Pradinis / KARJERA / Devynioms išskirtinėms Kauno jaunimo verslo idėjoms – miesto parama

Devynioms išskirtinėms Kauno jaunimo verslo idėjoms – miesto parama

Devynios geriausios Kauno jaunimo verslo idėjos šį ketvirtadienį susilaukė miesto tarybos narių palaikymo. Iš viso įgyvendinant jaunimo verslo skatinimo programą „Kauno startuoliai“ atrinktoms idėjoms vystyti iš miesto biudžeto bus skirta daugiau nei 43 tūkst. eurų.

Smulkiojo ir vidutinio verslo plėtros komisija įvertino 33 paraiškas ir iš jų atrinko 9 geriausias, atitinkančias programos „Kauno startuoliai“ kriterijus.

Dauguma geriausiai įvertintų verslo idėjų susijusios su medicinos įrangos prototipų gamyba: daugiafunkcė slaugos lova, galinti paversti žmogų ant šono, neinvazinis, daugiafunkcis termometras-indikatorius „Kelvinas“, sistema kraujotakai skatinti žmogaus galūnėse ir kt.

Viena įdomiausių verslo idėjų – pabėgimo kambarys „Kauno bunkeris“. Idėjos autoriai teigia, jog tai nauja, intelektuali pramoga Kaune. Pabėgimo kambario dalyviai komandomis (2–6 žmonės) bus įleidžiami į specialiai įrengtas patalpas ir jose turės įveikti įvairiausių gebėjimų reikalaujančias užduotis. Užduotys bus loginės, asociatyvios, reikalaujančios įvairių žinių, o įveikę sukurtas kliūtis ir užduotis dalyviai gaus išėjimo raktą. Kambariuose bus sukurta neįprasta, nejauki, tikroviška aplinka.

Jaunieji verslininkai su miesto finansine pagalba taip pat kurs interaktyviąją programėlę apie tarpukario Laisvės alėją ir čia gyvavusią bohemą. Pasirinkus istorinį personažą, bus galima trumpai susipažinti su jo biografija, lankymosi vietomis, su Laisvės alėjoje jam nutikusiais nuotykiais.

„Palyginti su praėjusiais metais, šiemet idėjos tikrai kokybiškesnės ir perspektyvesnės. Dauguma jų gimė KTU „Santakos“ slėnyje. Šios idėjos džiugina naujoviškumu ir ilgainiui gali pritraukti nemenkų investicijų į Kauną“, – sakė miesto tarybos narė Gintarė Skaistė.

Praėjusių metų pabaigoje Kauno miesto taryba patvirtino jaunimo verslo skatinimo programą „Kauno startuoliai“, kuri skirta labai mažoms verslo įmonėms ar verslą pradėti ketinantiems fiziniams asmenims, pageidaujantiems gauti paramą verslo idėjai įgyvendinti. Pagrindinis programos tikslas – sudaryti palankias sąlygas jaunimui plėtoti inovatyvų verslą, skatinti verslo idėjų kūrimą ir prisidėti prie jų įgyvendinimo Kauno mieste.

Kauno m. sav. inf.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top