Pradinis / Kultūra / Japonijos muzikos įžymybė uždainavo lietuviškai ir tautiečiams pristatė Lietuvą

Japonijos muzikos įžymybė uždainavo lietuviškai ir tautiečiams pristatė Lietuvą

Lietuvos ambasada Tokijuje balandžio 25 d. surengė žinomos japonų džiazo pianistės ir dainininkės Keiko Borjeson koncertą ir Lietuvos pristatymą. Ambasadoje vos tilpo Japonijos kultūros, muzikos ir pramogų verslo atstovai, Keiko Borjeson gerbėjai, susirinkę ne tik pasiklausyti džiazo improvizacijų, bet ir daugiau sužinoti apie jos pamėgtą Lietuvą, paskanauti atlikėjos gamintų cepelinų.

Sveikindamas artistę, Lietuvos ambasadorius Japonijoje Egidijus Meilūnas padėkojo jai už puikius Lietuvos pristatymus. „Nepailstamos Keiko pastangos universalia džiazo kalba skleisti gėrį ir taiką pasaulyje. Džiaugiamės, kad Keiko koncertuose plačiai sklinda ir gera žinia apie Lietuvą, branginančią šias vertybes“, – sakė ambasadorius.

Daugelis vakaro svečių sakė pirmą kartą tiek daug sužinoję apie Lietuvą. Keiko Borjeson dalijosi prisiminimais iš savo apsilankymų ir koncertų Lietuvoje, mokė japonus tarti žodį „ačiū“. Apie Lietuvos kultūros, tradicijų savitumą svečiams pasakojo Lietuvos ambasados darbuotojai. Vakaro dalyviai taip pat apžiūrėjo ambasadoje eksponuojamą lietuviškų karpinių parodą, stendą su leidiniais apie Lietuvą japonų kalba.

Vakaro kulminacija tapo japonų džiazo žvaigždės lietuviškai atlikta Andriaus Mamontovo daina „O, meile“. Koncerte taip pat skambėjo originalus pučiamasis instrumentas ho sho. Jis lietuvių klausytojams skambėjo tarsi „lumzdelių vargonai“.

Keiko McNamara Borjeson pradėjo skambinti pianinu sulaukusi vos trejų metų. Būdama penkerių, debiutavo Japonijos televizijoje. Baigusi klasikinio fortepijono studijas Tokijo Toho Gakuen universitete, toliau tobulinosi Italijoje ir JAV.

Tarptautinėse scenose Keiko Borjeson pagarsėjo ir kaip džiazo atlikėja, per savo ilgą muzikinę karjerą surengusi ne vieną koncertinį turą pasaulyje. Ji yra koncertavusi su Japonijos simfoniniu orkestru, JAV Baltuosiuose rūmuose, kartu su Skandinavijos ir kitų šalių džiazo žvaigždėmis, išleidusi penkis savo kūrybos albumus.

Japonijos muzikos įžymybė Lietuvą atrado sužinojusi apie Alytuje gyvenančio K. Ptakausko įrengtą japonišką „Ryto rasos“ sodą. Pirmą kartą Lietuvoje ji apsilankė 2010 metais. Keiko Borjeson tapo nuoširdžia Japonijos ir Lietuvos ryšių puoselėtoja.

Ambasados Japonijoje inf.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top