Pradinis / Sportas / Dominyka Obelenytė XX pasaulio brazilų džiudžitsu čempionate iškovojo du aukso medalius

Dominyka Obelenytė XX pasaulio brazilų džiudžitsu čempionate iškovojo du aukso medalius

Šių metų gegužės 27–31 dienomis Kalifornijos Long Beach mieste vyko jubiliejinis 20-asis pasaulio brazilų džiudžitsu čempionatas. Juodų diržų kategorijoje buvo galima registruotis tik buvusiems rudųjų diržų pasaulio čempionams (-ėms) ir atitinkamą taškų skaičių surinkusiems juodų diržų turėtojams. Taškai skaičiuojami tik prizines vietas užėmusiems sportininkams. Juodų diržų moterų kategorijoje dalyvavo 45 sportininkės.

Dominyka Obelenytė gavo juodą diržą tik šių metų pradžioje. Juodų diržų kategorijoje ji jau laimėjo aukso ir bronzos medalius Europos čempionate, Panamerikos čempionate savo svorio kategorijoje iškovojo aukso medalį. Absoliutaus svorio kategorijoje komandai gali atstovauti tik dvi komandos narės, Dominyka Panamerikos čempionate į šią kategoriją nepateko, nes „Aliance“ komandos lyderiai išrinko komandos senbuves Gabi Garcią, Monique Elias.

Pasaulio čempionate D. Obelenytė jau buvo užregistruota dalyvauti abiejose kategorijose. Savo svorio kategorijoje ji nugalėjo amerikietę Tammy Griego trikampiu kojų smaugimu (gogoplata). Šis metodas, pačios Dominykos patobulintas, jau pasaulyje vadinamas domoplata. Finaluose ji susitiko su brazile Vanessa Oliviera do Nascimento ir ją nugalėjo smaugimu iš nugaros.

Absoliutaus svorio kategorijoje rankos laužimu Dominyka nugalėjo prancūzę Laurence Fouillat, teisėjų sprendimu – amerikietę Tammi Mucumeci, 2 pranašumo taškais – amerikietę Mackenzie Dern. Sekmadienį finaluose Dominyka susitiko su Monique Elias. Ją nugalėjo taškais 6:2.

Dominyka – antra ne brazilė istorijoje, pasaulio čempionato absoliutaus svorio kategorijoje iškovojusi aukso medalį. Ji taip pat yra jauniausia čempionė juodų diržų kategorijoje. D. Obelenytė yra pirmoji europietė, lietuvė, pasiekusi aukščiausią pasaulyje laimėjimą – du aukso medalius pasaulio čempionate.

Rimvidos Obelenienės inf.

Nuotraukų autoriai: Mike Calimbas, „GracieMag“, IBJJF

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top