Pradinis / Renginiai, pramogos / Festivalio „Yaga Gathering 2014“ organizatorius: „Mūsų vertybė – bendruomeniškumas“

Festivalio „Yaga Gathering 2014“ organizatorius: „Mūsų vertybė – bendruomeniškumas“

Liepos 31–rugpjūčio 4 dienomis vyksiantis muzikos, menų ir alternatyvaus gyvenimo būdo festivalis „Yaga Gathering 2014“ elektroninės muzikos mėgėjus džiugina jau daugiau nei dešimtmetį. Iš visai nedidelio, žinomo tik mažai žmonių grupei festivalis tapo laukiamu, įtrauktu į Europos festivalių kalendorius įvykiu. Renginio „Yaga Gathering“ organizatorius Anton Shoom atvirai pasakoja apie festivalio organizavimą, kritiką ir šiemet laukiančias naujoves.

Kokia festivalio „Yaga Gathering“ idėja?

Tai renginys žmonėms, norintiems ištrūkti iš rėmų. Dauguma atvykusiųjų propaguoja sveiką gyvenseną. Atvyksta žmonių, kurie mėgsta dalytis žiniomis, emocijomis. Bendruomeniškumas – mūsų vertybė.

Ko reikia, norint surengti gerą festivalį?

Reikia turėti idėją, viziją, entuziazmo ir, pageidautina, įgūdžių bei patirties.

„Yaga Gathering“ vyksta jau daugiau nei dešimt metų. Kas pasikeitė nuo pirmųjų festivalių?

Pirmųjų festivalių organizavimas buvo paremtas visišku entuziazmu, naivumu ir jaunatvišku atsidavimu. Per tiek metų įgijome įgūdžių, pažinčių, sulaukėme palaikymo, susidomėjimo festivaliu. Atsiranda vis daugiau norinčiųjų dalyvauti, padėti, save realizuoti festivalyje.

Kiek žmonių reikia norint surengti festivalį?

Priklauso nuo festivalio dydžio. „Yaga Gathering“ visi dirba dėl idėjos, turime apie 20 įvairių sričių koordinatorių ir 40–50 savanorių. Jau kelerius metus viską organizuoja tie patys žmonės. Vieni pasisiūlė prisidėti patys, kitų buvo paprašyta. Stengiamės, kad žmonės čia atsiskleistų. Žinome, kas ir už ką atsakingas, tačiau neturime griežtų taisyklių, kaip viskas turi vykti. Paliekame vietos interpretacijai.

Kiek laiko užtrunka organizaciniai darbai?

Festivalis vyksta vasarą, o kurti planus pradedame beveik prieš metus, rudenį. Žiemą vyksta pirmieji darbai, o visas pusmetis prieš festivalį būna gana įtemptas. Festivalis vyksta liepą. Ją pasirinkome, nes tai yra šilčiausias mėnuo. Į festivalį atvyksta labai daug lankytojų iš užsienio, todėl būtinai atsižvelgiame ir į kitus festivalius, vykstančius Europoje.

Kaip išrenkate festivalio temą?

Šiemet renginio tema – „Verdantis katilas“. Tai iš dalies magijos simbolis. O kartu ir tam tikras bendruomenės simbolis. Virtuvė sujungia žmones, ten kartu leidžiamas laikas, o tokia ir yra festivalio idėja.

Ar būna akimirkų, kai sakai: „Viskas, nebedarysiu.“?

Žinoma, kad būna. Bet vėliau susiimi ir darai toliau. Ir tai labai smagu – bendrauji su žmonėmis, priimi sprendimus, iššūkius, kiekvieną dieną mokaisi, įgyji neįkainojamų dalykų.

Ar sulauki daug kritikos?

Po festivalio visada paklausiame draugų nuomonės, kartais kritikos reikia netgi prašyti. Kritika verčia tobulėti, jeigu ji konstruktyvi.

Kokios naujovės šiemet laukia festivalio svečių?

Pirmą kartą pristatysime dvi naujas temines erdves – cirko sceną ir pranešimų bei diskusijų erdvę. Gyvename informacijos amžiuje, tad išmaniausieji šiemet galės pasinaudoti QR kodu ir sekti programą savo telefonuose. Bus galima sužinoti ne tik tai, kas vyksta konkrečiu metu skirtingose festivalio vietose, bet ir tai, kokius patiekalus siūlo lauko kavinės.

Organizatorių inf.
Pauliaus Burkšaičio nuotraukos

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top