Pradinis / Renginiai, pramogos / Į naują projektą susijungę Vaida Genytė ir Zbignevas Levickis džiaugiasi pilnomis salėmis klausytojų

Į naują projektą susijungę Vaida Genytė ir Zbignevas Levickis džiaugiasi pilnomis salėmis klausytojų

Šiemet pirmą kartą Lietuvos scenose skambantis projektas „Auksinės klasikos ir miuziklų dainos“ pranoko ir organizatorių, ir klausytojų lūkesčius – į pirmuosius dviejų muzikų – Vaidos Genytės ir Zbignevo Levickio – pasirodymus susirinko sausakimšos salės žiūrovų. Klausytojai nekantriai laukia artėjančių kitų pasirodymų Vilniuje, Kaune ir Panevėžyje. Naujame prodiusavimo kompanijos „ARTS Libera International“ projekte, kur muzika dainuojama, o dainų žodžiai skamba, koncertuoja ne tik du pripažinti šalies menininkai, bet ir nuostabaus talento jauna pianistė Lauryna Lankutytė. Tarptautinių konkursų laureatė, puiki muzikantė sutiko su mūsų skaitytojais pasidalyti įspūdžiais ir patirtimi dalyvaujant tokiame išskirtiniame projekte.

Lauryna Lankutytė

Lauryna Lankutytė

Lauryna, ką Jums reiškia projekto „Auksinės klasikos ir miuziklų dainos“ pasirodymai scenoje su žymiais Lietuvos atlikėjais – dainininke Vaida Genyte ir smuiko meistru Zbignevu Levickiu?

Man visų pirma yra didžiulė garbė groti su tokiais žinomais scenos žmonėmis – Vaida ir  Zbignevu. Tai tikrai yra puikiai publikai pažįstami žmonės, ir aš jaučiuosi, tarsi pasiūlymas dirbti kartu būtų kaip mano pripažinimas. Manau, Zbignevas, pakvietęs muzikuoti mane kartu, išreiškė pasitikėjimą manimi, kaip muzike, turėjau unikalią galimybę prisidėti prie šio projekto kartu kuriant muziką ir renginio koncepciją. Man tai suteikė daug laimės, labai džiaugiuosi prisidėjusi.

Pirmieji koncertai jau nuskambėjo ir pritraukė pilnas sales žiūrovų. Artėja pasirodymai Vilniuje, Kaune ir Panevėžyje. Su kokiais iššūkiais teko susidurti ruošiantis pasirodymams?

Visų pirma reikia būti labai visapusiškam. Kai groji solo, irgi turi tokia būti, bet kai esi solistė, labiau viską išsakai per save, nes pati išreiški, ką jauti, o čia tu turi būti kartu su kitais muzikais, girdėti, ką jie nori pasakyti, tuo pačiu metu būti ir puikia pagalbininke, ir akompanuotoja, ir koncertmeistere, puikiai jausti, kad visi būtų ritmiški. Tik taip galėsi skleisti tinkamą spalvą, kurios reikia vienam ar kitam kūriniui atsiverti gražiausiomis jo natomis ir energija. Būti tokiai visapusiškai yra labai rimtas iššūkis. Juolab kad nuolat vyksta kūryba, repeticijų metu imame ir kažką pakeičiame, tuomet vėl reikia greitai persiorientuoti, prisitaikyti.

Jums, kaip  klasikinės muzikos pagrindus turinčiai muzikei, kuo išskirtinė pasirodė ši programa?

Kadangi mano mokykla yra vien tik klasikinė, tad man pats didžiausias iššūkis yra priimti tokią įvairiapusišką programą, kažkaip savitai perteikti tiek klasikinius kūrinius, tiek visas miuziklines arijas. Man, kaip klasikinės muzikos atstovei, improvizaciniai momentai ir jų pajautimas  ne visada  yra lengva, tai man nauja – scenoje tai darau pirmą kartą.

Ar reikėtų manyti, kad šio projekto patirtis ir darbas su Vaida bei Zbignevu pakeis ir Jus pačią, kaip muzikantę?

Visų pirma, kadangi jie taip puikiai išmano savo veiklą ir žino, ką daro, aš, bendraudama su jais, įgaunu labai daug patirties. Jie turi stulbinančių idėjų ir tam tikrą savitą muzikinį pajautimą, tai vėlgi mane formuoja kaip asmenybę bei muzikantę. Stebiu juos, tokius žymius žmones, ir nuolat stengiuosi iš jų vis kažko naujo pasisemti, pasimokyti. Manau, ši patirtis manyje paliks labai ryškų pėdsaką, nes tai neįkainojama galimybė, prisiminimai ir jausena. O gal man visa tai taip patiks, kad ir toliau norėsiu atlikti būtent tokį vaidmenį, leidžiantį pristatyti save su pačia įvairiausia muzika.

Vaida Genytė ir Zbignevas Levickis

Vaida Genytė ir Zbignevas Levickis

Ko palinkėtumėte ištikimiems Lietuvos meno gerbėjams, kurie ateina į koncertus vėl ir vėl?

Palinkėčiau stengtis atrasti vis kažką naujo. Kažką naujo, kaip kad mūsų koncertas, nes tai sukelia intrigą gyventi, stengtis nuolat ieškoti naujų idėjų, kad patenkintum smalsumą. Juk žmonės iš prigimties yra tokie smalsūs. Linkiu visiems pasisemti paprastumo ir nuoširdumo, nes atlikėjai klausytojams visuomet stengiasi kažką padovanoti koncertų metu, jie nori, kad klausytojai iš koncertų viduje išsineštų kažką nepaprasto. Todėl reikia atsinešti nuoširdumą ir paprastumą, kad galėtum priimti tą nuostabų jausmą koncerte ir jį priėmęs nešiotis viduje kiekvieną dieną.

Jei ir Jums įdomu išgirsti, kaip naujai gali suskambėti klasika, nepraleiskite „ARTS Libera International“ organizuojamų projekto „Auksinės klasikos ir miuziklų dainos“ koncertų Lietuvos miestuose. Koncertai vyks:

VILNIUJE lapkričio 16 d. 19 val. Šv. Kotrynos bažnyčioje

KAUNE lapkričio 19 d. 17 val. Kauno valstybinėje filharmonijoje

PANEVĖŽYJE gruodžio 14 d. 18 val. Panevėžio muzikiniame teatre

Organizatoriai kviečia bilietais apsirūpinti iš anksto. Bilietus platina koncertų salių kasos ir BILIETAI.LT: http://www.bilietai.lt/lit/renginiai/koncertai/auksines-klasikos-ir-miuziklu-dainos-45846/

Organizatorių nuotr.

 

 

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top