Pradinis / Kinas, muzika, TV / Garsenybių treneris Tadas Pocius: „Sportas – tarsi narkotikas“

Garsenybių treneris Tadas Pocius: „Sportas – tarsi narkotikas“

LRT„Jei per šventes pasidžiaugėte vaišėmis ir pajutote, kad jos pakenkė kūno formoms, nebauskite savęs. Nepulkite sporto salėje iki skausmo savęs kankinti, nes iš to nieko gero nebus. Paskui visą savaitę negalėsite treniruotis, išeis užburtas ratas. Geriausia po truputį didinti apkrovas“, – įsitikinęs garsenybių treneris Tadas Pocius.

34 metų vyro klientų sąraše – Lietuvos verslo, politikos ir pramogų pasaulio atstovai, nors Tadas LRT laidos „Gyvenimas“ kūrėjams prisipažino niekada nesvajojęs apie trenerio darbą. Nuo vaikystės sportavęs ir daugybę medalių bei prizų ant dziudo ir laisvųjų imtynių tatamių iškovojęs T. Pocius dirbo Vadovybės apsaugos departamente, buvo emigravęs, liejo prakaitą statybose ir studijavo tarptautinį verslą, svajodamas įkurti nuosavą įmonę. Tačiau tik įžengęs į sporto salę pajuto palengvėjimo jausmą, lyg pagaliau būtų atradęs tai, kas svarbiausia.

„Paulo Coelho knygoje „Alchemikas“ kalbama apie tai, kad žmogus, net ir nuklydęs nuo jam skirto kelio, anksčiau ar vėliau vis tiek į jį sugrįžta. Aš, matyt, labai ilgai klaidžiojau aplink, bet pagaliau savąjį pašaukimą radau“, – sako T. Pocius.

Sporto salėje jis įgyvendino ir seną savo svajonę. Dar nuo vaikystės jo mintis buvo užvaldęs garsus belgų kilmės kovinių filmų aktorius Jeanas-Claudas Van Damme’as. Vaikinas turėjo net septyniolika jo plakatų ir svajojo būti panašus į savo dievaitį. Praėjusį spalį viešėdamas Lietuvoje Holivudo aktorius užsuko į sporto salę. Ten juodu su Tadu ir susitiko. Jeanas-Claudas Van Damme’as pats užkalbino lietuvį, jie kartu sportavo, šnekučiavosi, treneris išmokė įžymybę tarti lietuvišką „ačiū“.

„Vien nuo minties, kad kalbuosi su Van Damme’u, man gniaužė kvapą, – įsimintinos pažinties akimirkas pasakojo T. Pocius. – Paskui dar kelias dienas žiūrėjau į nuotrauką, kurioje kartu įsiamžinome, ir pats negalėjau tuo patikėti.“

T. Pociaus telefonas netyla jau nuo gruodžio pradžios, nes klientai iš anksto rezervuoja treniruočių laiką įtemptoje pirmųjų metų mėnesių darbotvarkėje. „Jei norite gerai atrodyti, reikia laiko ir kantrybės, nes privalėsite keisti gyvenimo būdą. Vien sportu įspūdingo rezultato nepasieksite, teks koreguoti mitybą. Tačiau vienuoliu tapti nebūtina, juk sportas turi teikti malonumą. Kita vertus, vien atsisakę kai kurių maisto produktų žaibiškai pajusite rezultatą, – šypsodamasis LRT laidos „Gyvenimas“ kūrėjus patikino T. Pocius. – Be to, yra vienas stebuklingas pratimas, kuris tikrai padės nepriaugti svorio.“

Pašnekovas teigė, kad jeigu žmogui sportas yra kančia, vadinasi, jis daro kažką ne taip. Tadas prisipažino kartais juokais save vadinantis sporto narkomanu: sportuojantis žmogus, nepasimankštinęs keletą dienų, ima jaustis tarsi nesavas, daug kas ima erzinti. O pasportavęs vėl jaučiasi žvalus ir gerai nusiteikęs. Juk, kaip žinoma, jeigu sportuojama taisyklingai, išsiskiria endorfinų – laimės hormonų, turinčių didelės įtakos mūsų emocinei savijautai.

LRT laidoje „Gyvenimas“ žvaigždžių treneris papasakojo, kaip greitai ir neskausmingai pagražinti kūno formas, susigrąžinti sveikatą, išlaikyti jaunystę, ir pademonstravo pratimų, kuriuos gali atlikti bet kokio amžiaus ir sudėjimo žmogus.

LRT

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top