Pradinis / Kinas, muzika, TV / Dainininkė Marija Akelan pristato dainą „Grįžt namo“ ir skelbia apie vienintelį koncertą Vilniuje

Dainininkė Marija Akelan pristato dainą „Grįžt namo“ ir skelbia apie vienintelį koncertą Vilniuje

Prieš dvejus metus solinį albumą „Eternity of Dreams“ išleidusi švelnaus tembro dainininkė, dainų kūrėja Marija Akelan tęsia savo svajingą, melodingą muzikinę kelionę ir gerbėjams pristato naują dainą „Grįžt namo“.

„Sukurti šią dainą įkvėpė sušalę rankų pirštai ir ilgi rudens vakarai, kuriuos norisi leisti kartu su mylimu žmogumi. Tokia žmogaus prigimtis – jį visuomet traukia savas lizdas, o kiekvienas, iš tikros ar metaforinės kelionės grįžęs, svajoja, kad jį pasitiktų artima siela. Deja, ne visoms istorijoms lemta baigtis vienodai. Kartais, kai visos ribos yra peržengtos ir santykių dėlionės kraštai stipriai aptrupėję, reikia susitaikyti, jog grįžti teks į namus, kuriuose pasitiks tik tyla. Artėjant metų galui, natūralu pajusti namų bei artumo ilgesį, susimąstyti apie metus lydėjusius įvykius, žmones ir galiausiai priimti sprendimus, kaip nori įžengti į Naujuosius metus, ką nori sutikti kitą kartą grįžęs“, – pasakoja atlikėja M. Akelan.

Šis kūrinys gruodžio mėnesį nuskambės neeiliniame, akustiniame dainininkės koncerte kamerinėje „White piano hall“ koncertų salės aplinkoje Vilniuje. „Klausytojų laukia jaukus ir jausmingas muzikinis pasimatymas, kurio metu jie išgirs specialiai paruoštą akustinę programą. Koncerto metu albumo „Eternity of Dreams“ dainos suskambės naujai, lydimos tik pianisto Kirilo Jurjevo fortepijono garsų. Kurdami šią koncertinę programą mes nutarėme grįžti prie pradžių pradžios – tyrų melodingojo fortepijono garsų ir švelnaus vokalo sąskambio, tokiu būdu atskleisdami mano dainų lyrišką pusę. Kirilas – talentingas multiinstrumentalistas, kompozitorius, džiazo kolektyvo vadovas ir tarptautinių muzikos festivalių laureatas. Kartu mes naujai atliksime visas albumo dainas. Be to, įtraukėme visai naujus, dar niekur neskambėjusius kūrinius. Na, o koncerto pabaigoje klausytojų laukia Agnės Kavaliauskaitės šokių studijos mažųjų šokėjų pasirodymas ir staigmenos, tačiau nesinori išduoti visų paslapčių“, – gruodžio 5 dieną vyksiančio koncerto širmą praskleidžia dainininkė.

Albume „Eternity of Dreams“ Marija dainuoja net trimis kalbomis – lietuviškai, angliškai bei rusiškai. Kūriniai trimis kalbomis nuskambės ir koncerto metu. Tiesa, dainininkė tikina jokio specialaus formato sąmoningai nesirinkusi: „Gimiau daugiakultūriame Vilniuje ir gyvenu tokį gyvenimą, koks man yra duotas, – visos šios kalbos nuo pat gimimo lygiavertiškai egzistuoja greta. Mano mama yra pusiau rusė, tad su ja bendrauju rusų kalba, o su dukra bei draugais bendrauju lietuviškai. Studijavau anglų filologiją, tad darbo aplinkoje bendrauju beveik vien anglų kalba. Dainų nekūriau tam, kad išleisčiau trikalbį albumą ar atitikčiau kažkokį specialų formatą, – jos savaime gimė skirtingomis kalbomis.“

Paklausta, kokią žinutę klausytojams siunčia albumas „Eternity of Dreams“ ir naujai gimę kūriniai, dainininkė atvirauja, jog tai tiesioginė kūrėjo nuotaikų refleksija. Nors kuriant lankė įvairios emocijos, dainos transliuoja autorės vidinę harmoniją, atsipalaidavimą, ramybę ir suvokimą apie meilę, kuri kartais gali būti ilgesinga.

M.Akelan įsitikinusi, jog autorinis menas – tarsi atviros durys į asmeninį kūrėjo pasaulį. Na, o būtent muzika ir menas plačiąja prasme yra vienas pagrindinių dainininkės varomųjų variklių, tad savojo gyvenimo be muzikos ji tiesiog neįsivaizduoja: „Kurčias žmogus visą gyvenimą nugyvena tyloje, jo pasaulyje nėra nei muzikos, nei garsų apskritai. Vadinasi, pasaulis be muzikos irgi gali egzistuoti, tačiau man asmeniškai tai būtų tikra tragedija. Iki šiol neapsisprendžiu, kieno likimas yra baisesnis: J. S. Bacho, kuris apako, ar Bethoveno, kuris apkurto“, – mintimis dalijasi dainininkė ir dainų autorė Marija Akelan.

Daugiau informacijos atlikėjos „Facebook’o“ paskyroje: https://www.facebook.com/mariaakelan/

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top