Pradinis / Kinas, muzika, TV / Donata Virbilaitė: „Mokykloje už drausmę man rašydavo vienetą“

Donata Virbilaitė: „Mokykloje už drausmę man rašydavo vienetą“

„Kol buvau visai mažytė, mama su manimi bėdų neturėjo, buvau labai geras vaikas. Problemos prasidėjo vėliau, mokykloje“, – atsikvėpusi po įtemptos kovos „Lietuvos ryto“ televizijos laidos „Kartų kovos“ ringe, prisipažino dabar Londone gyvenanti dainininkė Donata Virbilaitė. Triukšmingi ir smalsūs vaikai laidos filmavime Donatai priminė ją pačią vaikystėje.

Donata pasakoja, kad jau pirmose pradinės mokyklos klasėse pasijuto itin savarankiška ir suaugusi. Radusi skelbimą apie atranką į muzikos mokyklą, nesuko galvos, ar leis mama, pati nuėjo, dalyvavo ir pateko į antrąjį etapą. Po antrosios atrankos liko tik pasakyti: „Viskas, mamyte, dainuosiu, tu tik sąskaitą sumokėk.“

Laikui bėgant, Donatos mama sugalvojo sistemą, kuri jos neklusniai dukrai turėjo parodyti, kokie jos poelgiai yra geri, o kurie – blogi. Vos tik dukra nusikalsdavo, mama įduodavo jai į rankas popieriaus lapą ir liepdavo vienoje pusėje surašyti gerus darbus, o kitoje – blogus. „Pati nustebdavau, kad blogieji vos tilpdavo, o gerųjų nebūdavo tiek daug“, – prisimena Donata ir pripažįsta, kad mama ją griežtai auklėjo – blogais darbais vadindavo nesuplautus pusryčių indus ir po pamokų į spintą nepakabintus drabužius.

Donata negalėtų suskaičiuoti, kiek kartų už bausmę yra kampe stovėjusi. Tas ilgas valandas ji pažymėdavo skylutėmis sienų apmušaluose. „Į kampe užklijuotą tapetą pirštas lengvai lįsdavo“, – juokiasi.

Kai kurių Donatos išdaigų mama iki šiol nežino. „Likdavau nakvoti pas draugę, o kartu mes būtinai ištrūkdavome į kokį nors vakarėlį“, – dabar prisipažįsta.

Mokykloje būsimoji dainininkė buvo pagarsėjusi kaip didžiausia plepė. „Per metus mokytoja mane buvo pasodinusi su kiekvienu iš bendraklasių. Galiausiai, kai jos kantrybė trūko, man atnešė suolą ir pasodino vieną. Tada mes sugalvojome naują sistemą – kalbėtis rašteliais. Jie skraidydavo po klasę.“

Dažniausias pažymys, kurį Donatai už drausmę rašydavo mokytojai, buvo 1. Antroje klasėje nedrausmingai mokinei netgi teko drausmės pataisa. Pasibaigus mokslo metams, Donata turėjo eiti į mokyklą ir sėdėti 4 valandas viena klasėje, pasidėjusi rankas ant kelių. „Nežinau, kur tada žiūrėjo vaikų teisių apsaugos tarnyba?“ – juokiasi dainininkė ir sako, kad, sulaukusi savo vaikų, būtinai tarsis su mama, kaip juos auklėti.

Nuotraukos iš „Lietuvos ryto“ televizijos archyvo

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top