Pradinis / Lietuviai svetur / Čikagos lietuvių „Rotary“ klubo labdaros renginyje prasmingiems darbams surinkta 73 000 JAV dolerių

Čikagos lietuvių „Rotary“ klubo labdaros renginyje prasmingiems darbams surinkta 73 000 JAV dolerių

Rugsėjo 18 d. nuo pat ryto vasariškai šildanti rugsėjo saulė kvietė golfo žaidėjus ir jų palaikymo komandas į golfo klubą. Čia vyko Čikagos lietuvių „Rotary“ klubo („Rotary Club of Chicagoland Lithuanians“) golfo turnyras. Jau dvyliktą kartą vykstančio Čikagos lietuvių organizuojamo kasmetinio turnyro metu surinktos lėšos yra skiriamos labdarai.

„Tyliojo“ aukciono prizai

Dalyvauti „Rotary“ klubo labdaros renginyje buvo kviečiami ne tik golfo žaidėjai, bet ir tie, kuriems priimtina labdaros idėja. Šiųmečio turnyro dalyviai po golfo galėjo mėgautis priešpiečiais, kokteilių valandėle ir vakariene, o šventinio vakaro metu – išbandyti laimę loterijoje, dalyvauti „tyliajame“ ir „gyvajame“ aukcionuose.

Čikagos lietuvių „Rotary“ klubo labdaros vakaras prasidėjo jo narių priesaika, kuri ištariama prasidedant kiekvienam jų renginiui ar susitikimui: „Ar tai tiesa; ar tai visiems priimtina; ar tai skatina gerą valią ir draugystę; ar tai naudinga visiems?“ Susirinkusius pasveikino kunigas Gediminas Keršys, linkėdamas Dievo palaimos prasmingiems „Rotary“ klubo narių darbams. Klubo prezidentė Renata Kanopka dėkojo visiems golfo turnyro dalyviams, svečiams ir rėmėjams, o buvęs prezidentas Vytenis Kirvelaitis pristatė klubo istoriją ir veiklą.

2007 m. įkurtas Čikagos lietuvius rotariečius vienijantis klubas – naujų sumanymų nepritrūkstanti organizacija, kurios tikslas yra ne tik padėti Čikagos lietuviams, bet ir prisidėti prie Lietuvoje vykdomų projektų. Ėmęsi naujų projektų, lietuviai bendradarbiauja su rotariečiais iš kitų klubų, taip atsiranda galimybė gerokai padidinti surinktą sumą. Pagrindinė klubo teikiama pagalba yra skiriama sergantiems vaikams Lietuvoje, remiama vietinė lietuviška veikla ir mokyklos, vykdomi projektai vietos bendruomenėse. Klubo nariai labdaringai veiklai aukoja savo laiką bei energiją ir kviečia prie šios veiklos prisidėti visus neabejingus kitų skausmui ar nelaimei, norinčius kartu su bendraminčiais dalyvauti labdaros projektuose.

Renginio vedėjai Sandra Scedrina ir Antanas Steponavičius pristatė tik keletą įdomesnių projektų, įvykdytų per 12 Čikagos lietuvių „Rotary“ klubo gyvavimo metų: ankstesnių labdaros renginių lėšos buvo skirtos insulino pompoms pirkti diabetu sergantiems Lietuvos vaikams (450 000 JAV dolerių), lietuviškai bibliotekai įkurti Pasaulio lietuvių centre (25 000 JAV dolerių), medicininei įrangai Šiaulių ligoninei pirkti (bendradarbiaujant su Šiaulių „Rotary“ klubu), paramai Pieno bankui Kauno klinikose (60 000 JAV dolerių), Pasaulio lietuvių centrui Lemonte (10 000 JAV dolerių), Klaipėdos jūrų muziejuje vykdomai delfinų terapijai (2000 JAV dolerių), bendradarbiavimo su „Mamų unija“ projektui – Šeimos namams vėžiu sergančių vaikų šeimoms Vilniuje įkurti (70 000 JAV dolerių), autizmu sergančių vaikų terapijos centrams Mažeikiuose ir Biržuose (20 000 JAV dolerių), specialiajai įrangai neįgaliesiems Ukmergėje pirkti (10 000 JAV dolerių), paramai universitetinių klinikų pediatrinės onkologijos skyriui (35 000 JAV dolerių).

Nors šįkart renginyje negalėjo dalyvauti labdaros bei paramos fondo įkūrėjas Rimantas Kaukėnas, tačiau jis iš Lietuvos atsiuntė filmuotą sveikinimą ir jo fondo vykdomus projektus pristatančią filmuotą medžiagą. Krepšininkai Martynas Pocius, Kšyštofas Lavrinovičius, Deividas Dulkys, „Misis Pasaulio 2018“ titulo laimėtoja Tatjana Lavrinovič, „Sumus Rotary“ klubas, grupė „Pelenai“ su Česlovu Gabaliu taip pat atsiuntė nuoširdžius filmuotus sveikinimus ir linkėjimus klubui bei visiems susirinkusiems.

Aukcionų metu buvo varžomasi siūlant kuo didesnę sumą už įvairiausius prizus – nuo originalių juvelyrikos dirbinių, grožio salonų dovanų, pasiplaukiojimo su draugais laivu, medžioklės iki Svajūno Jurkaus bronzinės skulptūros iš Lietuvos. „Gyvąjį“ aukcioną vedė tikra šios srities žinovė Stephanie Aaron. Svečiai dosniai kėlė kainas ne tik už vertingus prizus, bet ir už paprasčiausius spalvotus balionus. Vienas iš jų nupirktas net už 3000 JAV dolerių.

Klubo prezidentė Renata Kanopka su golfo žaidimo I vietos prizu

Šio renginio metu buvo surinkta 73 000 JAV dolerių. Lėšos bus skiriamos rotariečių vykdomiems projektams čia ir Lietuvoje. Tikimės, kad toks Čikagos lietuvių dosnumas padės ne vienam su sunkia liga kovojančiam mažyliui, o galbūt kam nors išgelbės gyvybę.

Vakaro muzikinėje dalyje pasirodė saksofonininkas Sam Hight su gitaristu Hristo Mintchev, atlikėjai Rimantas Pažemeckas ir Aura Kizytė, o į šokių aikštelę svečius sukvietusi grupė „Cigarai“ ilgai jų nepaleido atlikdama žinomas populiarias melodijas.

Pirmąją vietą golfo turnyre laimėjo „Morris Engineering“ komanda, kitų golfo žaidimų („longest putt, closest to the pin, longest soft drive, longest drive“) laimėtojai: Artūras Gaulia, Andrius Petkūnas, Mike Evans, Lukas Kieliauskas, Dainius Germanavičius.

Organizatoriai nuoširdžiai dėkoja renginio generalinei rėmėjai „Easy Express“ kompanijai ir visiems rėmėjams, dalyviams bei svečiams – visiems drauge galima daug ką gero ir naudingo nuveikti. Taip pat dėkoja šokių grupės „Suktinis“ šokėjoms ir visiems savanoriams, talkinusiems renginyje.

Kitas labdaros renginys – spalio 25 d. (sekmadienį) „Old Oak Country Club“ (14200 S Parker Rd, Homer Glen, IL 60491) vyksiantis bėgimas „Haunted Oak 5k“, į kurį prašoma atvykti pasipuošus Helovino kostiumais. Renginio pradžia – 15 val.

Daugiau apie Čikagos lietuvių „Rotary“ klubo veiklą galite sužinoti apsilankę „Facebook“ paskyroje https://www.facebook.com/RotaryClubofChicagolandLithuanians/

„Rotary Club of Chicagoland Lithuanians“ informacija

Sandros Scedrinos ir Tado Raudžiaus nuotraukos

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top