Pradinis / Sportas / Dar vieną pasaulio rekordą pasiekęs Aleksandras Sorokinas: „Maniau, kad esu per lėtas“

Dar vieną pasaulio rekordą pasiekęs Aleksandras Sorokinas: „Maniau, kad esu per lėtas“

„Perskaitėte teisingai“, – su tokiu prierašu apie Aleksandro Sorokino pagerintą pasaulio rekordą pranešė Tarptautinė lengvosios atletikos federacija „World Athletics“. Savaitgalį Lietuvos ultrabėgikas sunkiai suvokiamu greičiu įveikė 100 km – šį atstumą nubėgo per 6 val. 5 min. 41 sek.

Aleksandras Sorokinas

Bedforde (Didžioji Britanija) vykusiose „Camille Herron Centurio Running“ varžybose lengvaatletis nuotolį įveikė vidutiniu 3 min. 39 sek./km tempu!

Bėgdamas laukė „lūžio“

„Iš tikrųjų pats iki galo netikėjau. Buvo minčių, jog gali pavykti, bet tam reikėjo idealių sąlygų, kad viskas „sueitų“ tą dieną. Planas buvo pradėti pasaulio rekordo tempu, o antroje pusėje žiūrėti, kaip laikys kojos. Bėgdamas pirmą pusę galvojau, kad tikrai neištempsiu, bet kažkaip pavyko gana gerai išlaikyti tempą, gana tolygiai nubėgti distanciją“, – pasakojo A. Sorokinas.

Pakeliui stajeris pagerino Lietuvos 50 km (3 val. 1 min. 51 sek.) bei 50 mylių (4 val. 53 min. 41 sek.) bėgimo rungčių rekordus. O Bedforde pasiektas planetos rekordas sportininkui nėra pirmasis: jam taip pat priklauso geriausi pasaulyje rezultatai 100 mylių bėgimo stadione ir plentu, 12 valandų bėgimo stadione ir plentu bei 24 valandų bėgimo plente planetos rekordas.

„Iki šių metų maniau, kad 100 km pasaulio rekordui esu per lėtas. Kad tam reikia bėgti maratoną trumpiau nei 2 val. 20 min. Tas laikas atrodė kosminis, bet, pasirodo, viskas įmanoma, reikia tikėti ir dirbti“, – šyptelėjo A. Sorokinas.

„Camille Herron Centurio Running“ varžybose bėgikai ratus suko stadione. Po 4 valandų bėgimo į vieną pusę sportininkai pakeitė kryptį ir pradėjo suktis į priešingą. A. Sorokinas dar prieš startą žinojo, jog vieną ratą stadione turi įveikti per 1 min. 28 sek. Ir taip – 250 kartų.

„Kad rekordas yra realus, netikėjau iki 90 kilometro. Laukiau „lūžio“, kuris visada būna ultrabėgimuose. Viskas vyko pagal planą. Žinojau, kokiu greičiu reikia bėgti ratą, kad pasiekčiau pasaulio rekordą: kilometro greitis turėjo būti 3 min. 41 sek., o rato – 1 min. 28 sek. Tas laikas užsifiksavo ir bėgant ekranas visą laiką rodė įveikto rato laiką. Palaikymas buvo labai geras, atvažiavo keletas lietuvių, netgi iš kitų miestų, iš Londono. Esu dėkingas broliui, kuris atvažiavo ir man padėjo“, – dėkojo A. Sorokinas.

Per vieną treniruočių stovyklą Kenijoje įveikė beveik 2000 kilometrų

Prie pasipylusių A. Sorokino rekordų prisidėjo… pandemija. Vilnietis paliko darbą ir sutelkė dėmesį į sportą.

„Viskas prasidėjo nuo pandemijos, vienu metu nedirbome keturis mėnesius. Nuo to laiko po truputį tapau profesionaliu bėgiku ir iš karto išaugo rezultatai, nes galėjau daugiau dėmesio skirti bėgimui. Be to, atsirado treneris, jis sudarinėja planus. Jaučiau, kad rezultatai kyla, be to, pagerinti aerobinį pajėgumą tikrai padėjo treniruočių stovykla Kenijoje. Visuma davė rezultatą“, – pasakojo A. Sorokinas.

Bėgikų Meka laikomoje Kenijoje lengvaatletis per pastarąjį pusmetį treniravosi dukart. Antroji stovykla truko net 46 dienas, per jas jis nubėgo per 1800 kilometrų – vidutiniškai po 275 km per savaitę.

„Kenija yra bėgikų Meka. Pirma stovykla buvo gruodžio mėnesį, o tuo metu nėra didelio pasirinkimo, nes Europoje aukštikalnėse visur šalta. Lieka Kenija, dar yra bėgiojančių Meksikoje, bet ji labai toli. Pabandžiau Kenijoje, man labai patiko. Į tą vietovę atvyksta bėgikų iš viso pasaulio. Labai įdomi patirtis. Pamačiau, koks apskritai yra geriausių pasaulio bėgikų pasiruošimas“, – dėstė pasaulio rekordininkas.

Prie A. Sorokino pasiruošimo prisideda ir Vilniaus sporto klubas „Cosma“ – ekipos nariu sportininkas tapo praėjusių metų rudenį.

„Visų pirma, didelė garbė, kad „Cosma“ priėmė mane į savo šeimą. Esu labai patenkintas, kad manimi rūpinasi, jaučiu palaikymą. Tai atpalaiduoja, nereikia rūpintis tam tikrais dalykais ir galiu susikoncentruoti į savo darbą“, – džiaugėsi A. Sorokinas.

Sieks gerinti 24 valandų bėgimo rekordą

Iki simboliškos 6 val. ribos bėgant 100 km A. Sorokinui pritrūko vos kiek daugiau nei 5 minučių. Ultrabėgikas neabejoja, kad toks laikas yra realus, tačiau neatskleidžia, ar pats dar bandys pagerinti savo pasiektą istorinį rezultatą.

„Visada atrodo: jei aš sugebėjau nubėgti, tai kas antras tą galėtų padaryti. Reikia surasti maratonininką ir jam pasakyti: „Ruoškis 100 km, gal pavyks.“ Manau, įmanoma, reikia geresnių sąlygų. Šiemet vyks pasaulio 100 km čempionatas, jei bus geros sąlygos, gal kas nors nubėgs greičiau nei per 6 valandas“, – teigė daugkartinis planetos rekordininkas.

Kitas A. Sorokino tikslas – rugsėjo 17–18 dienomis Veronoje (Italija) vyksiantis Europos 24 valandų bėgimo čempionatas. Šioje distancijoje mūsiškis jau yra tapęs planetos čempionu, o jam priklausantis pasaulio rekordas lygus 309 400 m – tokį nuotolį jam pavyko nubėgti per parą.

„Reikia dar nušlifuoti 24 valandų rekordą. Kaip sakė Briusas Lee, aš nebijau to žmogaus, kuris moka 10 tūkst. kovų meno rūšių, bijosiu to žmogaus, kuris praleido 10 tūkst. valandų mokydamasis vieną judesį. Visą gyvenimą galima šlifuoti vieną distanciją, dar matau galimybių pagerinti 24 val. bėgimo rezultatą. Dabar ruošiuosi Europos čempionatui, kuris vyks rugsėjo mėnesį. Esu pažadėjęs kitąmet išbandyti 48 valandų bėgimą, bet nežinau, dar reikia subręsti“, – sakė A. Sorokinas.

Lietuvos lengvaatletis Tarptautinės ilgų nuotolių bėgimo asociacijos (IAU) buvo išrinktas geriausiu 2021 metų sportininku.

Robertas Trakys, Lietuvos lengvosios atletikos federacija

Organizatorių nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top