Pradinis / Sportas / Dramatiškų kovų ir emocijų pliūpsnių kupinas Lietuvos stalo teniso čempionatas

Dramatiškų kovų ir emocijų pliūpsnių kupinas Lietuvos stalo teniso čempionatas

Savaitgalį Kaune vyko 84-asis Lietuvos stalo teniso čempionatas. Jis padovanojo daug dramatiškų ir emocingų kovų. Čempionų titulus prarado praėjusių metų nugalėtojai Tomas Mikutis ir Eglė Stuckytė. Pergalės skonį nujautęs mažeikiškis Arnoldas Domeika pirmą kartą triumfavo vyrų vienetų varžybų finale, o prieš dvejus metus Kaune aukso medaliu pasipuošusi Vilniaus universiteto studentė iš Panevėžio Ieva Venslavičiūtė identiškoje kovoje įsirašė jau trečią moterų vienetų varžybų čempionės titulą.

Apimtas laimės neberado raketės

Aistros vyrų vienetų varžybose vyko dar ketvirtfinalyje, kai čempiono titulą prarado T. Mikutis. Laukuvos atstovas pralaimėjo klaipėdiečiui Alfredui Ūdrai, kurį prieš čempionatą buvo pavadinęs vienu pagrindinių favoritų kovoje dėl nugalėtojo vardo.

Pusfinaliuose drama tik išaugo: A. Ūdra po varginančios kovos turėjo pripažinti šilutiškio Mato Vilko pranašumą (3:4). Ne mažesnė intriga buvo ir tarp kitos stipriausiųjų ketverto poros. Ten sėkmė lydėjo A. Domeiką: jis rezultatu 4:3 palaužė vilnietį Gintautą Juchną.

Atrodė, kad finale intrigos gali pavykti išvengti: M. Vilkas kurį laiką turėjo pranašumą, tačiau itin emocingas ir audringą šeimos palaikymą turintis A. Domeika lemiamu metu susiėmė ir iškovojo pergalę (4:3). Pirmą kartą šalies čempionu tapęs 21 metų sportininkas po finalo tryško džiaugsmu: nusivilkęs marškinėlius bėgiojo po salę ir dėkojo savo didžiausiems pagalbininkams – per kiekvieną kovą jį lydinčiai šeimai.

„Tai nepakartojama. Net nepamenu, kaip pelniau paskutinį tašką. Tik mačiau, kad varžovas nepataikė. Tada mane užplūdo emocijos, norėjosi kažką padaryti, tai nusiėmiau marškinėlius, nežinojau, kur dingti“, – pasakojo A. Domeika. Pasak sportininko, nuojauta, jog jis gali tapti stipriausiuoju, jį buvo aplankiusi dar prieš čempionatą. „Šie metai itin geri: kur nuvažiuoju, visur būnu prizininkas. Jaučiau, kad dabar turiu laimėti. Vidinis balsas man sakė: tu turi laimėti, kažkas tau padės. Ir aš pasitikėjau tuo balsu, žinojau, ką daryti lemiamais momentais“, – džiaugėsi jis.

Pasak A. Domeikos, pergalei daug įtakos turėjo ir didelis artimųjų palaikymas. A. Domeikos mama – buvusi krepšininkė, tėtis – buvęs stalo tenisininkas, o brolis taip pat aktyviai praktikuoja šią sporto šaką ir buvo A. Domeikos varžovu mišrių dvejetų finale. „Jie mane lydi visur, visada palaiko. Visa šeima be galo emocinga. Esam tikra sporto šeimyna, – sakė čempionas. – Neįmanoma apsakyti, koks tas jausmas. Net pamiršau, kur raketę padėjau, 5 minutes jos ieškojau“, – juokėsi jis.

Kitas finalininkas M. Vilkas aukščiausia karjeroje antrąja vieta Lietuvos pirmenybėse per daug nesidžiaugė. „Liūdna. Pralošiau savo mačą. Iš pradžių buvau priekyje, bet padariau klaidų. Viskas buvo mano rankose, tačiau varžovas davė iniciatyvą man pulti ir aš nepataikiau, – pasakojo jis. – Taip, tai aukščiausia iškovota vieta, bet taip saldžiai karčiai… Kai lieki per vieną žingsnį nuo čempiono titulo, skaudu. Ką padarysi, esu dar jaunas.“

o įspūdingos pergalės grįžo prisiminimai

Moterų vienetų varžybų pusfinaliuose taip pat virė atkaklios kovos. Sėkmė lydėjo vilnietę E. Stuckytę, ji rezultatu 4:3 įveikė Aistę Macaitę. Kitame pusfinalyje susitiko Auksė Gecevičiūtė ir I. Venslavičiūtė. Pastaroji buvo stipresnė – 4:2.

Prieš dvejus metus Kaune skaudžiai I. Venslavičiūtei pralaimėjusi E. Stuckytė siekė nutraukti šį prakeiksmą, bet fortūna ir vėl buvo ne jos pusėje. Žaidimui išsilyginus, šaltus nervus išlaikiusi I. Venslavičiūtė susigrąžino čempionės titulą.

„Jaučiuosi lyg patyrusi „dežavu“. Prieš dvejus metus buvo lygiai tas pats. Iš pradžių atsilikau, bet tada atsitiesiau. Ir čia taip pat įvyko. Šita salė man lemia sėkmę“, – šypsojosi čempionė.

Pasak I. Venslavičiūtės, kuri viso dramatiško mačo metu išspaudė vos keletą emocijų, psichologija taip pat turėjo įtakos jos žaidimui. „Viduje mano nervai nebuvo šalti, tik to neparodžiau. Iš pažiūros šaltai į viską žiūrėjau, rodės, jog nenoriu laimėti. Galbūt dėl to varžovei buvo sunkiau. Stengiuosi neparodyti emocijų, nors ne visada tai pavyksta“, – atskleidė ji.

Po pralaimėjimo E. Stuckytė neslėpė nusivylimo ir parodė, kad sidabras jos nedžiugina. Tiesa, stalo tenisininkė jau kurį laiką jaučia menisko traumos padarinius, neleidžiančius žaisti visu pajėgumu.

Iškovojo kelialapius į pasaulio pirmenybes

Lietuvos čempionais tapę sportininkai iškovojo tiesioginius kelialapius į balandžio mėn. Tokijuje (Japonija) vyksiantį pasaulio stalo teniso čempionatą. Dar keturis sportininkus, atsižvelgdami į rezultatus, patirtį tarptautinėje arenoje ir kitus dalykus, į pasaulio pirmenybes deleguos treneriai.

Pasak Lietuvos stalo teniso asociacijos prezidento Rimgaudo Balaišos, dramatiškos kovos čempionate parodė, jog Lietuvoje yra nemažai panašaus pajėgumo stalo tenisininkų. „Kalbant apie vyrus, iš esmės visi atkrintamosiose varžybose žaidę sportininkai yra panašaus pajėgumo. Tai įrodo, jog praėjusių metų čempionas T. Mikutis liko tik 9-as. Merginų varžybose nedalyvaujant stipriausiai pasaulio šimtuko žaidėjai Rūtai Paškauskienei ir antro šimtuko žaidėjai Linai Misikonytei, lygis yra šiek tiek silpnesnis. I. Venslavičiūtė iškovojo trečią titulą, o E. Stuckytei koją pakišo emocijos“, – teigė R. Balaiša.

„Čempionatą vertiname labai teigiamai. Turime tokią „žvaigždutę“ – 14-metį Medardą Stankevičių. Europoje savo metų grupėje jis yra vienas iš penketuko. Tai perspektyvus sportininkas. Nedaug trūko, kad nugalėtų M. Vilką pogrupyje. Laukiame, kol jaunieji sportininkai mes iššūkį mūsų stipriausiesiems“, – atskleidė jis.

Moterų dvejeto čempionėmis tapo kauniečių Ugnės Baskutytės ir Vitalijos Venckutės pora. Vyrų dvejeto finale sėkmė lydėjo Marių Bučį ir Andrių Preidžių. Mišraus dvejeto nugalėtojais tapo A. Domeikos ir Eglės Orlovatės pora.

Parengė Indrė Leonavičiūtė
Nuotraukos Ignoto Liutikos

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top