Pradinis / Renginiai, pramogos / Dainuojamosios poezijos festivalyje – ne tik dainos, bet ir kūrybinių veiklų gausa

Dainuojamosios poezijos festivalyje – ne tik dainos, bet ir kūrybinių veiklų gausa

„Dpoezijos šaltinis“ – entuziastų pastangomis ir mecenatų gera valia vykstantis dainuojamosios poezijos festivalis, prieš devynerius metus prasidėjęs Girulių kopose ir jau trečius metus persikėlęs į Dubysos pakrantes. Festivalis kasmet sukviečia žinomus ir mažiau žinomus dainius ir daines, siūlo ne tik muziką, bet ir daug įvairių kitų kūrybinių veiklų – nuo parodų iki dirbtuvių.

Nemokamas 2017 metų festivalis, kuris vyks birželio 30 d. – liepos 2 d. Daugoduose, Raseinių raj., dar labiau ūgtelėjęs ir išsiskiria pasirodymų gausa. Per 3 dienas pasirodys apie 40 grupių ir atlikėjų iš daugiau nei 10 miestų: Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Raseinių, Telšių, Tauragės, Šilutės ir kitų. Pasirodys solistai, grupės ir nedideli ansambliai, atlikėjų amžius svyruoja nuo 20 iki 60 metų. Festivalio bendras vardiklis – dainuojamoji poezija, daina, menas, gimtoji kalba.

Festivalio vieta Raseiniuose pasirinkta neatsitiktinai: 1992–2008 m. čia vykdavo seniausiu Lietuvoje tituluojamas dainuojamosios poezijos festivalis „Šaltinis“, o nuo 2006 m. čia prasidėjo „Bardų žygis per Lietuvą“. 2015 m. atgaivintos tradicijos virto draugišku šeimai veiklos, kūrybos ir muzikos festivaliu „Dpoezijos šaltinis“.

Kartą per metus vykstančio renginio laukia ir naujokai, ir scenos vilkai, pavyzdžiui, antrą dieną pasirodysiantys „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“, tituluojantys save dainuojamosios poezijos pankais, 2015 metų M.A.M.A metų klipo nugalėtojai, laimėję  LRT projekte „Vario audra“, visiems žinomi geros nuotaikos ir siautulio ambasadoriai.

Taip pat scenoje pasirodys ne mažiau mylimi ir laukiami atlikėjai iš visos Lietuvos: iš Klaipėdos atkeliaus „Antro posmelio klubas“ ir grupė „Gerąja prasme“, Kauno ir Raudondvario mūrus primins grupė „Vitražai“ bei Edmunas Janušaitis (su briedžiais ant Žaliakalnio bruko), Žemaitijai atstovaus Giedrius Vaškys iš Tauragės, o Raseiniams – Andriejus Radčenko. Iš Vilniaus atžygiuos pulkininkas bardas Valerijus Šerelis, Jonas Bagdonavičius, Justinas Žilinskas, ir tai – dar ne visi, kurie lips ant scenos.

Ypač laukiama atvykstančių šeimų. Nuo šeštadienio ryto joms paruošta parasparnių ir skraidyklių pasirodymas, įvairios dirbtuvės: kalvystės, keramikos, dailės, balso ir ritmo, kūrybinių žaidimų. Patiems mažiausiems festivalio lankytojams trupė „Gyvi teatre“ paruošė miuziklą „Bitutės receptas“. Tai trumpas, nuotaikingas ir įtraukiantis muzikinis spektaklis ikimokyklinio amžiaus vaikams. Taip pat veiks pirties kiemelis. Ateitį spės būrėja. Improvizuotoje galerijoje veiks Ievos Prūsaitės tapybos darbų paroda „Paralelės“. Ir tai – dar ne viskas.

Po didžiojo šeštadienio koncerto klausytojų lauks ir liaudiška vakaronė su klaipėdiečių folkloro grupe „Kuršių ainiai“.

Lygiai vidurnaktį šeštadienį visi kviečiami į „Vidurnakčio poezijos skaitymus“, nes į festivalį užsiregistravo gausus poetų būrys.

Kodėl verta apsilankyti? Nes „Dpoezijos šaltinis“ – unikalus ir vienintelis, skirtas ir klausytojams, ir kiekvienam, kam artima daina ir menas. Tad festivalio mecenato Rosvaldo Kunicko sodyba savaitgalį lūš nuo veiklos, gausos ir šviesios nuotaikos.

Atvykite su šeimomis, atvykite su nakvyne (festivalio lankytojai galės įsikurti net keliose palapinių stovyklose šalia nedidelio tvenkinio). Festivalis nemokamas, o maistu sielai pasirūpins organizatoriai.

Organizatorių nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top