Pradinis / Kultūra / Europos kultūros sostinę laimino Trys Karaliai

Europos kultūros sostinę laimino Trys Karaliai

2022 metų sausio 6 dieną į Kauną tradiciškai atkeliavo Trys Karaliai. Kasparas, Merkelis, Baltazaras kartu su persirengėlių svita keliavo Laisvės alėja į Rotušės aikštę. Eiseną vedė Angelas, nešinas ryškia žvaigžde. Miestas aidėjo nuo lietuviškų dainų, ratelių ir šokių, kuriuos suko folkloro ansambliai: „Alda“, „Žaisa“, „Jotija“, „Ratilėlis“ ir „Piliarožė“.

Karaliai ir jų svita laimino miestiečius, linkėjo geros sveikatos, priminė, kad jau baigėsi kalėdojimo laikas ir metas vėl kibti į darbus. Eisena pakeliui sustojo prie VšĮ „Kaunas 2022“, kuri įgyvendina „Kauno – Europos kultūros sostinės“ projektą, būstinės. Šventės dalyvius pasitiko direktorė Virginija Vitkienė su komanda. Taip pat Karalių palinkėjimai ir dainos skambėjo prie Kauno miesto savivaldybės. Juos pasveikino Švietimo skyriaus vedėjos pavaduotoja Dovilė Kaminskė. Vėliau Rytų išminčiai su palyda atvyko prie prakartėlės ir sugiedojo „Sveikas, Jėzau gimusis“.

Kauno Rotušės balkone pasirodę senasis Krivis ir Trys Karaliai palinkėjo miestui didžiuotis savo praeities darbais, kad Kaunas 2022 metais ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje garsėtų kaip laimingų ir atvirų kūrybai žmonių bendruomenė.

Kauniečiai ir miesto svečiai renginio metu turėjo progą ne tik palabinti Karalius, bet ir su jais nusifotografuoti prie gražiosios miesto eglės. Organizatoriai susirinkusius miestiečius ragino iki sausio 9 dienos dalyvauti nemokamame orientaciniame žaidime „Trys Karaliai atkeliavo“ (registracija https://4T.LT/KTKC/).

Šventę užbaigė įspūdingas muzikos, ugnies ir pirotechnikos šou. Šviesos blyksniai, nušvietę visą aikštę, sudegino pernykštes negandas, išsklaidė tamsą ir sušildė žiūrovų širdis.

Kauno tautinės kultūros centras nuoširdžiai dėkoja visiems bičiuliams, dalyviams, partneriams ir miestiečiams už buvimą drauge, padėjusiems sukurti jaukią ir šiltą šventę.

Rengėjai: Kauno miesto savivaldybė, Kauno tautinės kultūros centras. Partneriai: KAUNAS-2022, Kauno miesto muziejus, Kauno kultūros centras, Kauno įvairių tautų kultūrų centras, Kauno miesto folkloro ansambliai, savanoriai.

Kauno tautinės kultūros centro inf. ir nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top