Pradinis / Grožis ir mada / Iš pasaulio grožio čempionato Lietuvos komanda grįžo su apdovanojimais

Iš pasaulio grožio čempionato Lietuvos komanda grįžo su apdovanojimais

Aukščiausi įvertinimai, džiaugsmo ašaros nugalėjus šimtus konkurentų, gebėjimas per naktį visiškai pakeisti komisijai pristatyti planuojamą darbą, nusivylimai ar intrigos – tai Kirpėjų ir grožio specialistų asociacijos vadovei Jolantai Mačiulienei pažįstamas scenarijus, su kuriuo ji kasmet vis iš naujo susiduria Lietuvos meistrams ruošiantis pasaulio, Europos čempionatams ar tarptautiniams konkursams.

„Nosinaitė“ ašaroms

„Grožio srityje yra su kaupu jaudulio ir emocijų. Per trylika metų, kai gyvuoja asociacija, teko išmokti labai daug. Ne darbo srityje, o bendraujant su kolegomis“, – nuoširdžiai pasakojo pašnekovė.

Ji priduria – pasiruošimas reikšmingiems konkursams pareikalauja daug laiko, energijos ir lėšų. Pavyzdžiui, ką tik vykusiame pasauliniame „OMC Hairworlds“ čempionate dviejose rungtyse dalyvavusios meistrės Žaneta Griškevičienė, Ilmira Smirnova bei Violeta Lebedevienė joms ruošėsi bei treniravosi jau nuo pavasario.

„Tad nieko keista, kad būna didelių nusivylimų, kai nepavyksta pasiekti tikslo, ir ypatingas džiaugsmas, kai rezultatai pateisina lūkesčius, – sako J. Mačiulienė. – Kartais, raminant aistras, kolegoms tenka pasakyti ir tai, ko nesinori.“

Pašnekovė pasidžiaugė, kad lietuvių dalyvavimas „OMC Hairworlds championships Paris 2022“ neliko nepastebėtas.

„Per trylika dalyvavimo pasaulio čempionate metų į Lietuvą nė karto negrįžome be apdovanojimų. Tai įrodo, kad mūsų komanda yra profesionali, darbšti, motyvuota. Pasikeitus darbų vertinimo sistemai, prizinėmis laikomos vietos nuo pirmos iki šeštos. Tai, matyt, padaryta atsižvelgiant į tai, kad rungtyse varžosi šimtai meistrų iš viso pasaulio, o jų darbai neretai įvertinami tik minimaliu, šimtosios dalies skirtumu“, – pasakojo J. Mačiulienė.

Reikšmingi pasiekimai

Po beveik trejų metų pertraukos vėl gyvai vykęs pasaulio čempionatas „OMC Hairworlds championships Paris 2022“ dėl koronaviruso grėsmių surengtas kitaip, nei įprasta, – be gyvų modelių – visos rungtys kirpėjų buvo atliekamos tik ant manekenų galvų, o estetikos ir manikiūro meistrai savo kūrinius pristatė nuotoliu – pasinaudodami elektroninėmis ryšio priemonėmis.

J. Mačiulienė pastebėjo, jog šįmet visose kategorijose pasireiškė naujos šalys – daug apdovanojimų pelnė lenkai, švedai, italai, ispanai bei kiti. Perskirstymas nugalėtojų sąrašuose, anot jos, įvyko dėl suprantamos priežasties – Paryžiuje dėl vykstančio karo neleista dalyvauti Rusijos bei Baltarusijos grožio specialistams, dažnai užimantiems pirmąsias vietas.

Lietuvos vizažo meistrė Marina Sivinskienė šiais metais dalyvavo net trijose makiažo rungtyse. Viena iš jų „Smokey eyes“ buvo įvertinta bronzos medaliu ir diplomu, „Creative Neon make-up“ rungtyje ji pelnė šeštosios vietos diplomą.

Jaunoji mūsų šalies komandos narė Miglė Šukytė gali didžiuotis savo pasiryžimu dalyvauti tokio aukšto lygio čempionate – šis sprendimas jai buvo pergalingas ir „Comercial Bridal make-up“ kategorijoje pelnė aukštą ketvirtąją vietą.

Nuotoliu savo darbus pristačiusios meistrės Irma Baltrušaitienė („Comercial Bridal make-up“) bei Diana Narbutaitė („Creative make-up“) buvo apdovanotos dalyvio diplomais. Jį gavo ir pernai metų čempionato šeštos vietos nugalėtoja manikiūro sektoriuje Vaida Kamarauskienė.

Į Paryžių drauge su komanda šįmet vyko Kauno Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro kirpimo skyriaus vedėja Vaidilutė Venskutonienė ir profesijos mokytoja Inga Pravalauskienė. Penkta vieta, kurią pasaulio čempionate pasiekė Ingrida Bivainienė bei Žaneta Griškevičienė, džiugins būtent šios mokymo įstaigos kolektyvą – specialistės yra profesijos mokytojos.

Ypatinga padėka

Pasaulio čempionato rengėja OMC organizacija šįmet mini 75 metų jubiliejų. Ta proga J. Mačiulienei įteiktas apdovanojimas „Už viso gyvenimo indėlį ir nuopelnus vykdant bei plėtojant, atstovaujant nacionalinės organizacijos interesams“. Prezidentė šį garbingą apdovanojimą gavo iš OMC prezidento Gianni Fodetos bei šios organizacijos vadovo Salvatore Foderos, ilgamečio šias pareigas ėjusio prezidento bei viceprezidento Carmelo Gugliotti.

Renginio metu medaliai ir diplomai įteikti į čempionatą teisėjauti vykusiems teisėjams Irenai Žinevičienei bei Robertui Sakalauskui, o už pagalbą ruošiant meistrus konkursams apdovanota Birutė Pajedienė.

Dar kartą visi Lietuvos Kirpėjų ir grožio specialistų asociacijos bendruomenės nariai jau pagerbti mūsų šalyje surengtos šventės metu.

„Tai aktyvių, veiklių, gabių žmonių komanda, kuri atiduoda visą save kovodami čempionato aikštelėje, neišsigąsta nesėkmės ir sako: „Eisime iki galo, iki pergalės!“ Dėkoju jiems už tokį atsidavimą profesijai, bendruomenei, šaliai. Linkiu nesustoti, eiti ir siekti užsibrėžtų tikslų! Nesakome „viso gero“, tariame „iki kitų susitikimų su naujais pasaulio čempionais“!“ – kolegoms tarė J. Mačiulienė.

Gintauto Gelbūdos nuotraukos

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top