Pradinis / Interjeras / Dekoratorės pataria, kaip namuose sukurti šventinę aplinką

Dekoratorės pataria, kaip namuose sukurti šventinę aplinką

Įžiebta miesto eglė, prekybos centruose zujantys pirkėjai, įvairiausi šventiniai pasiūlymai byloja – pasiruošimas šventėms pasiekė piką. Nors per didžiąsias metų šventes daugiausia dėmesio skiriame laikui su artimaisiais ir keitimuisi dovanomis, ne ką mažiau svarbu papuošti namus. Pasak dekoratorių Gritos Sviderskės ir Lauros Tamulaitytės, būtent namų puošimu ir prasideda tikrasis šventinis laikotarpis. Dar nespėjusiems pasipuošti savo namų profesionalės skuba į pagalbą ir dalijasi patarimais apie pagrindinius dekoro akcentus ir spalvas, su kuriomis reikėtų pasitikti 2018-uosius.

„Tikriausiai niekas nesiginčys, kad prieš šventes papuošti namai suteikia šiam laikotarpiui ypatingą nuotaiką. Buvimas su šeima, jaukumas namuose sukuria stebuklą. O žibanti eglutė, jauki žvakių šviesa, imbierinių sausainių ar cinamono arbatos aromatai tą jausmą tik papildo, – sako viena iš dekoratorių L. Tamulaitytė. – Šventinis namų dekoras didžiąja dalimi yra individualus. Jis priklauso nuo pomėgių, interjero ir nuotaikos. Tačiau mūsų pagrindinis patarimas, kurio rekomenduojame laikytis, tai viską daryti su saiku, rinktis geriau subtilesnius ir išskirtinius akcentus nei daug visokių.“

Pasak dekoratorių, daugiau vietos fantazijai pasireikšti turi individualių namų šeimininkai, jie papildomai gali investuoti ir į kiemo papuošimus: stogai ir medžiai dailinami lemputėmis, palangės papildomos toršerais ir elektrinėmis žvakidėmis. Taip pat nuosavų namų kiemuose padaugėja šventinių skulptūrų. Daugiabučių namų gyventojai mėgsta puošti langus. Vis dėlto visų namų centre – žaliaskarės.

„Daug dėmesio jau keletą metų iš eilės sulaukia žalieji kėniai, kadagiai, sidabrinės eglės ir net pušys. Nors puošiami visi namai – klasikinis medžių dekoras išlieka pagrindiniu akcentu“, – teigia G. Sviderskė. Ji stilingą 2017 metų eglę apibūdina kaip liekną, iki pusės atidengtu kamienu ir būtinai pastatytą stilingame vazone. „Eglę derėtų puošti arba su labai daug žaisliukų ir lempučių, arba visiškai minimaliai pasirinkus tik lemputes arba tik žaisliukus. Madinga rinktis šilto atspalvio lemputes, baltus matinius žaisliukus ir žalių atspalvių, įvairių formų burbulus. Taip pat populiarūs yra senoviniai, stiklo žaisliukai“, – sako L. Tamulaitytė. Norint susikurti išskirtines namų dekoracijas, ji pataria nepagailėti laiko ir apsilankyti mažose nišinėse parduotuvėlėse, kuriose prekiaujama būtent tokio tipo smulkmenomis.

Tai, kad šiais metais daug dėmesio skiriama mieloms jaukioms detalėms, pastebi ir prekybos centro VCUP generalinė direktorė Ona Nevinskienė: „Turėdami kelias išskirtines parduotuves prieš šventes sulaukiame nemažai pirkėjų. Žinoma, daugiausia dėmesio skiriama eglutės žaisliukams – jais ne tik puošiami savi namai, jie taip pat kolekcionuojami ar dovanojami kaip smulki kalėdinė dovana. Labai perkamos ir žvakidės, bet taip pat ne įprastos, o išskirtinės, galinčios papuošti šventinį stalą. Žmonės tarsi išgirdę dekoratorių patarimus – perka mažiau, bet kokybiškesnes dekoracijas, išskirtinius indus, kokybiškas staltieses.“

Atsižvelgiant į šias tendencijas, dekoratorės pataria rinktis aukštas, cilindrines žvakes ir žvakides bei stalo dekoro elementus, pavyzdžiui, keraminius ar stiklinius paukštukus. „Puošiant šventinį stalą svarbu atsižvelgti į jo proporcijas ir viršuje kabančias lempas arba sietynus. Ant stalo rekomenduojama dėti daug žvakių, gero audinio staltiesę, medžiagines servetėles, advento vainiką ir rinktis krištolo indus. Šventinį stalą verta puošti dekoracijomis, o ne maistu“, – sako G. Sviderskė.

Taip pat kaip svarbias namų dekoro detales G. Sviderskė ir L. Tamulaitytė įvardija advento vainikus ir girliandas. Pasak jų, jeigu namuose yra židinys, jį madinga puošti žaliomis girliandomis, žvakėmis ir kalėdinėmis kojinėmis. Laiptų turėklai dekoruojami girliandomis. Visai namų dekoro harmonijai užtikrinti dekoratorės pataria rinktis vienos rūšies augalą ir minimalų kiekį spalvų. „Jeigu renkatės namus puošti kėnio eglute, tai girliandos langams ir židiniui, vainikai durims ir stalui taip pat turi būti išpinti iš kėnio. Degančios lemputės visuose namuose turi būti vienodo atspalvio, nevalia maišyti šiltų ir šaltų. Šį sezoną karaliauja žalia, balta ir raudona spalvos – jomis dera ne tik puošti namus, bet ir patiems pasipuošti tiek per Kalėdas, tiek per Naujuosius metus. Svarbiausia nepamiršti žvilgančių detalių ir lempučių bei pakilios nuotaikos“, – sako „Love to idea“ dekoratorių dueto narės.

VCUP nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top