Pradinis / Renginiai, pramogos / Džiazo klausytojai ruošiasi magiškam pasimatymui su „Jazz Brothers“

Džiazo klausytojai ruošiasi magiškam pasimatymui su „Jazz Brothers“

Žmones jungianti muzika, išsiskirianti išraiškingumu ir energija, – tai džiazas, Lietuvos klausytojų itin teigiamai vertinamas įvairiausiuose festivaliuose bei renginiuose. Jau sausio 20 d. į pasimatymą Vilniaus muzikiniame teatre „New York“ džiazo mėgėjus pakvies ir džiazo grandai – profesionalų kvintetas „Jazz Brothers“.

Išskirtinį ir labai mielą širdžiai bei ausiai „fusion“ stilių atliekanti komanda, Lietuvos scenoje muzikuojanti jau daugiau kaip dešimtmetį, nuolat stebina savo klausytojus naujomis improvizacijomis ir vis tobulėjančiais pasirodymais. „Jazz Brothers“ komanda – neišsemiamas idėjų ir geros energijos šaltinis, nuolat nustebinantis klausytojus. Šiemet muzikantų pasirodymą klausytojams dovanoja prodiusavimo įmonė „Ars Libera International“, suorganizavusi Vilnių džiaze paskandinsiantį koncertą.

„Lietuvos klausytojai, kurie kasmet į koncertus ateina vis reiklesni ir vis labiau išlavinę savo meninį skonį, mėgsta džiazą, ir norėčiau pasakyti, kad tikrai jį tinkamai vertina. Mes negalėjome neįgyvendinti šio projekto, kai scenos senbuvių taip pasiilgo jų ištikimiausi gerbėjai. Šiemet „Jazz Brothers“ klausytojams siūlo išskirtinę programą, kurioje bus gausu tiek veržlių, tiek lyriškų melodijų, nuoširdumo, pozityvios energijos, draugystės, meilės, tobulo ir profesionalaus muzikavimo, na ir, žinoma, nepakartojamos romantiškos atmosferos“, – teigia „Ars Libera International“ vadovas Gintaras Kamsiukas.

2001 metais „Jazz Brothers“ grupė įkurta kompozitoriaus ir gitaristo Artūro Chalikovo. Jis iki dabar sako žinantis, jog šis kvintetas – tai ne atsitiktinumas, o meilę džiazui išpažįstančių giminingų sielų susivienijimas. „Meilė muzikai atsiranda ne dėl naudos ar kokių nors tikslų, o vien dėl to, kad ji yra. Tokia nepakartojama, neapčiuopiama, kartais sunkiai paaiškinama, tačiau nepaliekanti abejingų. Kai muzikantus jungia tokia meilė muzikai, kai nėra užslėptų tikslų ar naudos ieškojimo, tada ir atsiranda tas ryšys. Tokia meilė ir suvienijo džiazo brolius, jie iki šios dienos liko vieningi, vienas kitą suprantantys ir siekiantys kokybiškiausio džiazo“, – teigia A. Chalikovas, grupės narys, o kartu ir meno vadovas. Mat grupė koncertuose atlieka būtent jo kurtas improvizacijas ir melodijas.

Šalia gitaristo nuo pirmųjų grupės įsikūrimo dienų nuolat matomas ir „Jazz Brothers“ energija ir siela laikomas visai Lietuvai pažįstamas nesutramdomasis mušamųjų meistras Arvydas Joffė. Tiek metų dirbęs šioje grupėje, muzikantas neslepia: keitėsi požiūris ne tik į džiazą, bet ir į klausytojus. „Klausytojas, kad ir kurioje šalyje jis būtų, visada yra žmogus. Tai svarbiausia. Žmogus ir Lietuvoje, ir Afrikoje yra toks pat žmogus“, – teigia būgnininkas A. Joffė.

Per daugiau kaip dešimtmetį grupė „Jazz Brothers“ keitėsi ir vis atsinaujindavo, išlaikydama ilgamečius džiazo brolius, o į draugiją vis priimdama naujus, džiazui neabejingus profesionalius muzikantus. Šiemet sausio 20 dienos pasirodyme debiutas grupėje bus žymiam Lietuvos bosistui Ugniui Butkui. Muzikantas nė neslepia, jog tai itin jaudinantis ir malonus pasirodymas: „Prisipažinsiu, jog iki šiol maniau,  kad Lietuvoje nėra muzikantų, kurie propaguoja šią srovę, o jeigu ir yra, tai juos būtų galima suskaičiuoti ant dviejų rankos pirštų. Tad man ši patirtis bus labai maloni.“

Pasak U. Butkaus, ko gero, polinkis į vienokią ar kitokią muziką yra kažkaip užkoduotas mūsų DNR. „Bent aš tuo pradedu įsitikinti vis labiau. Niekas negali paaiškinti, kodėl pirmą kartą išgirdus kokią nors muziką, kad ir tokią, kurią vadiname sudėtinga, būname sukrėsti taip, jog stebimės, kaip iki šiol sugebėjome išgyventi be jos. Tad pirmiausia, kad ir kokia muzika būtų, mes ją pajaučiame, o vėliau intelektualiai suprantame“, – sako atlikėjas.

Kaip scenoje suskambės patirtis, profesionalumas ir neįveikiama meilė muzikai, kuri užkoduota dar mūsų genuose, kviečiame išgirsti jau sausio 20 d. 19 val. Vilniaus muzikiniame teatre „New York“.
Pirmasis „Jazz Brothers“ pasirodymas jau sausio 20 d. suskambės Vilniaus muzikiniame teatre „New York“. Naujausias „Jazz Brothers“ variantas itin spalvingas ir dvelkiantis meistriškumu. Šiuo metu drauge su Artūru Chalikovu ansamblyje muzikuoja Rimantas Brazaitis (saksofonas), Arvydas Joffė (mušamieji), Raimundas Dauginas (klavišiniai) ir Ugnius Butkus (bosinė gitara).

Klausytojų jau pamėgto koncerto bilietai tirpsta kasdien, tad organizatoriai kviečia bilietais pasirūpinti iš anksto. Juos įsigyti galima BILIETAI.LT: http://www.bilietai.lt/lt/event/27724

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top