Pradinis / KARJERA / Danijos startuolis Vilniuje kurs pasaulinę tinklalaidžių ir garso knygų platformą

Danijos startuolis Vilniuje kurs pasaulinę tinklalaidžių ir garso knygų platformą

Pasaulinė tinklalaidžių ir garso knygų platforma „Podimo“ bus plėtojama Lietuvoje – vienas didžiausių Danijos startuolių kuria technologijų plėtros padalinį Vilniuje. Žinomo Danijos investuotojo Morteno Strunge prieš dvejus metus įkurta „Podimo“ šiemet lapkritį pritraukė beveik 70 mln. eurų, o nuo veiklos pradžios – jau per 100 mln. eurų investicijų platformos technologijų ir turinio plėtrai. Planuojama, kad biure Vilniuje dirbs gausi aukščiausio lygio IT ir platformos dizaino kūrėjų komanda, kuri plėtos platformos technologinius, turinio pritaikymo ir dizaino sprendimus visame pasaulyje.

Šiuo metu „Podimo“ garso įrašų prenumeratos paslauga teikiama Danijoje, Vokietijoje, Ispanijoje, Norvegijoje ir visoje Lotynų Amerikoje. Bendrovė turi biurus Kopenhagoje, Berlyne, Barselonoje, Madride, Londone, Amsterdame, Meksike, Osle ir Vilniuje, kuriame biuras įkurtas 2019 metais. Šiuo metu „Podimo“ grupėje dirba per 100 darbuotojų.

„Podimo“ platforma ne tik skelbia įvairių pasaulio autorių kūrinius, bet ir pati jau sukūrė apie 950 pavadinimų originalų turinį, panašų į „Netflix“, bei sudarė partnerystės susitarimus su didžiausiais Europos turinio gamintojais ir autoriais, įskaitant „iHeartMedia“, „Sony Music Entertainment“ kompaniją „Somethin’ Else“ ir „Amazon Music“ priklausančią „Wondery“, pirmaujančią Vokietijos garso įrašų platformą FYEO ir Norvegijos kriminalinių bestselerių rašytoją Jo Nesbo.

Lietuvoje sieks pritraukti aukštos kvalifikacijos IT ir interneto sprendimų kūrimo profesionalus

„Turėdami tvirtą finansinį pagrindą ir tarptautinių investuotojų pasitikėjimą, galime sparčiau investuoti į aukščiausios kokybės originalų ir išskirtinį garso turinį, pritraukti daugiau naudotojų ir mokėti didesnius atlygius kūrėjams, o savo patirtį pritaikyti naujoms rinkoms plėsti. Esame pasirengę didinti visos įmonės pajėgumą, spartinti investicijas į nuosavą gamybą, produktų inovacijas ir tolesnę geografinę plėtrą. Vilniuje per metus subūrėme technologinių sprendimų komandos branduolį ir esame labai patenkinti vietos specialistų kompetencija bei darbo etika. Matome didelį potencialą čia toliau plėsti komandą sparčiai „Podimo“ platformos plėtrai“, – sako startuolio vadovas Mortenas Strunge.

Pasak „Podimo Lithuania“ vadovo Tomo Šereikio, Lietuvoje „Podimo“ taps puikiu pasirinkimu aukštos kompetencijos profesionalams. „Esame pasirengę kurti pasaulinio lygio platformą Lietuvoje, sieksime pritraukti aukštos kvalifikacijos savarankiškus IT sistemų kūrimo ir interneto sprendimų profesionalus, norinčius realizuoti savo kūrybinius gebėjimus korporatyvinių taisyklių nesuvaržytoje komandoje“, – sako T. Šereikis.

Platformą kurs komanda Lietuvoje, tačiau turinio lietuvių kalba dar teks palaukti

Pasak įmonės produkto vadovės Gabrielės Sinkevičiūtės, jau dabar lietuvių komanda yra sukūrusi didelę dalį „Podimo“ dizaino sprendimų. „Lietuvių kūrėjų profesionalumas buvo viena iš priežasčių, kodėl produktas bus kuriamas ir plėtojamas būtent Lietuvoje“, – sako G. Sinkevičiūtė.

Vis dėlto paties produkto, skirto Lietuvos rinkai, dar teks palaukti. „Šiuo metu esame susitelkę į plėtrą didesnėse Europos rinkose.  Pagrindinis mūsų uždavinys dabar – sukurti ekosistemą, kuri būtų patogi ir lengvai suprantama ir klausytojams, ir turinio kūrėjams. Kūrėjų pajamos tiesiogiai priklausys nuo klausytojų pasirinkimų“, – sako G. Sinkevičiūtė.

Tiesiogiai remia turinio kūrėjus, orientuosis į turinį klausytojų gimtosiomis kalbomis

„Podimo“ platforma tiesiogiai remia kūrėjus – „Podimo“ narystės mokesčiai kiekvieną mėnesį padalijami tiesiogiai kūrėjams. Taip ne tik atlyginama turinio kūrėjams, bet ir skatinamas tiesioginis ryšys su gerbėjais. „Mūsų modelis reiškia, kad dalijamės pajamomis su visais kūrėjais. Taigi, jei naudotojas klausosi turinio, kūrėjas gauna dalį mūsų generuojamų pajamų“, – sako M. Strunge. Jis sako, kad tai padės kūrėjams daugiau investuoti į būsimo turinio kūrimą.

„Podimo“ duomenimis, 93 proc. tinklalaidžių ir trumpų garso įrašų klausytojų pirmenybę teikia gimtajai kalbai, todėl įmonė verčia tarptautinį turinį į vietinių rinkų gimtąsias kalbas ir padeda sulaukti didelio atgarsio naujose rinkose.

Pasak įmonės vadovo, tikimasi, kad per ateinančius 5–6 metus tinklalaidžių ir garso įrašų rinka išaugs daugiau nei 50 milijardų JAV dolerių. „Tai didžiulė galimybė, o mes, strategiškai orientuodamiesi į turinį vietinių rinkų gimtąja kalba, jaučiamės gerai pasirengę užimti didelę šios rinkos dalį. Beveik 6 mln. gyventojų turinčios Danijos rinkoje „Podimo“ jau turi 100 tūkst. platformos abonentų. Mums buvo svarbu parodyti, kad tai ne nišinis, o iš tikrųjų masinės rinkos dalykas, kažkas, ką tokioje rinkoje kaip, pavyzdžiui, Vokietijos, prenumeruotų ne tūkstančiai, o milijonai žmonių“, – sako M. Strunge.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top