvelkiančią jaukią, darbštuolių Jūratės Kripaitės ir Lauros Zygmantaitės išpuoselėtą fotografijos studiją „JurArt’s“, apsirengusios puošniomis, elegantiškomis, senųjų aristokračių drabužius primenančiomis suknelėmis, pasidabinusios išskirtiniais aksesuarais ir fotosesijos metu paskendusios gamtos grožyje. Fotografė Jūratė ir vizažistė Laura – dvi kūrėjos, tiesiog degančios aistra savo darbui ir apgalvojančios kiekvieną smulkmeną, kad klientai po fotosesijos išeitų kupini geriausių emocijų. Savotiška terapija – taip fotosesiją vadina ši, galima sakyti, pavyzdingai darni Jūratės ir Lauros komanda. Kviečiame susipažinti su šiomis puikiomis kūrėjomis ir apsilankyti jų kuriamoje pasakoje!

Jūrate, šiek tiek papasakokite apie save. Kaip tapote fotografe?

JŪRATĖ: Baigiau ekonomikos bakalauro, o vėliau ir magistro studijas. Studijų metais pradėjau dirbti administracinį darbą. Vis dėlto meniška prigimtis daro savo… Dabar suprantu, kad tapymas, rankdarbių kūrimas ir fotomodelio darbas buvo bandymas ieškoti širdžiai mielos veiklos. Keliaudama nesiskirdavau su savo fotoaparatu. Peržiūrinėdama savo darbus, nusprendžiau pabandyti fotografuoti žmones. Ir mane pradėjo žavėti užfiksuota emocija, matomas grožis. Sutinku išties daug nuostabių žmonių, kurie mane savotiškai įkvepia fotosesijoms. Draugų sukurtas vardas „JurArt‘s“ apima mano širdžiai mielą veiklą ne tik fotografijos srityje, bet ir visoje kūryboje apskritai.

Ar nebijojote rizikuoti iškeisdama ankstesnį darbą į fotografės?

Žinoma, bijojau rizikuoti, bet draugų ir artimųjų palaikymas buvo gana didelė paskata įveikti savo baimes ir abejones…

Laura, kokia buvo Jūsų profesinio kelio pradžia?

LAURA: Kiek prisimenu, nuo vaikystės visada mėgau gražinti ne tik lėles, bet ir drauges, pažįstamas. Jau mokyklos laikais draugės ateidavo pas mane pasidaryti makiažo ar šukuosenos ruošdamosi pasimatymams. Bet baigus mokyklą net minties nekilo, kad galėčiau mokytis kirpėjos ar vizažistės profesijos. Todėl stojau į teisę, nes maniau, kad tai – geriausia specialybė. Tačiau baigusi mokslus žinojau, kad teisininke tikrai nebūsiu: ataskaitos, popierizmas – ne man! Todėl mečiau darbus ir nusprendžiau gyvenime užsiimti ta veikla, kuri džiugina mano širdį. Ėmiau mokytis įvairiuose kursuose (vizažistės, plataus profilio kirpėjos-plaukų stilistės), dalyvauti seminaruose, įvairiausiuose projektuose. Net spirgėjau, kaip norėjau kuo daugiau sužinoti ir įgyti praktikos. Aš be galo mėgstu tai, ką dabar darau: mane nuolatos supa įvairiausi žmonės, naujos pažintys, visada lydi geros emocijos.

Kaip judvi susipažinote?

LAURA: Man labai patiko Jūratės darbai. Ji kartais paskelbdavo konkursų fotosesijoms laimėti. Taip atsitiko, kad teko daryti makiažą vienai klientei, kuri buvo laimėjusi fotosesiją pas ją. Jūratei labai patiko mano darytas makiažas, ir ji pasiūlė per fotosesijas padirbėti kartu. Aišku, aš mielai sutikau. Jau per pirmą susitikimą jaučiausi taip, lyg Jūratę būčiau pažinojusi seniai. Ji yra labai šiltas ir malonus žmogus, o man tokie žmonės labai patinka – visada spinduliuoja teigiama energija. Kaip sakau, mūsų energetiniai laukai sutapo.

JŪRATĖ: Sutapo mudviejų grožio supratimas, darbo etika, idėjos.

Po kiek laiko nuo pažinties nusprendėte įkurti bendrą studiją?

JŪRATĖ: Studiją nusprendėme įkurti po metų nuo bendradarbiavimo pradžios. Abi norėjome sukurti erdvę, kurioje klientai jaustųsi apsupti išskirtiniu dėmesiu.

LAURA: Aš ieškojau patalpų sau, ir kaip tik sutapo, kad Jūratė irgi pradėjo ieškoti vietos naujai studijai. Vieną dieną ji man paskambino ir sako: „Lauryte, važiuojam rytoj pažiūrėti patalpų, radau nuostabią vietą, bet ne bet kokią, o su sodeliu!“ Mums labai patiko ši vieta, sodelis pasirodė puikus.

Jūsų studijoje dvelkia romantika. Kodėl pasirinkote būtent tokį stilių?

LAURA: Abi mėgstame romantiką, švelnumą, grakštumą, eleganciją, moteriškumą, todėl ir norėjome, kad pas mus būtų jauku, gera, dvelktų senove ir žmogus pasijaustų tarsi pasakoje.

JŪRATĖ: „JurArt‘s“ stilius iš tikrųjų yra išskirtinis, dvelkiantis senove, romantika, Prancūzijos dvasia. Semiuosi įkvėpimo ne tik keliaudama užsienyje – mane labai žavi ir Lietuvos dvarai, senoji aristokratija. Džiugu, kad šis stilius ne tik patinka mums pačioms, bet ir sužavi aplinkinius. Gal žmonės jaučia, kad be galo mėgstame savo darbą ir juo gyvename.

Ar nebijote konkurencijos?

LAURA: Manau, kad kiekvienas klientas atsirinks savo meistrą, juk kiekvienas turi savitą darbo stilių. O kad žmonės kažką daro, kuria, nestovi vietoje, kad įgyvendina savo svajones, idėjas – labai džiugu. Tik aukštyn nosį ir pirmyn, vietos užteks visiems! Ir svarbu mažiau klausyti, ką kiti šneka. Reikia turėti savo svajonę ir jos siekti.

Ką išskirtinio galite pasiūlyti savo klientams?

JŪRATĖ: Savo klientams mes siūlome visų pirma jaukumą ir dėmesį. Kiekvienam sugalvojame šukuoseną, makiažą, parenkame drabužius, aksesuarus. Viską apgalvojame iki smulkmenų. Jei nerandame tinkamų apdarų, pačios sukuriame ir drabužius, ir aksesuarus. Mes siūlome idėjines fotosesijas, pavyzdžiui, „Ana Karenina“, „Belle epocha“ ir daug kitų.

Studijos atidarymo renginio svečiai buvo sužavėti ne tik Jūsų šilto bendravimo, bet ir nepaprastai skanių ryškiaspalvių skanėstų, aplinkos. Viską išpuošėte pačios. Susidarė įspūdis, kad Jūs pačios mokate daryti viską: ir piešti, ir meistrauti, ir dažyti, ir kepti…

JŪRATĖ: Džiaugiamės, kad atvykę žmonės žavisi mūsų pačių rankomis sukurta erdve. Teigia, jog jaučiasi, lyg būtų patekę į kitą pasaulį, į pasaką, stebisi, kad viską padarėme pačios. O mus tai dar labiau skatina nesustoti. Taip atsirado ir visi daiktai, pvz., milžiniški kavos puodeliai, pripildyti grietinėlės, ar Liudviko XIV laikų sofutės.

Ar dar ką nors planuojate?

LAURA: Turime dar labai daug idėjų, ilgainiui galėsime jas įgyvendinti.

JŪRATĖ: Beveik kasdien papildome studiją detalėmis, drabužiais. O kalbant apie fotosesijas, tai tikrai dar nespėjome įgyvendinti visko, ką esame sumaniusios.

Jau greitai pas mus apsilankę žmonės galės rasti visą reikiamą informaciją, susijusią su šventėmis: gimtadieniais, vestuvėmis ir kt. Šiuo metu prie mūsų komandos prisijungia floristė-dekoratorė ir papuošalų kūrėja.

Kaip Jūs viena kitą papildote? Pirmą kartą Jus pamačius galima pamanyti, kad esate seserys.

JŪRATĖ: Mes kurdamos grožį jaučiame viena kitą, net iš žvilgsnių suprantame, ką reikia padaryti. Gal praėjusiame gyvenime ir buvome seserys (šypsosi – red. past.). Aš dažnai vadovaujuosi širdimi. Pasiūlydama Laurai kurti kartu tikrai nesuklydau.

Ar buvote bent kartą dėl ko nors susiginčijusios ar nesutarusios?

LAURA: Kokie dar ginčai, protingos moterys esame (šypsosi – red. past.). Pasišnekame, pasitariame, kaip ir ką geriau daryti, o rezultatas būna puikus!

Kas Jums svarbiau: pats procesas, rezultatas ar kad klientės grįžtų pas Jus dar ne kartą?

LAURA: Moters prigimtis, matyt, yra kurti ir mėgautis pačiu procesu. Man jis be galo malonus. O pamačiusios galutinį bendro darbo rezultatą džiaugiamės abi. Klientės grįžta. Ne po kartą ir net ne po du (šypsosi – red. past.).

JŪRATĖ: Pas mus klientai visada sugrįžta, ir tai yra mums tikra laimė ir skatinimas kaskart juos stebinti. O jiems apsilankymas pas mus galbūt yra savotiška terapija, galimybė pabėgti nuo kasdienybės į jiems sukurtą pasaką.

Galbūt nebūtina išleisti kelių dešimčių tūkstančių litų studijai įkurti, kad lankytojai liktų sužavėti? Ko reikia, kad jiems norėtųsi vėl grįžti?

LAURA: Manau, kad viską, kad ir ką darytum, turi daryti su meile, be pavydo, be jokių neigiamų emocijų, – tada viskas ir pasiseks.

Ar vis dėlto įmanoma išgyventi iš savo mėgstamos veiklos Lietuvoje?

LAURA: Jeigu tik nori, manau, viskas įmanoma.

JŪRATĖ: Kai dirbi mėgstamą darbą, tiesiog negali nesisekti!

Ko palinkėtumėte moterims apskritai?

LAURA: Moterys, mylėkite save! Ir, žinoma, ateikite pas mus – mes praskaidrinsime Jūsų dieną geromis emocijomis.

JŪRATĖ: Visoms moterims noriu palinkėti mesti šalin klaidingus įsitikinimus „aš nefotogeniška“, „man nepavyks“. Mielosios, taip nebūna! Lauksime Jūsų svečiuose!

Dėkoju už pokalbį.

Parengė Inesa Uktverienė
„JurArt‘s“ nuotraukos

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top