Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Europos judėjimo savaitės renginiai Telšių lopšelyje-darželyje „Berželis“

Europos judėjimo savaitės renginiai Telšių lopšelyje-darželyje „Berželis“

Įgyvendinant projektą „Sveikas vaikas – laimingas vaikas“ Telšių lopšelyje-darželyje „Berželis“ vyko Europos judėjimo savaitės renginiai: mažasis futboliukas, dviratukų paradas, šeimų masinė mankšta ir bėgimas, „Žaidžiame krepšinį“, estafetės ir žaidimai, piešinių parodėlė. Renginių tikslas – išmokti naujų judėjimo būdų, įgyti naujų įgūdžių ir suteikti vaikams kuo daugiau judėjimo džiaugsmo.

Pirmą dieną po nuotaikingo judėjimo savaitės  atidarymo ugdytiniai išsiskirstė į pedagogų parengtas stoteles su skirtingomis užduotimis ir išbandė kojų vikrumą, rankų miklumą, akies taiklumą,  išmėgino savo jėgas varžydamiesi su bendraamžiais.

Smagu, kad linksmi žaidimai, įvairios estafetės, įdomios užduotys ir pačių vaikų ieškojimai bei atradimai sukūrė žaismingą  nuotaiką, suteikė daug džiaugsmo ir pasitenkinimą judria veikla.

Judėjimo džiaugsmo ir emocijų netrūko darželio vaikams visą savaitę, jiems buvo sudarytos galimybės pasijusti futbolo, krepšinio, įvairių estafečių bei rungčių dalyviais ir sirgaliais.

Bendruomenė, tęsdama Europos judėjimo savaitės tradiciją, rugsėjo 21 dieną į masinę mankštą ir bėgimą „Judėkime kartu“ sukvietė gausų būrį bendraminčių. Džiaugiamės, kad vėl sulaukėme didelio tėvelių susidomėjimo ir palaikymo. Ikimokyklinio amžiaus vaikai stebi tėvus, iš jų mokosi, todėl tėvų pavyzdys vaikams labai svarbus. Po smagios mankštos gausus 142 bėgikų būrys rikiavosi bėgimo takelyje ir laukė starto. Dalyviai buvo informuoti, kad šiame bėgime svarbu ne greitis, o saugus, smagus bei draugiškas šeimų bėgimas. Pirmą bėgimo ratą įveikė tėčiai, mamos, močiutės, broliai ir sesės. Po to antrame rate prisijungė mažieji bėgikai ikimokyklinukai (jauniausiems bėgikams vos 2 metukai) ir sėkmingai startavo kartu su visais dalyviais. Bėgti buvo smagu, visus lydėjo gera nuotaika. Dalyviai visi kartu nubėgo apie 55 km ir įsitikino, kad bėgimas – tai ne tik lenktynės, kad galima  mėgautis bėgimu ir smagiai leisti laiką kartu su visa šeima. Smagiausia buvo vaikams, iš jų akių ir šypsenų buvo matyti, kokie jie laimingi. Pralaimėjusiųjų nebuvo, visų dalyvių laukė prizai ir staigmenos. Gausiausios septynių šeimų – Šimkevičių, Armalių, Levickų, Baltmiškių, Lingių, Viskontų, Lenkauskų – komandos buvo pagerbtos ir apdovanotos Telšių visuomenės sveikatos biuro dovanėlėmis. Pajutę judėjimo kartu su šeima teikiamą džiaugsmą, tėveliai ir vaikai namo neskubėjo, vaišinosi įvairiausiomis žolelių arbatomis, dalijosi įspūdžiais. Mamos galėjo pasirinkti šventės rėmėjų padovanotų mezgimo, karoliukų vėrimo žurnalų, kad galėtų kūrybingai leisti ilgus tamsiojo metų laiko vakarus.

Apibendrinant galima tik pridėti, kad fizinis aktyvumas – būtina ir neatskiriama sveikos gyvensenos dalis, teigiamai veikianti vaiko sveikatą. Kad vaikas augtų sveikas, fiziškai ir psichiškai normaliai bręstų, reikia nuolatinio judėjimo. Svarbu visais įmanomais būdais palaikyti, skatinti ir  stimuliuoti natūralų vaikų poreikį judėti, o kad vaikai susidomėtų, kad jų judėjimas tobulėtų ir teiktų džiaugsmą, ypač svarbu  įvairovė.

,,Kiekvieno sveiko ir laimingo vaiko gyvenimas turi būti kupinas judėjimo džiaugsmo“, – tuo yra įsitikinusi, tai propaguoja ir tuo nuolat dalijasi Telšių lopšelio-darželio „Berželis“ bendruomenė.

                        Milda Liubinavičienė, visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top