Pradinis / Mokslas ir švietimas / Išeivių vaikai studijoms renkasi Lietuvą

Išeivių vaikai studijoms renkasi Lietuvą

Maždaug prieš tris dešimtmečius atsivėrus sienoms, su jomis atsivėrė ir galimybės. Galimybės laisvai keliauti, dirbti, mokytis ar net gyventi užsienyje. Per šiuos nepriklausomos Lietuvos dešimtmečius išeivijos dalimi tapo ne viena šeima, tačiau šiandien vis daugiau jau suaugusių jų vaikų renkasi grįžti. LCC tarptautiniame universitete lietuvių išeivių vaikų – ne viena dešimtis. Vieni baigę mokyklas įvairiausiose pasaulio šalyse studijuoti į Lietuvą atvyko skatinami šeimos narių, kiti, atvirkščiai, patys jausdami gimtinės ilgesį. 

Gintarė Čemerkaitė

Trečiame kurse tarptautinio verslo administravimą studijuojanti Gintarė Čemerkaitė į Lietuvą atvyko iš Kanados. Tėvams pareiškusi, kad studijuoti nori Lietuvoje, juos gerokai nustebino: „Tėvai buvo nustebę dėl mano didžiulio noro grįžti į Lietuvą, juk Kanada – galimybių šalis. Pradžioje jie nerimavo, nes impulsyviai nusprendžiau vykti į Lietuvą, nieko nežinodama apie gyvenimą joje, be to, niekada nekalbėjau, kad to noriu. Tačiau, apsipratę su mintimi, tėvai galiausiai palaikė mano sprendimą.“

Vos šešerių su tėvais iš Lietuvos išvykusi mergina visų pirma įsikūrė Airijoje. Ten praleidę 8 metus Čemerkai nusprendė dar kartą iš naujo kurti gyvenimą ir patraukė į Kanadą. Gintarė atvira, mintys apie gimtinę jos neapleido niekada: „Nuo pat vaikystės svajojau apie Lietuvą. Visus metus laukdavau, kol pagaliau baigsis mokslo metai ir keliausiu pas senelius, o atostogoms prabėgus kaskart būdavo labai skaudu atsisveikinti su jais ir šalimi.“ Baigusi mokyklą ir tradiciškai vasaros atostogų sugrįžusi į gimtąją Klaipėdą, Gintarė sužinojo, kad LCC tarptautiniame universitete studijos vyksta anglų kalba, o aplinka ypač tarptautiška, tad nusprendė, kad šis universitetas kaip tik jai. 

Krepšinį LCC tarptautinio universiteto „Moose“ komandoje žaidžiantis ir pirmajame tarptautinio verslo administravimo bakalauro studijų kurse studijuojantis Edgaras Žilys mokyklą baigė Jungtinėse Amerikos Valstijose. Studijos Lietuvoje jaunuolį suviliojo mažesne studijų kaina, o apsispręsti studijuoti privertė Šiaurės Amerikos akademinio stiliaus universitetas, nes jame Edgaras jaučiasi, lyg būtų namuose: „Baigęs mokyklą gavau keletą pasiūlymų mokytis ir žaisti krepšinį JAV, tačiau mokestis už mokslą ten nepaprastai didelis. Tad ieškojau, kur galėčiau studijuoti pigiau, ir štai LCC man pasirodė priimtiniausias variantas. Mokslo lygis čia toks pat kaip bet kurioje aukštojoje mokykloje JAV, tačiau mokestis už mokslą mažesnis. Studijos vyksta anglų kalba, universitetas – Šiaurės Amerikos akademinio stiliaus, o tai man reiškė, kad pasirinkęs LCC jausiuosi lyg namuose, nors ir būsiu anapus Atlanto.“

Edgaras Žilys

Jam antrina Skaistė Vaitkutė, kuri mokyklą taip pat baigė Jungtinėse Amerikos Valstijose ir šiuo metu LCC tarptautiniame universitete siekia įgyti šiuolaikinės komunikacijos bakalauro laipsnį: „Jungtinėse Amerikos Valstijose lietuvių bendruomenėje jausdavausi tarsi mažytėje Lietuvoje, o štai Lietuvoje, būdama universitete, jaučiuosi tarsi mažoje JAV versijoje.“

Mergina atviravo, kad baigusi mokyklą negalėjo apsispręsti, ką tiksliai nori studijuoti. Pradėjusi studijuoti vieną dalyką, ji nuomonę pakeisdavo, o pradėjusi kažką naujo ir vėl dvejodavo, ar tikrai nori ateityje save matyti pasirinktoje srityje: „Mokslas Jungtinėse Amerikos Valstijose yra labai brangus, o aš nenorėjau įsipareigoti tam, dėl ko nebuvau tikra. LCC tarptautinis universitetas, siūlantis Artes Liberales studijų modelį, man suteikė galimybę įgyti šiuolaikinės komunikacijos bakalauro laipsnį ir kartu sutelkti dėmesį į tarptautinius santykius.“ 

Skaistė Vaitkutė

Studentė prisipažino, kad sprendimo, ar studijuoti Lietuvoje, priėmimą vilkino ir svarstymai, ar baigtos studijos ateityje jai neužkirs kelio į magistrantūros studijas JAV, ar neapsunkins darbo paieškų užsienyje: „Nerimavau dėl lietuviško diplomo vertės užsienyje, nes esu ne kartą girdėjusi, kad išvykus už Atlanto lietuviškas išsilavinimas nėra pripažįstamas ir tautiečiams tai apsunkina gyvenimą. Tačiau sužinojusi, kad LCC priklauso aukštųjų mokyklų organizacijai JAV ir turi apie 40 universitetų partnerių Šiaurės Amerikoje, nusiraminau“, – sakė antrame kurse studijuojanti mergina.

Studijas LCC tarptautiniame universitete 2006-aisiais baigusi ir į JAV išvykusi Jolita Crosland Niujorko New School universitete su Fulbraito programos stipendija baigė magistrantūros studijas. Šiuo metu Brukline gyvenanti ir savo ateitį svetur kurianti moteris yra vykdomoji projektų vadovė „Yancey Consulting“ įmonėje, kuri konsultuoja ne pelno siekiančias organizacijas strateginio planavimo, pajamų generavimo, rinkodaros ir kitose srityse. Paklausta, ar išvykus už Atlanto jai teko nerimauti dėl savo išsilavinimo, moteris patikino, kad niekada dėl jo nėra sulaukusi klausimų: „Junginėse Amerikos Valstijose gyvenu jau daugiau nei 8 metus ir niekada niekas neabejojo mano išsilavinimu, kurį įgijau Lietuvoje. Pati taip pat visuomet jaučiausi užtikrinta ir didžiuojuosi turinti LCC tarptautinio universiteto diplomą. LCC – man geriausias gyvenime nutikęs dalykas, ir, jei ne šis universitetas, esu įsitikinusi, kad dabar nebūčiau ten, kur esu.“ Tokių absolventų kaip Jolita, kurie LCC tarptautiniame universitete įgijo bakalauro laipsnį ir išvyko į JAV, ne vienas ir, universiteto žiniomis, nė vienas iš jų nėra turėjęs problemų dėl įgyto išsilavinimo LCC. 

Jolita Crosland

Kita Amerikos lietuvė Lėja Jakštaitė prieš šešerius metus į Lietuvą atvyko paskatinta tėvų. Vyresnioji jos sesuo jau studijavo LCC tarptautiniame universitete, tad tėvai ir Lėją skatino rinktis studijas šiame universitete: „Tada aš nusileidau, nors maniau, kad po pusės metų tikrai sugrįšiu atgal į JAV.“ Tačiau Lietuva merginą taip sužavėjo, kad ji ne tik liko čia studijuoti , bet ir baigusi studijas dirba ir kuria savo ateitį tarptautinėje aplinkoje pajūryje. „Mane užbūrė ir pati Lietuva, ir žmonės, ir kultūra“, – sakė Lėja.

Lėja Jakštaitė

Į Šiaurės Amerikos stiliaus LCC tarptautinį universitetą studentai kasmet atvyksta iš daugiau nei 50 pasaulio valstybių. Net 65 procentai dėstytojų LCC tarptautiniame universitete taip pat yra užsieniečiai, o net 89 procentai jų – iš Šiaurės Amerikos: JAV, Kanados. Tarptautiškumas LCC taip pat atsispindi studijų programų turinyje, dėstymo stiliuje ir studentų visuomeninėse veiklose. Universitete taikomas Artes Liberales studijų modelis studentams leidžia pasirinkti įvairias disciplinas.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top