Pradinis / Lietuviai svetur / „Globalios Lietuvos“ apdovanojimų laureatė Alvija Černiauskaitė: „Lietuva man davė be galo daug“

„Globalios Lietuvos“ apdovanojimų laureatė Alvija Černiauskaitė: „Lietuva man davė be galo daug“

Lietuvos Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį paskelbė „Globalios Lietuvos“ apdovanojimų nominacijos „Už bendrystę su Lietuvos regionais“ laureatę. Ja tapo Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenės laikinoji pirmininkė, Pasaulio lietuvių bendruomenės Švietimo komisijos pirmininkė, lituanistinės mokyklos ir darželio „Obelėlė“ steigėja ir vadovė Alvija Černiauskaitė už aktyvų lietuvybės puoselėjimą ir glaudų bendradarbiavimą su gimtuoju Alytaus kraštu.

Alvija Černiauskaitė. Renatos Druskytės nuotr.

„Džiaugiuosi ir didžiuojuosi tokiais žmonėmis kaip Alvija, kurie kiekvieną dieną galvoja apie Lietuvą. Tokie žmonės – su Lietuva širdyje ir mintyse, kad ir kur jie patys būtų, – yra tikra dovana Tėvynei“, – sakė Prezidentas LRT tiesioginėje laidoje „Labas rytas“, kuri transliuoja „Globalios Lietuvos“ apdovanojimų laureatų pristatymus.

Šalies vadovas pasidžiaugė, kad „Globalios Lietuvos“ apdovanojimas kategorijoje „Už bendrystę su Lietuvos regionais“ atitenka labai jo vertam žmogui. „Lietuva – tai ne tik Vilnius, Kaunas ar Klaipėda, Lietuva graži visais savo regionais, visomis savo spalvomis. Visomis išgalėmis siekime mažinti tarp regionų egzistuojančias atskirtis – ne tik ekonomines ar socialines, bet ir psichologines, emocines. Man pačiam tai labai svarbu ir su komanda darome tai labai nuoširdžiai, nes esame įsitikinę – kuo stipresni bus Lietuvos regionai, tuo stipresnė bus Lietuva“, – pabrėžė Prezidentas.

„Man didelė garbė, kad skiriant apdovanojimą įvertintas žmogiškasis faktorius – ne investicijos pinigais, o investicijos meile, šiluma ir išliekamąja identiteto verte“, – kalbėjo laureatė.

2020 m. portalui „Lietuvė“ duodama interviu A. Černiauskaitė sakė, kad lietuviška veikla yra jos duoklė Lietuvai: „Aš visada sakiau: nelauk ir nežiūrėk, ką Lietuva tau gali duoti, – pagalvok, ką pats davei ar gali duoti savo šaliai. Man ji davė be galo daug: puikūs mokyklos metai, studijos; durys man visur buvo atidarytos, tik reikėjo nebijoti belstis. Jeigu aš galiu prisidėti ir bent vieno vaiko širdyje įskiepyti meilę Lietuvai ar sutvirtinti jo identiteto sampratą, o gal tiesiog pasidalyti su likusiais tėvynėje gerąja kitų šalių ar asmenine patirtimi, tikėdama, kad ji atneš teigiamų rezultatų, jaučiu pareigą tai padaryti.“

A. Černiauskaitė yra savo gimtojo miesto Alytaus ambasadorė Jungtinėje Karalystėje. Jos pastangomis Alytuje atsirado ir auga pasaulio alytiškių alėja, kurioje kiekvienos išvykusios šeimos atstovai gali pasodinti po augalą savo miestui, kad alėja taptų ir tam tikra globalaus kelio namo atkarpa.
Laureatė dalyvavo steigiant ir įveiklinant Alytaus lietuvybės centrą, kuriame lietuvių kalbos ir istorijos žinias gerina iš užsienio sugrįžusių šeimų vaikai. Centre taikoma speciali programa buvo perimta ir kituose miestuose steigiamuose lietuvybės centruose.

Viena naujausių A. Černiauskaitės iniciatyvų – reaguojant į COVID-19 pandemiją buvo sutelktos lėšos ir suorganizuota daugkartinio naudojimo apsauginių skydų gamyba, jie buvo perduoti Alytaus miesto poliklinikai ir Alytaus rajono savivaldybei. Tos pačios iniciatyvos metu buvo prijungti ir kiti regionai.

Prezidentas yra „Globalios Lietuvos“ apdovanojimų globėjas.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top