Pradinis / Sportas / Geriausia Europos sausio mėnesio lengvaatletė Airinė Palšytė: „Sausio rezultatai – tik pradinė stotelė“

Geriausia Europos sausio mėnesio lengvaatletė Airinė Palšytė: „Sausio rezultatai – tik pradinė stotelė“

Geriausia Europos sausio mėnesio lengvaatletė – iš griūvančio maniežo. Dėl pirmadienį Vilniaus lengvosios atletikos manieže kilusio gaisro Airinė Palšytė svarstė apie galimybę dėl treniruočių važinėti į Kauną Vis dėlto antradienio rytą ją buvo galima išvysti itin vėsiame sostinės manieže (naktį jis buvo vėdinamas), nors pastate tada dar nebuvo elektros.

Savaitę pasaulio sezono lyderė pradėjo su džiugia naujiena – Europos lengvosios atletikos asociacija (EA) ją paskelbė geriausia sausio mėnesio Senojo žemyno lengvaatlete! Sausio pabaigoje tame pačiame Vilniaus manieže rengtose LLAF taurės varžybose A. Palšytė įveikė dviejų metrų aukštį ir pagerino šalies rekordą. Tokį titulą EA Lietuvos lengvaatlečiui skyrė po beveik trejų metų pertraukos.

Geriausia Europos sausio mėnesio lengvaatlete tapote didžiule persvara laimėjusi aistruolių balsavime. Ar tikėjotės tokio palaikymo?

Nesitikėjau, kad tiek daug balsuos. Kitos kandidatės taip pat buvo gana žinomos, viena iš pretendenčių prieš keletą dienų pagerino Europos rekordą (britų bėgikė Laura Muir – aut. past.). Yra sportininkių, kurios gana žinomos, o Lietuvoje mes atsiliekame pagal socialinių tinklų paskyrų skaičių, „patinka“ paspaudimus, dalijimąsi. Maniau, kad gali pasisekti laimėti rinkimuose, bet nesitikėjau tokios didelės persvaros. Smagu.

Ar savaitgalį, kai „Facebooko“ bei „Twitterio“ socialiniuose tinkluose vyko balsavimas, sekėte, kaip Jums sekasi?

Ne, tiesiog pasidalijau ta žinia, parašiau, kad labai malonu, jog esu nominuota, paraginau palaikyti savo favoritus. Leidau nuspręsti patiems aistruoliams. Nesėdėjau ir nesekiau, turėjau kuo užsiimti, norėjau savaitgalį pailsėti.

Nuo rekordo praėjo daugiau nei savaitė. Ar jautėte pastaruoju metu padidėjusį dėmesį?

Dėmesio yra daugiau, bet sunku pasakyti, ar tai yra dėl to, kad stengiuosi būti aktyvi socialiniuose tinkluose, dalyvauti įvairiuose renginiuose, ar dėl to, kad pasiekiau rekordą. Dėmesio, sveikinimų, noro pakalbinti tikrai buvo. Labai smagu, nes dažniausiai Lietuvoje būna, kaip toje patarlėje: „Džiaugiasi, kad kaimyno tvartas dega.“ Šiuo metu jaučiu tik pozityvumą ir palaikymą.

Ar sulaukėte daug sveikinimų tapusi geriausia Europos mėnesio lengvaatlete?

Sulaukiau, pirmoji pasveikino trenerė. Kaip tik neseniai buvome pašnekėjusios telefonu apie degantį maniežą, ar pavyks šią savaitę atlikti normalias treniruotes. Praėjo kelios minutės po skambučio, ir trenerė (Tatjana Krasauskienė – aut. past.) parašė: „Labai sveikinu, tikiu, kad tikrai gali šokti daugiau nei du metrus, einame gera linkme ir toks pripažinimas yra vertingas.“ Taip pat pati pasveikinau trenerę, nes tai yra mūsų abiejų bendras darbas. Vėliau sveikino artimieji, mama ir klausė, kodėl nesigiriu (juokiasi).

Palietėte kitą aktualiją – gaisrą Vilniaus lengvosios atletikos manieže. Ar nekeista, kad du metrus įveikėte treniruodamasi tokiomis sąlygomis?

Daug kas nežinojo, kokiomis sąlygomis ruošiasi irkluotojai, kol Jevgenijus Šuklinas tai parodė. Niekas nemanė, kad ten atsirado olimpinis prizininkas. Lietuvoje daugelio sporto šakų sportininkams sudaromų sąlygų lygis visai neatitinka jų rezultatų lygio. Labai skaudu, kai iš tavęs reikalauja ir tikisi aukštų rezultatų, o tam pasiekti tinkamų sąlygų neturi. Viską darai iš didžiulio noro ir bandydamas prisitaikyti prie tų sąlygų, kurios yra.

Išties stebiuosi, kaip tėvai veda sportuoti savo vaikus į maniežą, kaip nebijo, kad vieną dieną tas stogas gali įlūžti ar nukristi. Maniežas dega nebe pirmą kartą… Nejaugi turi ateiti laikas, kai jis pats suliepsnos iš nevilties? Apie renovaciją kalbama jau seniai, bet veiksmų nėra imtasi. Neturime kelių bazių, kokias turi Talinas ar Ryga, man keista, kodėl tai nėra daroma. Nors, pažiūrėjęs į Nacionalinį stadioną, supranti, koks yra požiūris… Psichologė anksčiau minėjo, jog nesijaudinčiau, kad manieže prastos sąlygos, yra šalta, nes tas, kas mūsų nenužudo, padaro mus stipresnius.

Ar galėtumėte pasakyti, kad praėjęs sausis buvo vienas stabiliausių ir sėkmingiausių karjeroje?

Sausio mėnesio pabaiga buvo rezultatas kryptingo ėjimo į priekį, pokyčių, kurie šiek tiek gąsdino. Matau, kad naujovės atsiperka. Einame tinkamu keliu, reikia tinkamų sąlygų, palaikymo iš šalies, ir tada rezultatai bus gal dar geresni.

Šis mėnuo – atpildas už darbą. Tikiuosi, kad tai tik pirma stotelė. Mano pagrindinis tikslas yra Tokijo olimpinės žaidynės, kuriose norėčiau būti labai aukštai…

Robertas Trakys

Lietuvos lengvosios atletikos federacija, lengvoji.lt

Nuotraukos Alfredo Pliadžio

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top