Pradinis / Kultūra / Istorinė Prezidentūra kviečia į miesto bičių dūzges

Istorinė Prezidentūra kviečia į miesto bičių dūzges

Gegužės 21 d. didelės ir mažos miesto bitės kviečiamos bitinėti po miesto muziejus. Istorinėje Prezidentūroje pažinimo nektarą galima bus rinkti net 13 valandų – nuo 11 val. iki pat vidurnakčio. Muziejuje vyks dvi aktyvios veiklos. Nuo 11 iki 20 val. Istorinė Prezidentūra dalyvauja Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus organizuotame žygyje-žaidime „Kultūriniai Kauno kraštovaizdžiai: 1 diena – 8 muziejai“, o nuo 18 iki 21 val. mieste vyks muziejaus organizuojamas pažintinis orientacinis žaidimas „Miesto bitės“. Kviečiamos ir tos bitės, kurios nori tiesiog ramiai apžiūrėti muziejų, – galėsite tyrinėti ekspozicijas ir parodas iki pat vidurnakčio, nekreipdami jokio dėmesio į aplinkui vykstantį dūzgesį. Muziejaus lankymas ir visos veiklos yra nemokamos.

Pažintinis orientacinis žaidimas „Miesto bitės“ leis atidžiau pažvelgti į laikinąją sostinę ir jos gyventojų kasdienybę. Istorinės Prezidentūros sodelyje tą dieną bus atidaryta lauko fotografijų paroda „Miesto bitės: žmonės ir jų darbai Kaune 1918–1940 m.“, tad ir žaidimas bei užduotys bus susiję su šia tema. 18 val. prie starto linijos sodelyje stos iš anksto užsiregistravusios komandos, kurios per 3 valandas turės surasti žaidimo lankstinuke užšifruotus objektus mieste ir kiekviename iš jų atlikti savanorių pateiktas užduotis. Komandų, kuriose gali būti iki 5 narių, registracija vyksta el. paštu info@istorineprezidentura.lt (būtina parašyti komandos pavadinimą) iki gegužės 20 d. 12 val. Žaidimo metu svarbu turėti fotografuojantį ir filmuojantį išmanųjį telefoną ar planšetę bei kaip bitė greitą ir darbščią komandą. Komandų laukia 3 valandos smagaus laiko mieste ir žaidimo finišas Istorinės Prezidentūros sodelyje. Žaidimo atminimo marškinėliais bus apdovanoti 30 geriausią rezultatą pasiekusių komandų. Daugiau informacijos apie žaidimą galima rasti www.istorineprezidentura.lt.

Apie ką pasakos fotografijų paroda?

Skubėdami miesto gatvėmis dažnai nepastebime, kiek daug žmonių aplink mums dirba ir kuria miesto gerovę. Įsivaizduokite miestą be autobusų, kavinių, skanumynus pardavinėjančių gatvės pardavėjų. Pagalvokite, koks būtų Kaunas, jei nedirbtų parduotuvės ir nebeveiktų grožio salonai. Gerai įsiklausykite – Kaunas gyvas miestas! Jis dūzgia lyg bičių avilys. Taip buvo ir prieš beveik 100 metų, kai Kaunas pulsavo laikinosios sostinės dvasia. XX a. 4 dešimtmečio viduryje Kaune buvo įsikūrę apie 2000 prekybos įmonių, 265 maitinimosi įstaigos, dirbo apie 300 gatvės ledų pardavėjų, 34 fotografai, 54 siuvyklos, 1 radijo stotis, 38 inžinieriai, 4 ugniagesių komandos su 220 ugniagesių, 10 policijos nuovadų ir apie 500 policijos tarnautojų, 65 gydytojai, aukščiausios klasės restoranuose grojo ne vienas orkestras… Kiekvienas iš šių dirbančių žmonių buvo svarbus ir reikalingas miestui, tad gegužės mėnesio pabaigoje Istorinės Prezidentūros sodelyje atidaromoje parodoje „Miesto bitės: žmonės ir jų darbai Kaune 1918–1940 m.“ nusikelsime į tarpukario Kauną ir prisiminsime jo bites darbininkes. Parodoje pristatoma 16 didelio formato nuotraukų, kuriose išvysite ano meto policininkus, odontologus, kelininkus, statybininkus, paštininkus, gaisrininkus, ledų pardavėjus, grožio salonų darbuotojus, vairuotojus, kontrolierius ir kt. Sužinosite, kaip atrodė „europietiško pobūdžio moderniškiausia“ kirpykla Kaune, kurioje buvo pradėti naudoti „specialūs aparatai ilgalaikėms garbanoms“ ir aparatai plaukų džiovinimui. Taip pat nustebsite pamatę itin pažangią daugiavietę Kauno klinikų stomatologijos salę ar visai kitaip atrodantį „rentgeno aparatą“. Sužinosite, kas buvo dažniausi gatvės ledų pardavėjų klientai, ir galėsite palyginti ano meto parduotuves su šiuolaikiniais prekybos centrais.

Parodos kuratorė – Justina Minelgaitė. Paroda muziejaus sodelyje bus eksponuojama iki 2016 m. spalio 31 d.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top