Pradinis / Lietuviai svetur / Čikagos lietuvių „Rotary“ klubo prezidentė Renata Kanopka: „Gyvenimas prasmingesnis padedant kitiems“

Čikagos lietuvių „Rotary“ klubo prezidentė Renata Kanopka: „Gyvenimas prasmingesnis padedant kitiems“

„Ar tai tiesa, ar tai visiems priimtina, ar tai skatina gerą valią ir draugystę, ar tai naudinga visiems?“ – šiais priesaikos žodžiais nusakomi 1,2 milijono narių visame pasaulyje jungiančio „Rotary“ klubo veiklos principai. Jais vadovaujasi ir Čikagoje įsikūręs „Rotary Club of Chicagoland Lithuanians“, kurio prezidente prieš kelis mėnesius tapo Renata Kanopka.

Šių metų liepą Čikagos lietuvių „Rotary“ klubo prezidento pareigas perėmusi moteris šiam klubui priklauso nuo 2014 metų. Ją prisijungti pakvietė daugiametis jo narys ir įkūrėjas Saulius Janušonis. Renata Jungtinėse Amerikos Valstijose gyvena nuo 2003-iųjų, čia atvyko su vyru jam išlošus žaliąją kortą. Kadangi Lietuvoje ji buvo baigusi verslo vadybos studijas, iš pradžių susirado darbą banke Masačusetso valstijoje, kur juodu apsigyveno padedami draugų amerikiečių. Vėliau šeima persikėlė gyventi į vieną iš Čikagos priemiesčių Neipervilį. Dabar Renata „BMO Harris“ banke eina verslo ryšių vadybininkės pareigas, kartu su vyru augina 16 metų sūnų. Kanopkų šeima mėgsta keliauti, jie yra aplankę nemažai pasaulio šalių, o laisvu laiku moteris sako mėgstanti skaityti, bendrauti su draugais, kurių dauguma yra lietuviai. Nemažai laiko Renata skiria „Rotary“ klubo reikalams: kelerius metus buvo klubo iždininke, o einant klubo prezidento pareigas darbų dar prisideda. Vis dėlto ši veikla jai prie širdies. Moteris sako sunkiai įsivaizduojanti savo gyvenimą be „Rotary“.

Renata teigia labai vertinanti galimybę susibūrus kartu atlikti tokius darbus, kurių būdamas vienas tikrai neįveiktum. Klubo narius lietuvė vadina draugais, nes kartu ne tik vykdomi įvairūs projektai, bet ir švenčiamos šventės, keliaujama. Jos šeima taip pat mielai ateina į renginius. Deja, šiuo metu klubo nariai dėl pandemijos negali susitikti gyvai, bet kiekvieną ketvirtadienį vyksta susirinkimai per „Zoom“ platformą. Jų metu planuojami būsimi renginiai, vyksta virtualūs susitikimai su kitais „Rotary“ klubais ar įdomiais žmonėmis. Neseniai vyko susitikimas su Vilniaus Šv. Kristoforo „Rotary“ klubu, galvojama apie bendrus projektus.

Kuriamas klubo fondas, planuojami nauji projektai. „Rotary“ nariai galvoja apie savo pamainą – ieškoma veiklių jaunų žmonių, kurie įsitrauktų į „Rotaract“ klubo veiklą. Tai – tarptautinė jaunimo organizacija, kuri vienija 18–30 metų amžiaus žmones, besivadovaujančius „Rotary“ vertybėmis. Renata sako pastebėjusi, kad prie rotariečių prisijungia vis daugiau jaunų žmonių, jų klubas irgi nuolat pasipildo naujais nariais, kurie atsineša naujų idėjų.

Kaip sako klubo prezidentė, rotariečiai viliasi, kad daugelio planus sujaukusi pandemija pagaliau baigsis ir jie galės tęsti savo darbus, kurių tikslas – būnant kartu padėti kitiems. Per 12 metų yra nuveikta daug, didžioji dalis renginiuose surinktų lėšų skiriama įvairiai paramai Lietuvoje. Šiemet jau vyko tradiciniais tapę renginiai – golfo turnyras ir „Haunted Oak 5K“ labdaringas bėgimas. Golfo turnyro metu surinkti pinigai buvo pervesti Rimanto Kaukėno labdaros ir paramos fondui, už juos bus perkamas nešiojamas ultragarso aparatas, kuris bus naudojamas ligoninėje onkologinėmis ligomis sergančių vaikų tyrimams atlikti.

Šių metų golfo renginyje. Sandros Scedrinos nuotr.

„Esame gera komanda veiklių, atsakingų žmonių, su kuriais smagu kartu dirbti“, – sako R. Kanopka. „Rotary Club of Chicagoland Lithuanians“ yra unikalus tuo, kad jo susirinkimai vyksta lietuvių kalba, didžioji dalis projektų yra susiję su Lietuva, surinkti pinigai skiriami sergantiems vaikams. Klubą yra aplankę daug žymių žmonių iš Lietuvos, pasikviečiama ir JAV gyvenančių įdomių asmenybių.

Klubo prezidentė yra dėkinga klubo nariams, su kuriais, kaip pati sako, „kartu plukdo į priekį „Rotary“ laivą“, taip pat visiems padėjėjams, rėmėjams, bendraminčiams ir linki ramių artėjančių švenčių.

Daugiau apie Čikagos lietuvių „Rotary“ klubo veiklą sužinosite apsilankę „Facebook“ paskyroje: https://www.facebook.com/RotaryClubofChicagolandLithuanians/

Loreta Timukienė

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top