Pradinis / Kultūra / Trijų Karalių šventės Kaune akimirkos

Trijų Karalių šventės Kaune akimirkos

2015 metų sausio 6 dieną Kaunas tradiciškai užbaigė Kalėdų laikotarpį ir iškilmingai pasitiko Tris Karalius – Kasparą, Merkelį, Baltazarą. Rytų išminčiai sveikino kauniečius ir miesto svečius, paskelbė, kad jau baigėsi kalėdojimo, svečiavimosi ir linksmybių laikas. Karalius lydėjo persirengėliai, nešini žibintais ir karališkomis dovanomis: auksu, smilkalais, mira. Eiseną mušamųjų būgnų ir kapelų muzikos fone vedė žvaigžde rankoje nešinas Angelas. O netoliese jo sukinėjosi Giltinė.

Geros kloties linkėdami Trys Karaliai ir džiūgaujanti palyda linksminosi prie Kauno miesto savivaldybės, Istorinės prezidentūros, sveikino V. Kudirkos viešosios bibliotekos darbuotojus, mininčius 90 metų veiklos sukaktį, judėjo Rotušės aikštėn, stabtelėjo prie Prakartėlės ir atidavė pagarbą Šventajai šeimai.

Senasis Krivis susirinkusiesiems prie Debesų eglės paskelbė, kad sugrįžo saulė ir prasidėjo Etnografinių regionų metai Lietuvoje. Kalėdotojus ir šventės dalyvius pasveikino miesto meras Andrius Kupčinskas. O Šeimininkas su Šeimininke ragino dainuoti ir šokti, priminė, kad jau metas kibti į naujų metų darbus, kvietė nupuošti Kalėdų egles. Vyko eglučių surinkimo akcija – miestiečiai atsisveikino su savo namų žaliaskarėmis.

Kauno Rotušės aikštėje koncertavo folkloro ansambliai „Žaisa“, „Kupolė“, „Bitula“, jiems talkino „Sodyba“, „Jotija“, „Ratilėlis“, „Brydė“, „Alda“, kapelos „Lankesa“, „Berželis“.

Koncertą vainikavo šokio su ugnimi studija „Ugnies valdovai“. Jie parodė išskirtinę programą. Liepsnojo saulės ir ugnies ženklai, sukosi degantys ratai, simbolizuodami šviesos sugrįžimą: tamsa traukiasi – dienos ilgėja.

Kauno tautinės kultūros centras nuoširdžiai dėkoja renginio partneriams ir rėmėjams, padėjusiems padovanoti miestui šventę „Trys Karaliai atkeliavo – visas svietas uždainavo“.

www.ktkc.lt
Nuotraukos Eglės Vindašienės

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top