Pradinis / Grožis ir mada / Dizaineris Kęstutis Lekeckas pataria, kaip vyresniame amžiuje atrodyti stilingai

Dizaineris Kęstutis Lekeckas pataria, kaip vyresniame amžiuje atrodyti stilingai

Mados ir stiliaus patarimų jaunimui apstu, o vyresniems žmonėms, ypač vyrams, dažniau tenka pasikliauti per daug metų susiformavusiais įpročiais ir daugiau ar mažiau išlavintu stiliaus pojūčiu. Šį šeštadienį laidoje „Amžius ne riba“ dizaineris Kęstutis Lekeckas papasakos, kaip, nusprendus atnaujinti garderobą, tinkamai pasirinkti drabužių bei aksesuarų spalvas, kaip suformuoti vadinamąją drabužių kapsulę, kad netektų susidurti su problema „nėra kuo apsirengti“, ir kokių naujovių siūlo šiuolaikinė mada.

Drabužių kūrėjo manymu, solidėjant žmogui, turi solidėti viskas, pradedant nuo drabužių bei aksesuarų medžiagų, jų sudėties.

„Pigūs kičiniai dalykai, kurie gali būti netgi labai madingi, vyresniame amžiuje neatrodys gerai. Norisi tikrų brangakmenių, jeigu jau jais puošiamasi, tikrų metalų, aukščiausios kokybės medžiagų. Man atrodo, kad solidumas yra didžiausias grožis“, – laidoje sakys K. Lekeckas.

Anot dizainerio, mada pamažu lėtėja, tampa tvaresnė: nebelieka trumpalaikių mados tendencijų, dėl kurių tam tikri drabužiai vieną sezoną būdavo labai madingi, o kitą jau nebegalėdavai jais apsivilkti. Galima juos kiekvieną sezoną pritaikyti vis kituose deriniuose.

K. Lekecko teigimu, jeigu dažnai nerandame kuo apsirengti, nors spinta pilna drabužių, vadinasi, garderobas suformuotas netinkamai.

„Pirkti drabužius patarčiau orientuojantis į vadinamąją aprangos kapsulę, kad juos būtų galima įvairiai derinti tarpusavyje. Taip galima, turint minimalų skaičių drabužių, sukurti maksimalų skaičių derinių. Tuomet visada bus kuo apsirengti“, – patars mados namų „leKeckas“ įkūrėjas.

K. Lekecko manymu, minimalią vyrų aprangos kapsulę galėtų sudaryti vienas arba du kostiumai (vakarinis ir kasdieninis), paltas, striukė, džinsai, keleri marškiniai, keleri marškinėliai ir keli treningai. Tarpusavyje derinant šiuos drabužius, galima sukurti nemažai aprangos variantų.

Anot dizainerio, žiemos sezonu itin pravers ir golfas, kuris tinka bet kokio amžiaus vyrams ir dera su įvairia apranga. Itin madingos liemenės, kurios suteikia dar daugiau puošnumo, elegantiškumo ir klasikinį kostiumo derinį pakelia į aukštesnį lygį.

Kalbant apie vyriškus aksesuarus, anot K. Lekecko, dabar ypač madingos kaklaskarės, platesni, ryškesni kaklaraiščiai. Jie tinkamesni kasdieniškesniam, verslo stiliui, o puošnesniam deriniui labiau tiks varlytė, atkeliavusi iš vakarinės aprangos derinio su smokingu.

Dažnai žmonės sako: „Man ta spalva netinka.“ Dizainerio teigimu, taip nėra: kiekvienam gali tikti bet kurios spalvos apranga, tereikia parinkti tinkamos spalvos aksesuarą arti kaklo.

„Pasirenkant spalvas, reikėtų atsižvelgti į zoną prie veido. Svarbu, kad drabužio spalva toje vietoje tiktų prie veido, akių atspalvių. Parinkus tinkamos spalvos kaklaskarę, šaliką, marškinius, galima „prisijaukinti“ bet kurią kitą spalvą“, – laidoje patars K. Lekeckas.

Anot jo, vyrų aprangoje neišeina iš mados mėlyna, juoda ir žemės spalvos, rusvi atspalviai. Daugiau kinta proporcijos.

„Sakyčiau, drabužio spalvą geriausia rinktis pagal savo spalvyną, mažiau atsižvelgiant į tendencijas, ir daugiau dėmesio kreipti į siluetą. Vyresniame amžiuje ypač svarbus tinkamas drabužio dydis, kad nebūtų nukarę pečiai, kad nebūtų kas nors per ilga ar per trumpa. Parinkus tinkamą dydį, viskas atrodo labai gerai. Tad jeigu su metais keičiasi figūra, vertėtų atnaujinti ir garderobą.“

Laidoje „Amžius ne riba“ K. Lekeckas taip pat pademonstruos marškinius iš natūralios medvilnės, kurių nesutepa išpilti gėrimai ir kuriuose nelieka prakaito dėmių. Pasitelkus nanotechnologijas pagaminti marškiniai yra patogūs ir tvarūs – juos galima rečiau skalbti ir ilgiau nešioti.

Laida „Amžius ne riba“, kurioje laukia ir pažintis su 79 metų Lietuvos rekordininku, – šį šeštadienį 9 val. ryto per žiūrimiausią televiziją TV3.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top