Kalėdinis vainikas – viena gražiausių ir populiariausių šventinio laikotarpio dekoracijų. „Nors parduotuvėse galima rasti daugybę jau dekoruotų vainikų, siūlyčiau nepasiduoti vartotojiškumui ir pabandyti tokį vainiką pasigaminti patiems. Tvarus medžiagų naudojimas ir daug džiaugsmo dovanojantis gamybos procesas būtent ir sukuria tą ypatingą kalėdinę nuotaiką“, – sako Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro floristikos profesijos mokytoja Erika Pratapienė.
Floristė pažingsniui rodo, kaip patiems pasigaminti tvarų kalėdinį vainiką, kurio pagrindinis akcentas – nešioti nebetinkamas, tačiau kažkada labai mėgtas megztukas. „Vainiko kūrimas prasideda nuo apskrito karkaso pasigaminimo. Jį lengviausia išsikirpti iš kartono. Vainiko pagrindas formuojamas naudojant senų laikraščių ar žurnalų lapus, iš jų formuojamos gniūžtės ir karštaisiais klijais klijuojamos prie vainiko pagrindo. Popieriaus glamžymas labai patinka vaikams, taigi į šį procesą jie mielai įsitraukia. Vainiko pagrindas sutvirtinamas lipniąja juostele ir toks apskritas karkasas gali tarnauti ne vieną šventinį sezoną“, – pasakoja floristė.
Vienas maloniausių ir smagiausių gamybos etapų – vainiko dekoras. Jam floristė naudoja savo mėgtą megztuką, kuris nešioti nebetinkamas, tačiau gali pasitarnauti kūrybiniam procesui. Megztuku aptraukus vainiko pagrindą, prasideda visas vainiko puošimas. Tam floristė naudoja pušies ir eglės šakeles, kalėdinius žaisliukus, kankorėžius, kurie suteikia vainikui šventiškumo.
Kalėdinį vainiką galima kabinti ant namų durų, papuošti langą ar kitą jaukią namų erdvę. Floristė Erika kviečia pasimėgauti kūrybiniu procesu ir namuose susikurti jaukią švenčių laukimo atmosferą.
Vaizdo pamoka: