Close Menu
  • Pradinis
  • Naujienos
    • Emigrantai – Lietuvos dalis
    • Ne didmiesčių gyvenimas
    • Aktyvios bendruomenės – Lietuvos stiprybė
    • Lietuvos jaunimas
    • Kultūra
    • Baltiški papročiai šiuolaikiniame pasaulyje
    • Mokslas ir švietimas
    • Karjera
    • Aktualijos
    • Teisė
  • Žmonės
  • Lietuviai svetur
  • Nuomonė
  • Laisvalaikis
    • Kūrybos podiumas
    • Kelionės
    • Kūrybos kampelis
    • Grožis ir mada
    • Kinas, muzika, TV
    • Renginiai, pramogos
    • Knygos
    • Sportas
    • Lietuvos kampeliai
    • Patarimai
  • Namai
    • Šeima ir sveikata
    • Laikas Sau
    • Mūsų augintiniai
    • Augalų pasaulis
    • Receptai
    • Interjeras
Facebook Instagram
Facebook Instagram
Žurnalas Lietuvė
  • Pradinis
  • Naujienos
    • Emigrantai – Lietuvos dalis
    • Ne didmiesčių gyvenimas
    • Aktyvios bendruomenės – Lietuvos stiprybė
    • Lietuvos jaunimas
    • Kultūra
    • Baltiški papročiai šiuolaikiniame pasaulyje
    • Mokslas ir švietimas
    • Karjera
    • Aktualijos
    • Teisė
  • Žmonės
  • Lietuviai svetur
  • Nuomonė
  • Laisvalaikis
    • Kūrybos podiumas
    • Kelionės
    • Kūrybos kampelis
    • Grožis ir mada
    • Kinas, muzika, TV
    • Renginiai, pramogos
    • Knygos
    • Sportas
    • Lietuvos kampeliai
    • Patarimai
  • Namai
    • Šeima ir sveikata
    • Laikas Sau
    • Mūsų augintiniai
    • Augalų pasaulis
    • Receptai
    • Interjeras
Žurnalas
Žurnalas Lietuvė
Žurnalas
Šiuo metu esate:Pradžia»Sportas»Inga Mikštaitė – pasaulio vicečempionė
Sportas

Inga Mikštaitė – pasaulio vicečempionė

ATNAUJINTA:10 lapkričio, 2019Komentarų: 02 Min Skaityti
Facebook Twitter Pinterest Telegram LinkedIn Tumblr El. paštas Reddit
Dalintis
Facebook Twitter LinkedIn Pinterest WhatsApp El. paštas

Tokijuje vykstančiame 2019 metų pasaulio kiokušin karatė čempionate be svorio kategorijų lietuviai trečią kartą istorijoje prasimušė į finalą – planetos vicečempionės titulu džiaugėsi Inga Mikštaitė.

Kauno klubo „Kariai“ sportininkė I. Mikštaitė (treneris Gediminas Varkala) buvo vienintelė lietuvė moteris, įveikusi pirmosios varžybų dienos barjerą.

Pasaulio čempionato ketvirtfinalyje kaunietė po 2 pratęsimų palaužė Joną Bielych iš Kazachstano, o pusfinalyje po 1 pratęsimo pranoko japonę Yui Kikukawą. Finale I. Mikštaitė susitiko su kita japone, 2015-ųjų vicečempione Juri Minamihara, kuriai prieš ketverius metus pralaimėjo antrajame čempionato etape. Šį kartą pergalė per pagrindinį kovos laiką vėl atiteko Japonijos atstovei.

Anksčiau pasaulio čempionato finale yra kovoję tik du lietuviai – Donatas Imbras 2007-aisiais ir Margarita Čiuplytė 2011-aisiais.

Prieš ketverius metus šiame prestižiniame čempionate trečiąją vietą iškovojo Lukas Kubilius. Deja, šį kartą jam, kaip ir kitiems Lietuvos vyrams, į pusfinalį prasibrauti nepavyko.

L. Kubilių šešioliktfinalyje po 2 pratęsimų sustabdė rusas Jevgenijus Otopkovas, Orestas Abazorius neprilygo japonui Shotai Maedai, o Paulius Žimantas – Iljai Jakovlevui iš Kazachstano.

Edgardas Sečinskis šį etapą įveikė, nes japonas Yusaku Watanabe dukart atliko draudžiamus smūgius, o Eventas Gužauskas per pratęsimą nugalėjo vengrą Mate Davidą.

Aštuntfinalyje E. Gužauskas pеr pratęsimą nugalėjo japoną Kazuya Yamamoto, o E. Sečinskis, sugėręs dar vieną draudžiamą varžovo smūgį, turėjo susitaikyti su pralaimėjimu kitam Japonijos sportininkui Kosei Ochiai.

Pirmą kartą tarp 8 geriausių kovotų prasibrovusio E. Gužausko žygį skausmingai nutraukė pastaraisiais metais lietuviams neįmenama mįsle tampantis lenkas Maciejus Mazuras. Europos čempiono iš kaimyninės šalies atliktas smūgis buvo įvertintas „ippon“ ir jis užbaigė kovą anksčiau laiko.

Be jau minėtų sportininkų, tarp 8 geriausių planetos kovotojų anksčiau iš lietuvių yra patekę tik Darius Gudauskas (2007), Rūta Brazdžionytė, Gabija Gudeliauskaitė ir E. Sečinskis (visi 2015 metais).

E. Gužauską įveikęs M. Mazuras pasaulio čempionato pusfinalyje sugebėjo palaužti gyvą Europos karatė legendą, Senajame žemyne seniai pralaimėjimų nepatiriantį bulgarą Valerijų Dimitrovą ir tik finale nusileido titulą apgynusiam japonui Yuji Shimamoto.

Algimanto Barzdžiaus nuotraukos

FacebookTweetPin
Dalintis. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Reddit WhatsApp Telegram El. paštas
Ankstesnis straipsnisDanas Rapšys pasaulio taurės varžybas užbaigė dar viena pergale
Kitas straipsnis Dešimtys Lietuvos kūrėjų susibūrė į jungtinę kalėdinę fotosesiją žurnalui „Lietuvė“

Susiję straipsniai

Europos jaunimo fechtavimo taurės etape Kroatijoje – Lietuvos atstovo M. Lozenko bronza

16 balandžio, 2025

Lietuvos fechtuotojas Dominikas Juras pelnė sidabrą Europos taurės etape Kroatijoje

10 kovo, 2025

Daugiau nei pusšimtį maratonų per metus nubėgęs Valdas: „Daug kas klausia, ką vartoju“

7 kovo, 2025
Palikite komentarą Cancel Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

El. paštas

inekta@gmail.com

© 2025 Žurnalas Lietuvė. Prižiūrima Cyber-Network.eu
  • Apie mus
  • Reklama
  • Kontaktai

Įveskite aukščiau ir paspauskite Enter, kad ieškotumėte. Norėdami atšaukti, paspauskite Esc.