Pradinis / Lietuviai svetur / Čikagos lietuvių „Rotary“ klubo surinkta labdara keliaus į Lietuvą

Čikagos lietuvių „Rotary“ klubo surinkta labdara keliaus į Lietuvą

Galbūt simboliška, kad šiam jau tradiciniu tapusiam „Rotary“ klubo labdaros renginiui gamta nepagaili gero oro. Taip buvo ir šįkart – nuo pat ryto vis dar vasariškai šildanti rugsėjo saulė kvietė golfo žaidėjus ir juos palaikančius į Old Oak Country klubo golfo laukus, kur rugsėjo 24 d. vyko Čikagos lietuvių „Rotary“ klubo („Rotary Club of Chicagoland Lithuanians“) golfo turnyras, skirtas „Rotary“ klubo nario, padėjusio įsikurti šiam klubui, Lou Volodkos atminimui. Keturioliktą kartą vykstančio Čikagos lietuvių organizuojamo kasmetinio turnyro metu surenkamos lėšos yra skiriamos labdarai, tad geras oras ir susirinkusiųjų puiki nuotaika yra tarsi garantija, kad renginys tikrai turi pavykti.

Jau tapo gražia tradicija dalyvauti klubo labdaros renginyje kviesti ne tik golfo žaidėjus, bet ir tuos, kuriems priimtina labdaros idėja. Šįkart sulaukta kaip niekad daug – net 18 svečių – iš Lietuvos – Gedimino „Rotary“ klubo atstovų ir Kauno „Rotary“ klubo „Sumus“ narių. Šį klubą su Čikagos klubu sieja ypatingas ryšys – Čikagos lietuvių klubas yra jų „krikštatėviai“.

Turnyre varžėsi nemažai golfo žaidėjų, tarp jų buvo ne tik lietuvių, bet ir amerikiečių. Pirmąją vietą golfo turnyre laimėjo „Morris Engineering“ komanda, kitų golfo žaidimų („Closest to the pin“, „Longest drive“) laimėtojai: Marius Rimkevičius, Laimis Kelesevičius, Algis Rugienis, Vytas Sruoga. Sveikiname!

Turnyro dalyviai po golfo galėjo mėgautis kokteilių valandėle ir vakariene, o šventinio vakaro metu – išbandyti laimę loterijoje, dalyvauti „tyliajame“ ir „gyvajame“ aukcionuose.

Čikagos lietuvių „Rotary“ klubo labdaros renginio vakarinė dalis prasidėjo klubo narių priesaika, kuri ištariama prasidedant kiekvienam jų renginiui ar susitikimui: „Ar tai tiesa; ar tai visiems priimtina; ar tai skatina gerą valią ir draugystę; ar tai naudinga visiems?“ Klubo prezidentė Sandra Scedrina padėkojo golfo turnyro dalyviams, svečiams ir rėmėjams, o klubo nariai Vytenis Kirvelaitis ir Neringa Pukelis pristatė lietuvių klubo veiklą.

Jau keturioliktus gyvavimo metus skaičiuojantis Čikagos lietuvius vienijantis klubas – naujų sumanymų nepritrūkstanti organizacija, kurios tikslas yra ne tik padėti Čikagos lietuviams, bet ir prisidėti prie Lietuvoje vykdomų projektų. Ėmęsi naujų projektų, lietuviai bendradarbiauja su kitais „Rotary“ klubais ir rašo projektus dėl „Rotary International“ grantų, tokiu būdu atsiranda galimybė ženkliai padidinti surinktą sumą. Pagrindinė klubo teikiama pagalba yra skiriama sergantiems vaikams Lietuvoje, remiama ir vietinė lietuviška veikla, vykdomi bendri projektai su kitomis lietuviškomis organizacijomis. Klubo nariai labdaringai veiklai aukoja savo laiką bei energiją ir kviečia prie šios veiklos prisidėti neabejingus kitų skausmui ar nelaimei bei norinčius kartu dalyvauti labdaros projektuose. Čikagos lietuvių „Rotary“ klubas yra vienintelis lietuviškas klubas JAV – klube bendraujama gimtąja lietuvių kalba. Tokių lietuvių etninių „Rotary“ klubų Amerikoje reta.

Renginio vedėjai pristatė svarbiausius klubo projektus. Ankstesnių labdaros renginių lėšos buvo skirtos insulino pompoms pirkti Lietuvoje diabetu sergantiems vaikams (450 000 JAV dolerių), lietuviškai bibliotekai įkurti Pasaulio lietuvių centre (25 000 JAV dolerių), medicininei įrangai pirkti Šiaulių ligoninei (bendradarbiaujant su Šiaulių „Rotary“ klubu), paramai „Pieno bankui“ Kauno klinikose (60 000 JAV dolerių), Pasaulio lietuvių centrui Lemonte (10 000 JAV dolerių), Klaipėdos jūrų muziejui delfinų terapijai (2000 JAV dolerių), bendradarbiavimo su „Mamų unija“ projektui – Šeimos namams vėžiu sergančių vaikų šeimoms Vilniuje įkurti (70 000 JAV dolerių), autizmu sergančių vaikų terapijos centrams Mažeikiuose ir Biržuose (20 000 JAV dolerių), specialiajai įrangai neįgaliesiems Ukmergėje pirkti (10 000 JAV dolerių), paramai Universiteto klinikų Pediatrinės onkologijos skyriui (35 000 JAV dolerių), Vilniaus Santaros klinikų vaikų anesteziologijos-reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriui skirtam šildymo ir šaldymo aparatui pirkti (60 000 JAV dolerių), Vilniaus Santaros vaikų ligoninei skirtiems jėgos instrumentams (27 000 JAV dolerių) pirkti ir kt.

Nors šįkart renginyje negalėjo dalyvauti labdaros bei paramos fondo įkūrėjas Rimantas Kaukėnas, su kurio fondu yra vykdomi bendri projektai, tačiau jis iš Lietuvos atsiuntė sveikinimą.

Aukcionų metu buvo varžomasi siūlant kuo didesnę sumą už įvairiausius prizus, aistros virė kainoms kylant jau ne šimtais, o tūkstančiais! Žinoma, ir daugelis prizų buvo verti tokio azarto – nuo sportinės atributikos su garsių mūsų krepšininkų autografais, originalių meno kūrinių, pasiplaukiojimo su draugais laivu, poilsio Latvijos pajūryje įsikūrusiame viešbutyje ar jaukioje sodyboje prie ežero iki didelio susidomėjimo sulaukusio „Rotary“ klubo „Sumus“ narių atvežto vieno iš prizų – įspūdingo dydžio mūsų šalies valstybinės vėliavos, krepšinio kamuolio su „Žalgirio“ komandos autografais ir gardžios lietuviškos duonos kepalo.

Svečiai dosniai kėlė kainas ne tik už vertingus prizus, bet ir už paprasčiausius spalvotus balionus, iš jų vienas buvo nupirktas net už 10 000 JAV dolerių! Didžioji dalis renginio metu surinktos sumos bus skirta Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų Vaikų ligų klinikai, už ją bus įsigyta ultragarso sistema „ACUSON Sequoia“, prie šios labdaros prisidėjus Rimanto Kaukėno labdaros fondui susidaro 155 000 JAV dolerių suma. Tikimės, kad toks Čikagos lietuvių dosnumas padės ne vienam su sunkia liga kovojančiam mažyliui, o galbūt kam nors ir išgelbės gyvybę. Likusi surinktos sumos dalis bus skiriama kitiems klubo projektams.   Muzikinėje vakaro dalyje koncertavo atlikėjai iš Lietuvos – grupė „Pelenai“ ir Česlovas Gabalis, svečius į šokių aikštelę sukvietę muzikantai ilgai jų nepaleido atlikdami populiarias melodijas.

Nuoširdžiai dėkojame Old Oak Country klubui, kasmet svetingai priimančiam surengti golfo turnyrą, taip pat renginio rėmėjams, dalyviams bei svečiams – visi drauge galime nuveikti daug ką gero ir reikalingo. Esame dėkingi renginyje talkinusiems savanoriams. Džiaugiamės, kad šįkart noriai talkino ir mūsų jaunimas – „Rotaract Club of Chicagoland Lithuanians“ nariai.

Skirtinguose pasaulio kampeliuose darydami prasmingus darbus žmonės pamažu keičia pasaulio veidą, o savanorystė padeda suprasti, kad egzistuoja labai paprasti gyvenimo dalykai: sužibusi viltis, išsipildę lūkesčiai, dėkingas žvilgsnis, suteikiantys tikrąją prasmę mūsų buvimui.

Daugiau apie Čikagos lietuvių „Rotary“ klubo veiklą, mūsų labdaros projektus galite sužinoti apsilankę „Facebook“ paskyroje:

https://www.facebook.com/RotaryClubofChicagolandLithuanians/

„Rotary Club of Chicagoland Lithuanians“ informacija

„Studio Light“ nuotraukos  

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top