Pradinis / Grožis ir mada / Dizaineris Seržas Gandžumianas – apie tikrąjį moters grožį

Dizaineris Seržas Gandžumianas – apie tikrąjį moters grožį

„Vidinis moteriškumas – svarbiausias dalykas. Moters išvaizda be vidaus – mašina be variklio. Moteris graži, kai ji yra tikra, mėgsta savo profesiją, myli savo vaikus. Šypsosi moteris – šypsosi gamta ir visa aplinka“, – laiškus su tokiais žymaus dizainerio Seržo Gandžumiano parašytais žodžiais netikėtai gavo dešimtys moterų, kurios sostinės gatvėje sutiko socialinės akcijos „Tu – graži moteris“ rengėjus.

Seržas Gandžumianas

Garsus kūrėjas tikisi, kad bent kelios dailiosios lyties atstovės, kurias pasiekė jo žinutė, patikės, jog ne lūpų putlumas ar kūno formos yra jų grožio raktas.

Pasak S. Gandžumiano, graži moteris yra ta, kuri keri charizma, erudicija, gracija, elgesiu, eisena, laikysena.

„Net periferiniu žvilgsniu pamatai, kai artėja gracinga, save pateikti mokanti moteris. Kai pastebi jos visumą, išorinis grožis nebetenka prasmės“, – patikino dizaineris.

Jis neabejoja – grožis yra subjektyvi sąvoka net tuomet, kai pasaulyje tam tikri standartai yra laikomi madingais. Vienus gali kerėti šviesiaplaukės, ilgakasės mėlynakės, o kitus – tamsiaplaukės, ryškių bruožų damos.

„Dėl to aš nemėgstu grožio sąvokos. Ji ir banali, ir neatspindinti skirtingų skonių. Grožio supratimas – besikeičiantis dalykas. Net išoriškai ne itin patraukli moteris gali būti nepakartojama, o tikra deivė – atstumianti“, – sakė S. Gandžumianas.

Jam nedažnai tenka sutikti daliosios lyties atstoves, kurių antrą kartą pamatyti nesinori. Taip galvoti dažniausiai priverčia pašnekovės kalbos maniera, nederamas elgesys.

Moteris, jo įsitikinimu, iš principo sukurta būti graži. Jei vyrą būtų galima pavadinti naktimi, tada dama prilygtų dienai.

„Man tikrasis grožis yra moteriškumas. Kalbu ne apie moters išorę, o apie vidų“, – sakė S. Gandžumianas.

Kelis kartus paklaustas, į kokius bruožus vis dėlto atkreipia dėmesį sutikęs priešingos lyties atstovę, dizaineris savo nuomonės nekeitė. Jis įsitikinęs, kad svarbu ne kūnas, o vidinis pasaulis.

„Ir visada atkreipiu dėmesį į moters eiseną. Ji labai daug papasakoja apie išvysto žmogaus charakterį, eleganciją“, – patikino pašnekovas.

Grožio sampratą S. Gandžumianui suformavo jo šviesaus atminimo mama, kuri, kaip ir kiekvienam vaikui, buvo etalonas, savo besąlygine meile, rūpestingumu ir šiluma tapusi tikrojo grožio pavyzdžiu.

Jis, kaip ir socialinės akcijos rengėjai, internetinio žurnalo ir tinklalapio „Gamtos grožio formulė“ kūrėjai, įsitikinęs, kad Lietuvoje yra labai daug savimi nepasitikinčių, kompleksų įkalintų moterų, kurios patikėjo per metų metus suformuotais standartais. Vienos, anot pašnekovų, siekia tobulybės, kad ir kokia ji būtų, kitos užsidaro savyje, nes nebesupranta, kur yra toji grožio riba.

„Ar graži moteris visuomet avi aukštakulnius ir atrodo lyg ką tik nulipusi nuo podiumo? O gal ji gražiausia, kai tik pramerkia ryte akis? Kokia gi yra ta graži moteris? Norėjome, kad būtent žinomi vyrai atsakytų į šiuos klausimus“, – sakė akcijos organizatoriai, pristatantys vaizdo klipą, kuriame įamžinti ne tik vyrų pasakymai apie moters grožį, bet ir dailiosios lyties atstovių reakcijos, filmuotos tuomet, kai jos atplėšė ir perskaitė laiškus, žinomų vyrų parašytus joms.

Organizatorių nuotr.

 

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top