Pradinis / Šeima ir sveikata / Hemorojus: ką reikia žinoti apie simptomus, priežastis ir gydymo galimybes?

Hemorojus: ką reikia žinoti apie simptomus, priežastis ir gydymo galimybes?

Hemorojus yra dažna problema, su kuria susiduria daugelis žmonių. Tai yra padidėjęs kraujagyslių mazgas, esantis tiesiojoje žarnoje arba analiniame kanale. Dažnai hemorojus sukelia diskomfortą, skausmą ir niežėjimą, o jei nėra gydomas, gali sukelti rimtų komplikacijų. Taigi, šiame straipsnyje kalbėsime apie hemorojaus simptomus, priežastis ir gydymo galimybes. Tikimės, jog straipsnis bus naudingas ir leis daugiau sužinoti apie šį dalyką.

Kokie simptomai išduoda ligą?

Hemorojaus simptomai gali skirtis priklausomai nuo asmens ir ligos stadijos. Paprastai pirmieji simptomai yra kraujavimas iš tiesiosios žarnos, niežėjimas, skausmas ir patinimas. Šie simptomai gali padidėti po tam tikrų judesių, sėdėjimo ar net ilgesnio stovėjimo. Hemorojus gali stipriai pasijusti, esant vidurių užkietėjimui arba ko nors netinkamo suvalgius. Šie simptomai turi būti stebimi labai atidžiai.

Priežastys

Pagrindinė hemorojaus priežastis yra tiesioginio kraujagyslių slėgio padidėjimas. Tai dažnai būna dėl vidurių užkietėjimo, per didelio svorio kėlimo, ilgą laiką sėdint ar stovint, nėštumo metu arba priešmenstruaciniu laikotarpiu. Šis negalavimas taip pat gali būti susijęs su lėtiniais susirgimais, tokiais kaip hipertenzija. Svarbu žinoti pagrindines priežastis, kad hemorojus galėtų būti tinkamai gydomas ir būtų išvengta komplikacijų.

Gydymas: ką reikia žinoti?

Hemorojus gydomas daugybe būdų. Visų pirma, reikia imtis prevencinių priemonių ir keisti gyvenimo būdą, kad būtų pašalinti lėtiniai veiksniai, kurie gali pabloginti hemorojaus būklę. Tai apima tam tikras dietas, didesnį vandens gėrimą, tiesiosios žarnos higienos laikymąsi, pakankamą fizinį aktyvumą ir svorio kontrolę. Hemorojaus gydymo galimybės taip pat apima vaistus, tokius kaip lašai, tepalai ir žvakutės, kurie sumažina skausmą ar kitus sukeltus nepatogumus.

Kalbant apie natūralias priemones, yra keletas liaudiškų būdų, kurie gali sumažinti hemorojaus patinimą ir suteikti tam tikrą palengvėjimą. Tai šilto vandens vonios arba kompresai su ledo kubeliais, alavijo gelio arba alyvuogių aliejaus naudojimas, obuolių acto vonios. Tačiau, kaip minėjome anksčiau, jei simptomai nepraeina arba stiprėja, kreipkitės į gydytoją, kad jis įvertintų būklę ir skirtų tinkamą gydymą.

Sunkesniais atvejais gali pagelbėti tik medikai. Hemoroidektomija – tai hemorojaus pašalinimas chirurginiu būdu, kuriam atlikti reikalinga bendroji anestezija. Tačiau kai kuriais atvejais kaip alternatyva operacijai taikomas gydymas lazeriu ir kiti minimaliai invaziniai metodai.

Delsti nevalia

Jei hemorojaus simptomai yra sunkiai kontroliuojami arba jau yra įvykę rimtų padarinių, reikia konsultuotis su gydytoju dėl operacijos nedelsiant. Hemorojaus operacijos sukelia mažiau diskomforto ir yra sėkmingesnės nei anksčiau.

Šios ligos nereikia gėdytis, nes tai gana dažnas atvejis. Svarbu laiku kreiptis į specialistą ir neatidėlioti šio negalavimo gydymo. Tikimės, kad šis straipsnis jums buvo naudingas ir padės įveikti hemorojų. 

Partnerio turinys

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top