Pradinis / Šeima ir sveikata / Iš rinkos surenkami latviški šprotai, kuriuose rasta daug kancerogenų

Iš rinkos surenkami latviški šprotai, kuriuose rasta daug kancerogenų

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF gavo pranešimą iš Lenkijos, kad rūkytų šprotų konservuose „Goldfish“ rastas beveik dvigubai didesnis kiekis, nei leistina, kancerogenų policiklinių aromatinių angliavandenilių. Rasta benzo(a)pireno, benz(a)antraceno, benzo(b)fluoranteno ir chireno. Bendras teršalų kiekis – 73,56 µg/kg, nors didžiausia leidžiama norma – 30 µg/kg.

Šių šprotų gamintojas – Latvijos įmonė SIA „Gamma-a“, o į Lietuvą 1 200 jų skardinių įvežė bendrovė „Rivona“. Nesaugios partijos numeris – 14.11.12, tinkamumo vartoti termino pabaiga – 2014-11-14. Konservais, kuriuose rasta kenksmingų medžiagų, prekiauti uždrausta, jie surenkami iš rinkos. Vartotojai, įsigiję šios partijos rūkytų šprotų konservų „Goldfish“, gali juos grąžinti į prekybos vietas ir atgauti sumokėtus pinigus.

Beje, praėjusiais ir šiais metais iš įvairių ES šalių gauta net 12 RASFF pranešimų, kad latviškuose šprotų konservuose rasta kancerogeninių medžiagų benzopirenų ir policiklinių aromatinių angliavandenilių.

Moksliniais tyrimais įrodyta, kad policikliniai aromatiniai angliavandeniliai turi kancerogeninį poveikį žmonių sveikatai. Didelis jų kiekis dėl aplinkos taršos dažniausiai susidaro žuvyse jas rūkant ar kaitinant, kai sudaromos palankios sąlygos tiesioginiam sąlyčiui su degimo produktais.

VMVT inf.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top