Pradinis / Kinas, muzika, TV / Įspūdingi naujo lietuviško istorinio serialo faktai

Įspūdingi naujo lietuviško istorinio serialo faktai

Spalio 31-ąją LRT ekranus pasieks naujas istorinis daugiaserijinis vaidybinis filmas „Laisvės kaina. Savanoriai“, pasakojantis apie Nepriklausomybės Akto pasirašymą ir kitus svarbius Lietuvai įvykius. Sauliaus Balandžio režisuotas filmas įspūdingas ne tik dėl savo siužeto, bet ir dėl nusifilmavusių aktorių, filmavimo vietų skaičiaus, autentiškų kostiumų ir kitų įdomių faktų.

„Visas projektas paremtas tuo, kad norėjome atkurti autentiką, laikmetį, kad žmonės patikėtų, įsilietų į tą atmosferą. Tai ir buvo sunkiausia – autentiškų vietų atradimas ir aktorių stilius“, – pasibaigus filmavimams kalbėjo daugiaserijinio filmo prodiuseris Povilas Skaisgirys.

Prodiuserio teigimu, projekto dailininkai ir siuvėjos atliko puikų darbą, kuris pareikalavo nemažai pastangų. „Kai kurie drabužiai serialo aktoriams buvo vežami iš Lenkijos, Latvijos, Lietuvos kino studijų. Kitus siuvo keturios siuvėjos, rekvizitas buvo gaminamas specialiai šiam televizijos filmui“, – atskleidė prodiuseris.

Stengdamasi atkurti laikmetį – XX amžiaus pradžią – filmo kūrybinė komanda kruopščiai rinko ir vietas. Pasak P. Skaisgirio, buvo filmuojama memorialiniuose muziejuose, dvaruose, o vietų skaičius perkopė pusšimtį: „Filmavimo vietų buvo per 50 ir visos skirtingos, jas rinkome ilgai ir atsakingai.“

Kitas įspūdingas faktas – aktorių bei statistų, nusifilmavusių filme, skaičius. „Suskaičiavome, kad seriale per visą laiką nusifilmavo 73 profesionalūs aktoriai ir 317 statistų – mūsų šaliai tai labai dideli mastai“, – sakė P. Skaisgirys.

Prodiuseris pasakoja, kad filmavimo darbai užtruko net šešis mėnesius, tačiau tai buvo įdomiausias projektas, prie kurio jam teko dirbti: „Filmavimo aikštelėje praleidome šešis mėnesius, iš viso buvo 82 filmavimo pamainos, kurios iš viso užtruko 984 valandas. Šis filmas man asmeniškai buvo labai sunkus, tačiau labai įdomus iššūkis.“

Istorinis karinis daugiaserijinis filmas „Laisvės kaina. Savanoriai“ pasakos apie Lietuvos Nepriklausomybės Akto pasirašymą ir kitus svarbius istorinius faktus. Visu šimtmečiu atgal nukelsiantis filmas atskleidžia nuostabią draugystės bei meilės dramą, vykusią kovos dėl laisvės ir nepriklausomybės akivaizdoje. „Laisvės kaina. Savanoriai“ kuriamas norint pažymėti ypatingą progą ir yra skirtas paminėti šimtosioms Lietuvos Nepriklausomybės Akto pasirašymo metinėms.

Pagrindinius vaidmenis istoriniame daugiaserijiniame filme kuria žymiausi šalies aktoriai: Toma Vaškevičiūtė, Eglė Špokaitė, Darius Meškauskas, Mykolas Vildžiūnas, Jokūbas Bareikis, Algirdas Gradauskas, Marius Repšys. Seriale taip pat vaidina Nerijus Gadliauskas, Andrius Bialobžeskis, Vytautas Tomkus, Liubomiras Laucevičius, Šarūnas Puidokas ir kiti žinomi aktoriai.

„Fotogenijų“ nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top