Pradinis / Kelionės / Įkraunami „plug-in“ hibridiniai automobiliai kraunami rečiau, nei numatė gamintojai

Įkraunami „plug-in“ hibridiniai automobiliai kraunami rečiau, nei numatė gamintojai

Įvairių bandymų ir skaičiavimų metu kiekvienam automobiliui nustatomos kuro sąnaudos, maksimalus įveikiamas atstumas pilnu baku arba vienu įkrovimu ir kitos ypatybės. Tačiau šiemet ICCT (International Council on Clean Transportation) atliko tyrimą ir nustatė, kad įkraunamų hibridų charakteristika neatitinka realybės.

„Plug-in“ hibridinę sistemą vairuotojai naudoja retai

Tyrimui atlikti ICCT pasinaudojo automobilių remonto biuro bei kuro sąnaudų sekimo programos „Fuelly“ duomenimis ir nustatė, kad įkraunami hibridiniai automobiliai vien elektra įveikia 25–65 proc. mažesnius atstumus, o kuro sąnaudos yra 42–67 proc. didesnės, nei deklaruoja gamintojai.

Maksimaliai išnaudoti „plug-in“ hibridą galima tik reguliariai jį kraunant ir naudojantis elektros varikliu, tačiau nemažai vairuotojų dažniau naudoja vidaus degimo variklį, dėl to gamintojų deklaruojamos sąnaudos ir neatitinka realybės.

ICCT rekomenduoja keisti sąnaudų skaičiavimo reikalavimus įkraunamiems hibridams sugriežtinant įveikiamo atstumo elektra nustatymą, reikalaujant bandymus atlikti ir žemoje temperatūroje, nustatyti degalų bako talpos ribą gamintojams ir integruoti greito krovimo funkciją.

O kaip kitų tipų hibridiniai automobiliai?

Automobilių pirkėjai gali rinktis iš trijų pagrindinių hibridų tipų: įkraunami („plug-in“, PHEV), visiški („full“, HEV) bei lengvieji („mild“, MHEV). Abu pastarieji tipai veikia panašiu principu, bet vienas didžiausių skirtumų yra tas, kad HEV bei MHEV hibridiniai automobiliai automatiškai aktyvuoja elektros variklį, kai jo labiausiai reikia, t. y. įsibėgėjant arba manevruojant.

Visiški hibridai gali veikti naudodami vien elektros variklį, todėl jiems reikia gana galingo elektros variklio bei talpesnės baterijos. O lengvuosiuose hibriduose elektros varikliai tik prisideda prie vidaus degimo variklio, kai to labiausiai reikia, todėl baterijos ir elektros varikliai juose yra mažesni bei pigesni. Daugiau apie lengvuosius hibridus galite sužinoti apsilankę adresu https://www.mazda.lt/naujienos/straipsniai/mild-hybrid.

Jeigu svarstote apie hibrido pirkimą, gerai apsvarstykite aplinkybes ir poreikius. Daugybė vairuotojų perka įkraunamus hibridus neturėdami galimybės jų reguliariai krauti. Norėdami išvengti papildomo darbo ieškant įkrovimo vietų galite rinktis visiškus arba lengvuosius hibridus, o pasiruošę važinėtis naudodami vien elektros energiją gali žvalgytis ir į elektromobilius.

Partnerio turinys

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top